Да започна ли връзка щом не го харесвам?
Здравейте. Момиче на 19 години съм и досега не съм имала приятел. Имало е момчета, които са ме харесвали, но не са били много, а и аз нямах същите чувства към тях и ги отрязвах. Преди няколко дни в новогодишната нощ бяхме се събрали голяма компания и както се очаква се напихме доста. Един мой приятел дойде при мен, говорихме си и той ми каза, че ме харесва и ме целуна. Не усещах никакво привличане към него, чувствах го само като приятел и му казах, че не искам връзка. Няколко дни след това си говорих с една приятелка и тя ми каза, че е по-добре щях да направя, ако бях тръгнала с него. Нейните доводи бяха, че любовта може да се случи в последствие и че приятелството ни можело да прерастне в нещо повече, но винаги съм смятала, е за да тръгна с някого, трябва да съм влюбена в него. Не искам да звуча нелепо, но вече през ума ми минават мисли, че няма да намеря любовта, а това ме плаши до някаква степен. Мисля си дали не съм твърде притенциозна, но да тръгна с някого, към когото нямам чувства не ми звучи добре. А момчето всъщност е много мил, забавен, умен и хубав, но никак не си се представям с него и не изпитвам привличане.
Въпросът ми е как трябва да постъпя? Дали да тръгна с някого, просто за да не съм сама и да набирам опит във връзите или да чакам да се влюбя в някого и да рискувам, да остана сама?

Коментари

1.   Не тръгвай с някой към когото нямаш чувства. Но пък нямаш какво да губиш. И все пак за да бъдеш, , заедно" с някой, ти трябва да имаш чувства за да го искаш. Ако е само за да си имаш приятел не е много добре според мен. Успех.
Не ходи с някой от страх за бъдещето. Трябва да познаваш човека срещу теб поне малко. От това, което чета - ти не си от тези които се мятат на непознати.
Последвай сърцето си. Ако то не те води - към някого не отивай. Дали любов или интерес- щеше да усетиш. Но след като няма такова нещо- значи не тръгвай с него. Няма ли привличане -няма смисъл. А може би не го познаваш все още...
Успех.
Момче

2.   Опитай, така си истинска. Влюбиш ли се, съвсем престава да се вижда истнското ти аз, поне докато влюбването не премине Приятелката ти е права, дай шанс на себе си и на момчето. Имате огромния шанс да се направите щастливи, самотен човек може да е винаги

3.   Много тъпо ще е да преебеш някого, да му загубиш няколко месеца-години, накрая нищо да няма. Не е нужно да си влюбен, но трябва елементарно привличане да има. На мен ако не ми хареса, няма начин да вляза във връзка с такъв. На 19 е рано да се отчайваш, че никого не си срещнала.

4.   Оо, не! Щом не изпитваш дори привличане, недей! Как ще го целуваш, как ще интимничиш с него?
Ако той не е от твърде нетърпеливите и си дадете време аамо да излизате, да прекарвате време двамата заедно и да видиш дали нещи ще трепне, ок, но щом досега не е станало пък има вероятност после да започнеш да си внушаваш, да се залъгваш че, си привлечена...
Твърде млада си, какви са тия притеснения че, ще останеш сама?!

5.   Не тръгвай без да има чувства. Говоря ти от личен опит. Тръгнах с едно момче, а нямах чувства. Нещата не свършиха добре, разбих сърцето му, и му загубих времето.

6.   Имай предвид че най-често 'пеперудките в стомаха' са чисто сексуално чувство, и е много вероятно да се 'влюбиш' в някой който те възбужда сексуално, но емоционално не сте съвместими.
Докато ако имате някаква привързаност е по-лесно да намерите желанието да се напаснете сексуално. Но ако съвсем не го чувстваш, няма нужда да се насилваш чак толкова.

7.   Недей.

8.   Понякога се получава след време, Аз така мисля. :) Зависи от човека.
Хората се привъзрват след време. Като си вземеш куче то не те пита дали го харесваш, а и то не знае дали ще те хареса след време. Ако го биеш - ще те намрази. Ако го водиш на разходка, галиш го, грижиш се за него - то ще те обича. Дали е същото с хората не съм много сигурен, но ако човек позволи, би могло да се случи.

9.   Зависи, зависи...
Ти връзка ли искаш или любов?
Защото връзка можеш да имаш с всеки и единственият критерии е да не те дразни прекалено много.
За любовта е нужно нещо отвътре да ти трепва, да искаш повече време, повече внимание, повече докосвания и навсякъде да виждаш сърца.

Вероятно най-разумно би било да излезеш на няколко срещи с това момче, чисто приятелски и да се опознаете по-добре по нов начин. Ако за няколко излизания нищо не ти трепне, няма да се случи и след 5 години. Имам приятелка, която прекара години с мъж, в когото никога не се беше влюбвала. В един момент го заобича и се привърза, но липсваше тръпката, романтиката, желанието и всички други готини неща, които те правят глупав и нестабилен. Разделиха се, беше ѝ омръзнало от театър. Не искаше да го наранява, но не можеше да продължава по този начин.