Не искам детето му да участва в живота ни
Имам приятел от няколко години, от скоро живеем заедно. Докато бяхме гаджета той ми сподели,че имал дете от бившата си приятелка, но не общува и с двете. Уверяваше ме,че не обича това дете, не го усеща като свое и нито му липсва, нито иска да се грижи за него. Мен тази картинка ме устройваше, защото не искам да се занимавам с багажите му от предишни връзки и не искам детето да ми напомня за бившата му и тяхната връзка.
Но сега пее нова песен - искал да се реваншира на малкото, не искал да си цапа кармата, като остарее щял да се мрази и всичко това от манипулациите на майка му, но за нея трябва да напиша отделна тема.
Говорила съм си с няколко приятелки и всички казват,че не биха приели чуждо дете и въпреки това като му кажа,че не искам нито той, нито аз да имаме връзка с детето, той ме изкарва безсърдечна и лоша. Вече все по-често се караме като му напомня, че в началото на връзката ни казваше едно, а сега излиза,че ме е лъгал.
Права ли съм? Вие как бихте постъпили на мое място?
Не искам и да се отказвам от него, като изключим миналото му, е много добър с мен и много ме обича. Има ли как да надделея в тази ситуация?

Коментари

51-61 от 61

53.   Авторке, трудно е, зная! Зная, защото моят съпруг има дете от предишната си връзка. Това ми беше известно предварително, той никога не го е крил. Да, бих предпочела да беше ерген, но и двамата сме на години, в които е нормално да си станал вече родител.
Ситуацията се оказа доста трудна за мен, защото аз нямам деца и ми не ми беше лесно да общувам с малката, но с времето установихме приятелски отношения и тя идва при баща си с удоволствие. Що се отнася до финансовата част, няма как да съм щастлива, че една трета от заплатата на мъжа ми отива за разходи по детето му, но си изработих следното упражнение, което мисля, че ще ти помогне да погледнеш от друг ъгъл на нещата.
Аз имам възрастна майка, която живее съвсем сама. Т.е. аз съм единственият човек, на който тя може да разбита. Помагам й не с пари кеш, а с купуване на вещи, от които има нужда, подарявам й екскурзии, покривам част от сметките й, гледам нищо да не й липсва. Не мога да оставя майка си, която е с 300 лв. пенсия, без зимно палто, с пробити ботуши, гладна, без лекарства, мръзнеща и изоставена. Искам тя да живее добре. И тя ще живее добре, докато мен ме има.
Същото изпитва и съпругът ми към детето си. Всеки път, когато се подразня, че е купил на дъщеря си нов лаптоп, си казвам: ами аз на майка ми като купих телефон, той каза ли нещо? И ако той ми постави ултиматум да избирам между него и майка си, аз какво? Ще зарежа старицата на произвола на съдбата ли?
Погледни, авторке, нещата от тази страна и ще разбереш защо приятелят ти те обвинява в безсърдечие.

54.   Това е вариант, 53. при всеки харч за детето, тя да си отделя същата сума за себе си. Да видиш колко бързо милото ще спре да купува за детенцето. То човек ако не го удариш по джоба, не се усеща. А времето, през което е с детето, тя да си прави каквото си иска без да му обяснява къде е и с кого е, да видим колко време ще издържи татенко.
Той го е измислил отначало да е почти ергвн, а после да натресе на авторката детето. Метода на сварената жаба.
Зарежи го, авторке, няма смисъл.

55.   Ти си токсична и не го заслужаваш. А детето какво ти пречи? Това не е кукла и да я захвърлиш просто. Ще порасне и ще си хване пътя. Представи си че е твое и той се държи така с теб. Предполагам, че няма да ти е приятно.

56.   54, що за нелепост? Коя ще е някоя си, че да казва какво ще купува баща за детето си? Това, което го има като орган, го има всяка. Решението не е да си държи детински, да прави напук и капризи, щото човекът, с който е, има дете. Доста злобна жена ще е, ако го направи, и още по-лоша съпруга и майка за в бъдеще. Тук се изказват злобни женици, които лампят за парите на другия, за цялото внимание, щото са принцеси. Като се хващате с мъже с деца, знаете рисковете. Като не ви изнася, търсете ергени и бездетни.

57.   Разбира се се, че жена му ще каже за какво да се харчи, ако са на общ бюджет. Да не мислиш, че са се събрали двамата да хранят бившата и да дават пари над издръжката?
Да не мислиш, че имаш право да казваш кой с коя да се захваща? Да не мислиш, че някаква жена ти е длъжна да се грижи за някакво чуждо за нея дете? Ако страдаш от такива илюзии, реалността ще те заллеви много сериозно.
Никой нищо не ти дължи, уважаема. Нито пари (освен издръжката), нито време, нито отношение. Затова умните жени не се развеждат, за да не станат жалки парясници, хленчещи за чужди пари.

58.   57, хората нямат брак, тоест не са мъж и жена по закон. Просто това е ревнива и злобна женичка, която си мисли, че има права над живота на приятеля си. От такива по-далеч, че ще вгорчат живота на всеки. Завършен егоист. От това каква майка ще стане, какъв пример, като тя е пълна с омраза2
Вината не е на някаква бивша, нито на невинно дете, а на жените, които се хващат с мъже с деца от други връзки, и почват с капризи и фасони, все едно имат злато отдолу.
Жени с лопата да ги ринеш, човека ще си намери нормална.

59.   57, гледай да не се пукнеш от злоба. Как земята ви търпи такива?!

60.   Както написах по-горе, аз не одобрявам развода. След като имаш дете, си длъжна да го гледаш. Бащата е длъжен да го гледа също. Заради детето, родителите трябва да проявят отговорност и себеотрицание.
Отговорността за мъжа е финансова, за жената обгрижваща.
Себеотрицанието е да не ходиш да се плющиш с други както ти падне. Особено жените, дето слушали сърцето си.
Като си тръгнала да се развеждаш, да си мислила. Втори брак с друга означава, че този мъж няма да ти дава пари повече от издръжката, няма да ти е безплатен шофьор по нощите, няма да води детето по лекари и няма да ходи
и по родителски срещи.
Защото ще има ново семейство.
Не си правете труда да ми давате примери с един колега и един познат, които не били така. Изключенията потвърждават правилото.

Аз не мога да развера с какъв мозък се развеждате и колко наивни сте да мислите, че имате полза от това.

61.   60, явно грижите на бащата се изчерпват само с парите и това е. Няма родителски срещи, няма лекари, няма дрехи, рождени дни. Няма сладкарници, площадки за игра. Една издръжка и това е. Безчувствена работа е твоята логика. Само защото човека се е хванал с някаква кифла, няма да си види детето, ако е болно? Няма да се поинтересува, защото кифлата вкъщи скърца със зъби?
Явно за вас вечно жените са виновни за развода, а не мъжа, който е също толкова лек.
Като не искате мъже с деца, ами не ходете с такива. Търсете свободни като птички, така парите им ще са изцяло ваши. Което е ключовото в логиката ви-парите и цялото внимание на мъжа. Я се е разсеял и проявил интерес към нещо друго-капризи до небето и вой как не ви обича. Каква ще е тая любов, че някой баща да се види детето, ако е болно? Това повечето жени са пълни злобарки наистина. Жена си, на 1000 процента е сигурно.

62.   Като искаш баща за детето си, защо се развеждаш? За да си правиш каквото си искаш с който ти падне, но да можеш да ангажираш бившия с всички досадни подробности? Не си познала. Злобата е присъща на парясниците, смятайки че имат права върху мъжете.
Дрехите, обувките, лекарствата и тетрадките ти влизат в издръжката. Това са ти парите. Бащата дава допълнително само ако иска.
Някаква та кифла там му е партньорка и има право да обсъжда с него финансите. Ти нямаш това право. Имала си го, когато сте били женени.
Коя с кого ще бъде, също не е твоя работа. Да не мислиш, че някоя няма да се хване с разведен, за да ти е на теб удобно?
П. С. Няма да ти коментирам образованието, но процентите са максимум до 100.

63.   Детето става досадна подробност, само защото една кифла прави фасони? Никакво право няма. Цялата тема е страшен егоизъм от жена, която се е набутала при човек с дете за пари, и ламти за всичките му пари. Явно тати не я е обичал достатъчно и и липсва внимание. Не искала детето да участва? ! Такива като нея тоя мъже може да намери със стотици, а тя ще си злобее самичка. Всеки човек си има минало, като не ти изнася -вратата и това е. Ама да искаш човек да си зареже първородното дете заради твоето междукрачие си е болна работа.

51-61 от 61