Секс преди или след началото на връзката
Здравейте. Аз съм момиче на 21 г. Вчера спорихме с три мои приятелки, едната от които също е на 21, а другите две на по 22. Те твърдяха, че трябва първо да "тръгнат" с един мъж, първо той да им "стане гадже", за да правят секс с него. Според мен обаче, преди да съм правила секс с един мъж, няма как да го нарека свое гадже. Разбира се, няма да го нарека така и след първия път, в който съм спала с него. Трябва да минат поне три-четири пъти, като в същото време се преценяват и отношенията извън леглото, за да стигна до заключението, че имам гадже, че имам връзка.

Според мен е доста прибързано да смяташ, че "ходиш" с някого преди да сте правили секс. Въобще според мен, преди да спя с някого, бъдещата връзка е под един голям въпрос, и в никакъв случай, не мога да твърдя, че я има. Личностното опознаване и секса трябва да вървят ръка за ръка, някак си...

Докато според моите приятелки, формулата е следната: Първо го опознаваш, после "тръгвате" и чак след това правите секс. Лично на мен ми изглежда неестествено да се задържат отношенията на фаза, в която само си говорим, за да се опознаем и едва когато се уверя, че това е станало да пристъпя към секса...

Та въпросът ми е: смятате ли, че можете да наречете човека, с когото излизате свое гадже, преди да сте правили секс? И още нещо - две от приятелките ми твърдяха, че в определен момент от отношенията двамата трябва да се разберат дали "ходят сериозно" и ако не си го кажат, де факто няма да е така. Според мен това се разбира естествено в хода на отношенията. Няма нужда да се казва, защото
1. в ранния етап от връзката все още не се знае дали ще е сериозна или не и
2. в по-нататъшното й развитие ако е такава, ще е ясно и за двамата, без да се казва изрично. Как мислите?

Коментари

1.   Според мен си права.
Затова и като тийни ми беше смешно цялото това „ходене“, при което хората дори не се натискаха или целуваха - ходели били.
Преди да се покажеш в обществото с някого, според мен, трябва да е имало интимност, а и да сте излизали сами, да сте опипали почвата. Познавам приятелка, която първо обявяваше момчето за „годеник“, след месеци му пускаше и всичко свършваше с дизастър и драми. Имала е вече 5 „годеника....

2.   Приятелките ти са прави. Как ще правиш секс с непознато момче!

3.   Само мъж, може да направи толкова обосновано изказване по въпроса ;)

Съгласна съм с едно - преди да съм сигурна, че човекът с/у мен ми пасва сексуално, не мога да създам "връзка" с него. Идеята за връзка узрява с времето.

5.   Номер 3, какво имаш предвид, че само мъж може да направи такова обосновано изказване? Ако имаш предвид изказването на автора, уверявам те, че е жена! :)

6.   Хм, излиза, че сексът е от основно значение. Т. е. Някой ви пасва душевно, като сродна душа ви е, но ако не е добър в леглото то май няма смисъл да "тръгвате". Доста повърхностно. Аз бях 2 г. с човек, който беше кръгла нула в леглото, но пък ми беше толкова приятно общуването с него, милите жестове, които си правехме, романтичните вечери... Имаше уважение и разбирателство, въпреки лошия секс. Но аз бях щастлива с него, без значение, че не правехме свестен секс. Както и да е. просто ми е доста повърхностно това.

7.   На всеки, както му допада. Едни тръгват с някой и после спят с него, други спят с някой и после тръгват с него. Някои държат на думите "Гаджета сме", други го знаят от само себе си... Но е по-добре да се говори за това, защото е много, много неприятно, ако единият си мисли, че е само секс например, а другият си въобразява, че вече е във връзка...

8.   Без секс няма връзка, ходели били...

9.   Аз пък първо трябва да се влюбя, за да тръгна с някого и след това да пристъпя към секс. Пък, ако в крайна сметка толкова не става, просто няма да сме повече гаджета. Макар, че досега не ми се е случвало...

10.   Колкото и лигаво да звучи, за нас и за двамата, връзката ни започна, когато се целунахме. Не си спомням да е имало някакво гласно споразумение, но до сега си празнуваме на датата на целувката. Сексът си дойде след не много време, но и двамата си знаехме какви са ни взаимоотношенията. Също така се усещаше, че са по-сериозни. Не зная точно от кой момент говоря за сериозна връзка, но не беше много време след като се събрахме. Не зная дали утре няма да се случи нещо и да се разделим, но, според двама ни, за сега нещата са си сериозни. Някак просто успяхме да го усетим. Пасваме си в много отношения. Понякога все едно съм с мое мъжко копие. ;) Може би ситуациите са различни и човек не може винаги да говори за етапи.

11.   Изобщо не е повърхностно. Това е в основата на взаимоотношенията на мъжа и жената. Нищо не може да замени страхотният секс. Ако не си пасвате сексуално и няма страст, просто няма смисъл

12.   Абе хора, вие нормални ли сте да спите под път и над път -къде вие морала и достойнството? Те май затова детцике домове са пълни с изоставени бебета а също и венерическите болести са се отроили в последно време. Май приятелките ти имат повечко акъл от тебе авторке. Сексът е нещо крайно, неможе а и нетрябва още в началото на еднавръзка да се стига до него. Ами те мъжете не ви се възхищават, а ви мислят за леки момичета по този начин. Ако е за чукане, всеки иска нещо разкрепостено, ама ако реши да се ожени за вас сигурно няма да иска съпруга-бройкаджийка. Моят мъж ми беше първо гадже и първи мъж в леглото-той ме отвори. Една от големите ми гордости в този живот е точно тази.

13.   12... ДА ТИ ИМАМ ГОРДОСТТА!
Излишно е да коментирам думите ти.
Сексът не е основа на една връзка, но е базисна колона и без него - няма стабилни отношения..
Моралистите да се избият!

16.   Към номер 12.
все още има жени като теб?!!!!! няма лошо, но докато ти четох коментара, се почувствах все едно съм попаднала в Джурасик Парк... ок, щом това ти е гордостта, щом това те прави щастлива... твой е изборът. но искам да ти кажа, че си загубила много, много, много... робуваш на предразсъдъци, според мен - ако не беше така, нямаше да се възхищаваш ТООООЛКОВА много на авторката и на другите коментиращи. като искаш да си прекараш живота мухлено - ок. ама поне не съди другите!

Към авторката.
за тия неща няма "рецепта" - прекалено е индивидуално. някои са по-смели, по - безкомплексни и могат да се доближат до едно момче от първата среща. други са по-предпазливи и първо искат да се опознаят по-консервативно... всеки както се чувства, какво да правим - свят широк, хора разни!

Аз лично се дразня от тия "ходения", дето още не знаят дали има страст в секса им... според мен без да опитате как сте в секса, няма връзка. другото се нарича "ухажване". но не и връзка.
при това стига с тия старомодни комплекси - в секса няма нищо лошо, бе хора... не е нещо лошо. един великолепен начин е да се докоснеш до един човек. да го усетиш, да те усети...

Моето мнение - накратко - е че сексът преди връзката е ЗАДЪЛЖИТЕЛЕН. но ако някои се чувстват по-добре така, нека да го правят за първи път и след брака...(((((((((((((((((((((((((((((((((((

17.   Авторката: Номер 12, наистина не си ме разбрала. Да ти кажа първо, че се пише "детските" и "утроили", а не "децките" и "отроили". Второ, как реши, че говоря за секс без презерватив, та намесваш деца и венерически болести? Трето, какво би следвало да направя, за да не ме вземат за леко момиче? Да изчакам да ме попита "Искаш ли да ходим? "? !? Или "Искаш ли да се оженим? "? Въобще не говоря за за секс "под път и над път", нито за бройки. Говоря за срещи, в които според мен сексът върви редом с личностното опознаване, както съм написала и в поста.

Мисълта ми беше, че е наивно да си убеден, че имаш връзка преди да е имало секс. Как можеш да решиш дали ще имаш връзка с някого преди да правите секс? Ами ако секса не ти хареса? Ами ако след като го направите, разбереш, че всъщност само това е искал от теб? Тогава спирате да ходите, така ли?

Според мен в такива случаи ходене до този момент не е имало. Не че периода преди секса не означава нищо. Просто според мен ако сексът е бил хубав затвърждава отношенията. Ако по някаква причина сексът се е оказал неприемлив, е извинете ме, ама според мен, не може да се каже, че преди това са ходили и след това са скъсали. Разбира се, всеки си има мнение. В този ред на мисли, ако сексът се прави, след като "тръгнем", как да разбера, че съм "тръгнала" с този човек? !

18.   Авторката: Номер 16, точно така ухажване е думата! Как не се сетих досега! Благадаря ти! :)

19.   Най-добре е секс след като връзката приключи. Така ще разбере какво е могъл да има и какво няма да има.

20.   Колко странни теми се обсъждали :)
На който, когато му се прави - прави...
Всеки е толкова различен, че подобни спорове ми се виждат така абсурдни, защото за обречени предварително. Всеки има своето разбиране за нещата и си действа според него.
И какво означава "да тръгнем"
То една любов има старт ли? на 28 Август тръгнахме...
А сега де... тогава са правили секс, тогава са се целунали, тогава той е започнал да я сваля, тогава за първи път са излезли пред хората заедно, тогава са си направили тест, доколко си пасват.
Всичко започва в онзи момент, в който двама се срещат и никога не свършва. Те са пресекли пътищата си и оттук насетне ще има между тях ситуации и случки, а понякога има и секс.
Можем ли да кажем кога започва приятелството. Тя е най-добрата ми приятелка от 28 Август - смешно е, нали, защото го няма. Но... имаме годишнина на 27 Август - година от какво, от както си решила този човек да ти е притежание.
Стига с тези нелепи мисли относно връзките.

Пускаш му, когато почувстваш нужда да го направиш - на първа среща. на втора, след месец или след сватбата... Все тая... щом на теб ти е трепнало и си се подмокрила и си готова - не разбирам какво "тръгване" има отношение тук?

На 22 не би следвало да се държите като на 14.
Хайде, малко по зряло!

21.   Имате още доста попара да изядете че да разберете какво означават връзките ,секса и чувствата ...а може и да не го разберете никога ...по детски разсъждения не бях чел ...

22.   Номер 21, би ли могъл да бъдеш малко по-конкретен, за да намалиш поне малко количеството попара, което имаме да изядем? Така де, след като моите разсъждения са детски, очаквам някой да ме просветли по въпроса с по-зрял коментар. Ето например 20 се включил/а съвсем адекватно. Точно защото и аз не разбирам какво означава да "тръгнем" съм го сложила в кавички. И по тази логика ми е непонятно какво означава да правим секс, след като "сме тръгнали". Авторката

23.   N 12, ако това ти е гордостта в живота, вземи се гръмни, да не възпитаваш поне децата си в такъв стил. мъжът й я бил отворил, е, и? така си решила, така си направила. броят сексуални партньори е въпрос на лично решение. все едно аз да се гордея колко торти съм изяла в живота си. (жалко, че тук няма емотикони)

Авторке, няма правило. правиш секс когато решиш, че ти се прави с дадения човек и оставяш нещата да се развият. има маса примери в едната и в другата посока, както вече са написали.

24.   Номер 6 е абсолютно права. А до авторката-ти с твоето мислене, мъжа ти като остарее и ше го изхвърлиш сигурно, понеже вече не може да прави секс и следователно нямате връзка :D

25.   Номер23 аз се гордея за самата себе си, не съм писала, че всички трябва да мислят като мен. Децата си ще ги възпитавам както си искам. За сведение те се ползват с авторитет и се дават като положителен пример на останалите сред срсдата и квартала който живеем -възпитани са от майка и татко моралисти. Казвайки че мъжът ми е първият мъж в животами, нямам предвид, че съм се оженила за него защото сме били интимни(така правят още много, особенно мюсюлманите-секс за сефте след женитбата)а защото с първото си гадже(настоящият ми съпруг)си паснахме идеално и като характери и като интимна двойка. А ако ще гадаем кой да се гръмне -да се гърмят курвите, защо аз. И още нещо само жени ли ще спорим по тази тема. Къде сте силния пол, кажете си мнението-каква жена бихте предпочели до вас? Само че питам за жена на която държите и обичате -не за еднократна употреба. Такава която първо държи да се сприятелите, да се опознаете и обикнете и тогава да ви се отдаде или такава дето първата и работа ще е да си свали гащите? И ако е втората -бихте ли я избрали за майка на децата си?

26.   Номер 16 съч
би ли уточнила какво имаш какво предвид под "курви"?

27.   На мен ми е ясно, че за всеки е различно и няма рецепта. Ясно ми е и, че няма "начало" на връзката. Просто преди да правя секс с един мъж, аз лично не бих искала да се ангажирам с думите "връзка" и "гадже", защото не знам дали сексът ще ми хареса, следователно не знам дали ще искам да остана с този човек. Което важи и за него. Може той да не иска да се ангажира с тези думи. Да, сексът е важен за мен. Ако някой иска да се измъчва с лош секс заради други предимства на връзката, негова си работа.

Беше ми странно, защото моите приятелки твърдяха, че без да ходят с някого, няма да правят секс с него. Но какво значи да ходиш с някого? Как се разбира, че "сте тръгнали"? До колкото ги разбрах, това означава просто да излизате. Но за мен между тези две неща има разлика. Наивно е да се говори за връзка с някого след няколко срещи. А пък да се прекарат няколко месеца само в разговори, като сексът умишлено се избягва за мен е просто неестествено. Това е нормална част от живота.

Да не говорим, че никога не можеш да твърдиш, че си опознал напълно някого, т. е. винаги може да те изненада. Според логиката на госпожата, която се е омъжила за първия си мъж, вероятно трябва да се прекарат няколко години в разговори, за да бъдат сигурни мъжа и жената, че са се опознали един друг. Е, всеки има право на мнение, но това не означава, че жените, които не постъпваме така, сме в другата крайност - т. е. гледаме само да си свалим гащите. Ако имах предвид това, не бих говорила за връзка въобще!

Въпросът ми беше прост: Бихте ли нарекли човека, с кого излизате свое гадже, преди да сте правили секс? Или в минало време: Бяхте ли сигурни, че ще имате връзка с човека, с който сте сега, преди да правите секс с него? Благодаря на тези, които са ме разбрали. Авторката

28.   Абе хора, вие нямате ли си сериозна работа за вършене? Седнали да обсъждат коя кога се чука.. Гнусотия! Който както иска започва и потдържа връзката. Както и да е де, нали сайтът е за споделяне, прежалват се и такива теми.

По темата: аз направо се хванах за главата, секс ли е, чудо ли е. За мен сексът е само и единсвено начин да изразиш чувствата си.. Като не познаваш достатъчно човека, за каква любов, аджеба, става въпрос.. Като гледам, само мъж да си в днешно време с тия лесни жени.. Но, разбира се, всеки със своите разбирания. Желая успех на авторката и скоро да си намери мъж, който наистина да си заслужава.
Усмивки!

29.   Всичко е въпрос на желание.. относно секса.
разбирам приятелките ти, по простата причина, че за една жена секса е много повече емоция, отколкото за един мъж. Или ако жената не почувства влюбеност, трудно би си легнала с някого. още повече жените са много по-предпазливи - здраве, име... И за да са сигурни най-малкото, че той е здрав, че няма да ги остави след първото чукане, те се презапасяват с време.
Това пък на мъжете им допада, защото ги настървява и усилва тръпката. Недостъпната жена е много по-привлекателна, защото не е достъпна, защото трябва да положиш усилия, защото се опитваш да я разбереш, за да намериш начин да я завоюваш. Оттук пък, в постоянното си мислене за това как да я изчукат, мъжете вземат че се влюбват...
Когато жената усети това си отваря краката!

Ако "да тръгнем" означава - нека имам времето да се почувствам сигурна (защото, колкото и да сме модерни, жените все пак си търсим сигурност, някаква гаранция, че този мъж ще е с нас поне няколко месеца, за да не изглеждаме именно "ку**и") и ако означава... аз имам нужда да обикна, да почувствам страст, за да се "осмеля" да си легна с някого. То приятелките ти са от този тип жени.

Нищо лошо и грешно - ни в едното, ни в другото.
Сега.. има вече фрапантни случаи, когато можеш да чуеш "много го искам, ама ще му се подърпвам малко" или "Не издържам вече, желая го, но още не е минал месец и не мога да легна с него" - а защо не може - постоянно неизвестно и даже и Господ да го свалим да го питаме, сигурно ще се почеше по врата.
Ама това стана от хилядите жълти бози, които все четем, от хилядите разговори във фризьорския салон и козметика, от хилядите латиноамерикански филмчета, които ни запознават с "благоприлични" дами, които обаче видиш ли после, забравят благоприличието си, защото главният герой ги изостава, най-често заради някаква интрига и после те спят с него без очакване за нищо, само защото го обичат... а после забременяват и стават героини-жертви, които си гледат сами децата и въобще ако погледнем поведението им - потриса ни по старите норми за морал, но пък им симпатизираме.. те се борят за щастието си и за любоввта си
А сега де? !

Та така - живот шарен, хора всякакви!

Аз лично не мога да си представя, че ще правя секс с някой, когото не обичам. Смисъл... представям си го, много често някой мъж ме впечатлява, но разумът ми ми поставя някакви граници и не го правя. При мен примерно е, защото си мисля, че без да го обичам този човек, едва ли ще ми хубаво... нито ще мога да се отпусна, нито ще искам да го правя. Физическото удоволствие при жената е правопропорционален на емоциите й. А колкото до дефиницията за начало на една връзка - за мен началото е при осъществяване на първия контакт - целувката! Може три месеца преди това да сме се сваляли да сме си пращали сигнали, да съм въздишала във възглавницата си заради него и да съм се смяла тъпо, но за "старт" съм си избрала целувката - първият интимен контакт, с който да покажа готовност за следващата база...