Турчин вместо Ганьо?
Мислите ли, че наистина турчина е по възпитан от нашия Ганьо. Вместо българин, предпочитам да съм с турчин, порради което смятам, че са по възпитани от българите. Не всички са еднакви, това е вярно, но по голяма част от българите сме повечето такива. Момиче съм на 17 и половина. Вие как мислите?

Коментари

1.   И аз предпочитам туркиня пред Ганьовка.

2.   Аз и извънземна бих предпочел пред Ганьовица!

3.   Не,просто повечето момчета около теб са невъзпитани.Като момче на 17,което държи на това връстниците ми да са добъри и възпитани хора,ме избива на лек гняв как има бай ганьовци както около мен ,така и около момичета,които не искат такива момчета.

4.   Разбира се свят свободен.Но силно ме съмнява това да е реална тема както и възраста ти.Защото никоя 17г. не се изразява за български мъж ,,Ганьо,, . Защото на тая възраст едва ли е имала възможност да опознае манталитета на българския мъж.Подозирам, че си оная злобна феминистка, където бълва тема след тема, оплакваща се от българския мъж, как не става нищо от него и кал бил грозен.Това, което те чака във връзка с Турчин, е десет пъти по-зле от ,,Ганьо,, Ще бъдеш първо инкубатор за деца. Приготви се минимум за 3 или колкото там турчина реши.Ти си просто за разплод.Ще бъдеш не домакиня, а домашен роб, който ще трябва да бъде на разположение 24/7 Няма да имаш право на мнение, дори какъв освежител да има в тоалетната.Както и ще трябва да носиш предимно широки дрехи и забратка, за да не излагаш на показ женските си форми, което според корана е забранено.За цигари и алкохол въобще забрави.Ще трябва да изповядваш задължително Исляма, което включва шест пъти на ден задължителни молитви. Успех с турчина!

Чингис Хан

6.   Имах една съученичка, която се омъжи в Истанбул. Мъжът и като я изкара зад граница я затвори да гледа децата. Няма такива излизаници и разшляваници по кафенца. Предпочитам си моя Ганьо пред който и да е турчин.

7.   И на мен не ми се вярва историята да е писана от 17 годишна, но ще отговоря. Момиче, проблемът ти е, че много обобщаваш. Няма как да поставиш нито всички българи (примерно 3,5 милиона мъже), нито всички турци (към 40 милиона) под 1 знаменател. Между тях има умни, глупави, възпитани, простаци... всякакви.
Мога да те посъветвам просто да си подбираш средата, не дели хората по измислени признаци, а гледай персонално кой какъв е

10.   Към номер 4: яко си се вкарал във филма, турците в България не са такива, каквито ги описваш ти. Напротив, живеят си като българите, но една идея са по-умни и работни от нас. Затова зад доста успели български фирми стоят турци.

11.   След като бълваш тема след тема, започна да ми става ясно защо си сама. Такава злоба по адрес на мъжете ти пречи дори да ги доближиш - като Дяволът и църквата.

Издават те постоянното повтаряне на Ганьо, което явно смяташ за обида /всъщност Ганьо си е нормално българско име, което не е нужно да се свързва с герой от творчеството на Алеко Константинов, а още по-малко с настоящи жители на родината ни/, както и факта, че не се спря да пускаш теми на еднаква тематике. Отдавна съм в този сайт, но никога не е имало такъв бум на мрънкането от "Ганьо" или българските мъже като цяло. Но пък досега не сме си имали злобна жена с видими психични отклонения, факт!

12.   Турците дори да са възпитани, това не значи че уважават жената. Културно за тях жените имат подчинена роля в семейството. Ако това те устройва - събирай се с турчин, но не очаквай особена обич и уважение.

Иначе че днешната младеж е зле възпитана - факт. Но не навсякъде е така, може би трябва да промениш средата. Защото дори турчин да избереш от настоящото обкръжение, правилно казват - човек с какъвто се събира, такъв става.

13.   Турчинът е възпитан до постигане на цел, а именно да върже жената към себе си. Когато му роди ще я гледа с други очи, като гледачка и домакиня. Нямаш много поглед към турците, на малко годинки си. Аз познавам турци, те са бастуни с жените! И.не, няма изключения. За турци се хващат жени, ценящи загубата на своята свобода. :)

14.   Щом "сте повечето такива", защо си търсите възпитан ???

16.   Реджеб вместо Ганьо, така ли?
Турците точно както българите си имат своя негативен герой, гледай филма Реджеп Иведик. Навсякъде п света има възпитани и не възпитани, но проблем може да ти изникне от манталитета. Докато на който и да е българин можеш да му кажеш какво лошо мислишш за майка му или за роднините му без последствие за теб, опитай на турчин да кажеш нещо лошо за майка му или за роднините му да видиш какво ще ти се случи. Ако пък се омъжиш за турчин ще получиш натиск от семейството му да приемеш техния манталитет и няма да получиш подкрепа от мъжа си срещу семейството му, той ще подкрепя тях. Ти там ще си просто новия инкубатор.

18.   Само ще ти кажа че простотията за която то говориш точно от турците сме я взели и самото ориенталско мислене.

20.   Самите вие се сърдите, че авторката ви обобщава, а в същото време вие обобщавате турците.

Чингис Хан пък сам каза, че от 20 г. не е бил в България, ама знае всички български турци какви били.

Че авторката е предубедена, предубедена е, но моля ви не обиждайте турците и не ги обобщавайте, защото те не са виновни, че някоя българка обижда и обобщава всички българи и трябва да ѝ отмъстите.

Не живейте с представата, че всички турци са амуджи, забулват жените си и ги ползват само за утроба, защото времената вече не са като преди. Има и много модерни турци, не бъдете тесногръди и вие като авторката. Моля ви, нека се уважаваме, един народ, едно общество сме.

За мен примерно е обидно да чета, че ме слагате под общ знаменател с всички, както вярвам, че за вас е обидно да ви наричат Ганьо заради други хора.

22.   №20, не обобщаваме хора, а култура. Някои неща са просто реалност, погледни например Саудитска Арабия и т.н. В Турция нещата не са толкова репресивни може би, но като част от културата е това нещо. Разбира се че има изключения, но ако се надявате на тях, по-лесно може да си намерите българин изключение.
Мюсюлманите имат повече търпение да се преструват по-дълго, дори с години, когато са в страна с различни порядки. Но не са 1 и 2 историите за жени с които са се отнасяли перфектно, и като отидат в страната на съответния мъж изведнъж стават затворници.

24.   От авторката Уважаеми номер 20 незнам.защо си противоречите като в същото време казвате, че е така. Аз не обиждам никого, това, че съм написала "Ганьо не означава обида, а просто едно изказване. И това, че мисля така не ме прави грубиянка, естествено.

25.   Към 10 умни били турците? Да наистина са умни, жените им си седят в къщи да си гледат децата и манджите и не се занимават с кариери и тем под ни глупости.

Чингис Хан

26.   22, да сравняваш Турция и Саудитска Арабия е смешно :-) Не ябълки с круши, а ябълки с моркови е сравнението :-)
По темата: от турци до турци разликата е доста голяма. Интелигентните и образовани турци са на много високо ниво, смея да кажа, че са по-високо от огромното мнозинство българи. Много от тях са учили, специализирали, работили в чужбина, говорят поне английски свободно и имат съвременни разбирания. Друг е въпросът какъв % са от населението и какъв е шансът на авторката с някой от тях.
Има голямо значение и градът, откъдето е, в западната част Истанбул, Измир са много по-европейски ориентирани от източната, която е доста по-изостанала и консервативна. Изобщо да обобщаваш има-няма 40 милиона мъже е тъпо, а да ги сравняваш с българи - още по-тъпо.

27.   Не че нещо, ама турците имат двама нобелови лауреати - Орхан Памук (литература) и Азиз Санджар (химия). Отделно Елиф Шафак е автор на бестселъри, а Мехмет Оз е сред най-добрите кардиохирурзи в света и професор от Колумбийския университет. Няма нито един българин нобелов лауреат.

Това не го казвам, за да се дразним, а по повод на това, че българина като чуе за турчин, си мисли, че задължително е амуджа. Но не е така, има много образовани, интелигентни и културни. Самият факт, че в Истанбул има болници и лекари на световно ниво и дори от много други държави (вкл. България) ходят да се лекуват там, говори много. Писнало ми е от ограничени типове като Чингис Хан, които са видели 5 турски емигранта от дълбокия Анадол в европейските гета и са решили, че всички са като тях.

Точно заради такива ограничени типове и на нас ни се носят слухове, че сме като циганите. Защото циганите като кажат, че са от България, после върви обяснявай, че не са българи и ние не сме като тях.

30.   Авторке, като си избрала да се събираш с небългарин, какво ти пука за мнението на X или Y? Да не мислиш, че на някой му е много важно дали ти ще си с турчин, пакистанец или албанец? Освен на родителите ти? Като ти трябва мнение, питай тях. Или въпросът е провокация да става и да се дърлят коментаторите?

31.   Прочетох всички коментари и мога да ви кажа, че имате мега грешна представа. Жена съм, с турчин съм от доста време(български турчин). Ами, няма такава грижа, няма такова уважение, няма такава обич. Гаджета българи съм имала да, последния ми посягаше и изневеряваше. Тук и дума не може да стане за това. Някой написа даже, че цигари и алкохол били забранени. Аз съм пушачка, той пуши електронна цигара. Знам, че има много жени, които са изпатили, обаче, моля ви, не слагайте всичко под общ знаменател. Аз не смятам да приемам неговата фамилия, той няма нищо против, мисленето му е като на всички останали "българи" около мен. Света вече е доооста космополитен, изобщо не е това което си мислите. Дори Коледа празнуваме заедно.
Спечелил ме е с грижата и обичта които ми дава, не с някакви манипулации и прочее.

33.   "Защото никоя 17г. не се изразява за български мъж ,,Ганьо,, ."

АБе ... не си комуникирал с ученички скоро, да ти кажа.

34.   №31, къде живеете ? Защото поведението на някои хора зависи пряко от средата и обкръжението им.

36.   34 не съм 31 но се вижда, че 31 не е омъжена за турчина, че живеят в България и отделно.

37.   До номер 33 Ти дори не знаеш числителните, тръгнал/ла да ми пише. Научи се да пишеш. Хахахаах. Пълно е с неграмотни, които все някой им е виновен за тяхните кусури. Да ви кажа повечето недейте дава фитили, защото си имам достатъчно и си личи кой е първолака, който дори и името си не може да напише. Даже и средно няма. Хахахаха много сте ми смешни авторчета от прости по прости.