психически тормоз!!!
Жена съм на 22. Бях подложена на психически тормоз. Обиди, изнудване, шантаж, ревност, вменяване на чувство на вина, унижение. Бях тормозена от един слаб мъж, неможещ да се справи със себе си. Страхлив и комплексиран. Радваше се като ме болеше и страдах. Преживявала съм подобно нещо от роднина, всъщност и до днес го преживявам. Проблемът е, че получавам паник атаки. Не мога да простя на себе си, че съм позволила на един жалък човек да ме мачка. Беше ужасно. Искаше да ме смаже, да срине психиката и самочувствието ми. Самият той е бил жертва на психически тормоз. Съжалявах го, исках да му помогна и успях, но на каква цена! Той ме тормозеше всеки скапан ден. Имах се за спасителка, мъченица, докато един ден не осъзнах, че той е слаб, а не аз. Мъж, неможещ да се вземе в ръце, пълен с комплекси, нуждаещ се да наранява и мачка, нещастник. Още съм гневна. Опитвам да си простя, но е трудно. Момичета, моля Ви, бягайте от нестабилните мъже, не се правете на Дева Мария, не може да спасите никого. Ще лъже, че ви обича, да нараняваш не е обич!!! Като вижда, че ви губи, ще казва, че ще се промени. Да, дами, ще се.... точно за ден-два. Никоя жена не заслужава подобно отношение. Не правете компромиси със себе си, излизат прескъпо. Още ме боли. Изпитвам омраза и гняв, опитвам да я пусна, приемам съвети. Извинявам се за емоционалността!!!

Коментари

2.   И двамата сте били слаби. За да може някой да те тормози, ти трябва да искаш да си жертва, да не се бориш, да нямаш сили да си тръгнеш. Слаб човек не може да тормози силен психически човек. Може би не си се борила достатъчно.

3.   Нищо не казваш. Общи приказки само. Говори по конкретно. Кажи в какво се е състоял тормоза

4.   Когато започнеш да изпитваш агресия, взимаш един колан и удряш здраво по канапето или леглото, докато ти мине или се измориш. Така изхвърляш агресията, не й позволяваш да се трупа в теб, нито я подтискаш. През останалото време, когато се присетиш за него, представи си го колко е жалък, той цял живот ще е така, страдал е и ще страда, толкова си може, прави го, за да не изпадне в депресия, смешен и жалък, представяй си го малък, миниатюрен, дребен пикльо, ще почувстваш нещо между погнуса, жал, презрение и смях. Смях в началото, за да ти мине, после ще остане съжалението... за съжаление на света съществуват много такива хора, победени още в детството, така разбираме колко много болка, която не виждаме съществува... или както беше написал един подобен в нет-а - "вие ще страдате известно време, а аз се чувствам по този начин цял живот". Ще ти мине, започни да общуваш с други хора, за да го отдалечиш в спомените, гадна работа, милите, но НЕ може да им се помогне.

5.   Има си психиатри за тази работа. Тука не е мястото да скушаш тъпи съвети на некомпетентни хора. Паник атаки се оправят само с хапчета. Успех.

6.   разговор с птерапевт това ти трябва! Не се давай,дай си време мир и спокойствие.

7.   Добре,че си го осъзнала..Пази се и не се предавай!

8.   На първо място спри да съжаляваш себе си, както и всички хора по света! Всеки човек си има съдба или уроци, които трябва да научи, така че не се меси в това. Спри да съжаляваш и себе си. Отиди на психотерапевт, за да се справиш със своите травми, явно от детството ти. Ако роднината, който те тормози е наблизо, то се изнеси на квартира, заживей в друг град или държава и се справяй сама. Излекувай своите травми. Успех.