Нямам му доверие
Здравейте, надявам се да ми помогнете със съвети какво да правя вече.
Ще се побъркам вече заедно сме с приятеля ми от година, а аз му нямам и капчица доверие.
Искам да знам винаги къде е и с кого, и това мисля, че е нещо нормално.... но той не го приема така.

Всяка вечер като ме остави в къщи и се чудя дали се е прибрал или е някъде... Писна ми вече да живея в постоянни съмнение какво прави и с кого е. Може би в мен е грешката, че искам да контролирам всичко, но все пак аз се съобразявам с него за всичко.

Винаги когато съм готова за излизане, го чакам с часове той да стане готов и да ми се обади, и не правя проблеми. Винаги, когато ще излизам го предупреждавам преди и след като излеза, за да знае.

Винаги където и да отида, му се обаждам, за да знае. И когато ме остави в къщи, аз си стоя в къщи, а той си обикаля някъде.

ПИСНА МИ... НЕ МОГА ТАКА ВЕЧЕ. НЕ МОГА И ДА ГОВОРЯ С НЕГО, ЗАЩОТО И БЕЗ ДРУГО МЕ ПРИЕМА ЗА ЕДИН ПАЗАЧ И НАЙ-МНОГО ДА СЕ СТИГНЕ ДО ЖЕСТОК СКАНДАЛ. НЕ ЗНАМ КАК ДА ДЕЙСТВАМ, ПОМОГНЕТЕ МИ...

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Може би си влюбена в приятеля си. понякога се стига до такива ситуации и крайности. ще мине, спокойно! но че е супер мъчително и унизително за самата себе си... да, ад е направо!
истински ад!

опитай се да разбереш, че НЕ Е ВЪЗМОЖНА да го контролираш напълно. ако иска - ще отиде и с друга, и с приятели, и ще се напие с приятели и т.н. - т.е. всички "мъжки" неща, които ни вбесяват. то не че и ние не ги пръвим понякога, но... сега говорим з а"мъжките" изцепки.
просто не става така. ще му омръзне и на него. а при това - повярвай ми!!!! - няма мъж, който ако иска, да не кръшне... въпросът е да не пожелаят да го направят.

второ - опитай се да си намериш нови интереси. в началото умът ти може да е само в приятеля ти (къде е , какво прави и т.н.), но постепенно ще се откъснеш от тези натрапчиви мисли.

трето - съднателно се опитай да направиш връзката ви равностойна - за Бога, какво ще рече това ти да го чакаш с часове наред, готова да излизате, а той да закъснява или да не ти се обажда?!! че и да не смееш да го попиташ защо е такова магаре, например, че те е вързал да чакаш като пълна патка? виж, мъжете обичат жените със самоуважение. не си плюй чак толкова много на фасона, защото това може да го отблъсна в кройна сметка от теб!

изобщо, престани с този театър и му говори откровенно! постави му и ти някакви условия.
няма да сгрешиш!
успех!

2.   Имам връзка от 4 години и не мога да си представя да тая нещо в себе си (независимо какво) и да не смея да поискам отговор на въпросите си, (било то за секс, взаимоотношения, съмнения, ревност и всичко останало), така спечелихме пълното си доверие. Истината е че го задушаваш много. Пробвай да не даваш толкова подробен отчет на всяко твое действие. Бъди малко по-загадъчна и интересна. Всеки има нужда от малко лична свобода и да не се чувства длъжен да обяснява всяко свое ходене до магазина... Разбираш ме какво имам в предвид. Друг е въпроса ако ти е дал поводи за съмнение и ревност.... Но какъвто и да е случаят, с тези си действия можеш само да отблъснеш човек от себе си.

3.   „Искам да знам винаги къде е и с кого, и това мисля, че е нещо нормално. “

Ужас! Изобщо не е НОРМАЛНО! Това за мен е ТОРМОЗ. Ти, вярно, тормозиш и себе си, но и него. Ще те зареже един ден заради това, задушаващо е и човек чувства личната си свобода и пространство ограбени!
Нима е толкова лошо, партньорът ти да може да разполага с живота си и с ЕЖЕДНЕВИЕТО СИ, да комумуницира свободно с мъже и ЖЕНИ (51% от населението)?
И НЕ, ТОВА НЕ Е ЛЮБОВ, ти за мен страдаш от страшни комплекси и те е страх, че ако приятелят ти се запознае в делника си с по-атрактивна и умна жена, ще те изостави. Или още по-лошо - ЩЕ ИЗНЕВЕРИ. Превърнала си го това във фикс идея. Не е проблемът в него, изцяло в теб и ЩЕ ТИ СЕ СЛУЧВА И С ВСЕКИ ДРУГ МЪЖ. Никой не иска да живее, недай си Боже, да създаде СЕМЕЙСТВО с такъв човек като теб.
Първо, разбери, че не е нормално поведението ти, не е признак на любов, а на страховете ти - страхове, заради ниското ти самочувствие! Работи над него, ако не искаш да загубиш момчето!

4.   Аз съм момиче и честно да ти кажа, ако някой така ме контролира и иска да знае кога съм влязла в тоалетната, кога отивам до магазина отсреща за едни дъвки... направо ще откача. Не е нормално. С приятеля ми сме заедно от почти две години и никога, ама никога не съм му звъняла да го разпитвам къде е с кого е, както и той мен. Ако сме заедно, но трябва да свърша нещо (събиране с приятелки или друго) просто казвам: Отивам еди къде си. Точка. Ако той е някъде и аз реша да отида по магазинитъе или другаде - ставам и заминавам. Ама това да ми се диша във врата на всяка стъпка - ужас просто! Това показва една лична несигурност и неувереност, че можеш да задърежиш човека до теб. Аз нямам този проблем. Знам, че ако е решил да ми изневери ще го направи, защото начини винаги има. За момента съм сигурна в себе си и в него и подобни изпълнения са ми чужди. Опитай се да си по-малко обсебваща. Сигурна съм, че му е адски неприятна цялата тая история с контролирането. В крайна сметка никой на никого не принадлежи!
Ж25

5.   А стига бе, как ще е нормално???
Някой ти го беше написал по-горе - комплекси!

Момиче, като обичаш кучето си искаш ли постоянно да го знаеш къде е или искаш то да е добре, независимо дали го виждаш или не. Какво, като е отделно от теб, няма право да излиза ли..
Не знаела дали се прибира вкъщи... ами, миличка - НЕ се прибира вкъщи... и знаеш ли, защо - напук!

Приема те като пазач? Е как да те приема, за бога! На всички ни е хубаво да ни ревнуват малко, да ни пазят, ама постоянно да го знаеш къде е и какво е, пък и постоянно да му съобщаваш къде си и какво си...

Любовта е свобода! Даваш на човека правото да бъде себе си и да те нарани, ако те нарани - това е негов проблем, но му даваш свободата да решава дали ще иска или не нещо.

Раздели се с момчето преди да ти щукне в главата да забременееш, за да улегне той!

6.   Да ти имам проблемите. Моята не се интересува изобщо от мен. Ревността е хубаво нещо, но трябва да го контролираш до някаква степен. Като на твоя не му харесва вниманието, което му отдаваш го разкарай.

7.   От авторката
Някои от вас не ме разбраха правилно . Аз не го пазя , но просто той така си мисли . Аз не излизам с него с цел да го пазя , а за се видим . А относно това за комплексите ... не страдам от комплекси , а просто ме е страх да не ми се качи на главата . Знам , че това не е начина . А колкото до това къде е и с кого , той също иска да знае аз къде съм и с кого , не му е приятно когато около мен има някое момче , което той не познава или ако него го нямма . Винаги като излеза да пия кафе с приятелки , той ми казва и да внимаваш , така че както аз искам да знам къде е и с кого така и той иска да знае , но проблема е , че той иска да знае аз какво правя , но неиска аз да знам какво прави той . Не мисля , че страдам от ниско самочуствие , а може би просто го обичам прекалено много и искам и той да е така . И другото което е , не му държа сметка за всичко което прави , а просто го питам , за да върви разговора помежду ни , той също ме пита и иска отчет за всичко , дори и какво съм си говорила с приятелките ми на кафето или по телефона . Така , че не ме изкарвайте , че аз съм толкова ужасна , защото относно тези неща и той ги прави , само , че аз не се дразня , а напротив радвам се , че се интересува . Иначе благодаря за съветите и коментарите ... приемам критиките ви

8.   Аз съм същият знам какво е направо ти е да откачиш Хектор

9.   И аз бях така. Само че моят беше от друг град и сещай се какво ми беше. В крайна сметка без да сме се карали дори той ме заряза по най-отвратителния начин - просто изезна... Но моят съвет е щом не му вярваш - има защо, шестото чувство не лъже никога!!! Довери се на интуицията си, която ти крещи - НЕЩО НЕ Е НАРЕД!
Момиче, 20 г.

10.   Давал ли ти е някога повод за съмнение? Хващала ли си го в крачка? Ако не си-защо дърпаш дявола за опашката? С тея непрекъснати съмнения и въпроси го изнервяш. Приеми, че не е нужно да бъдеш винаги с него в 100% от времето.
Какво означава, че си "обикаля"-прави 1 тигел на града с колата и пак се прибира?
И аз съм била същата, но си беше напълно основателно. Не е редно да му държиш сметка за всяко нещо-приеми, че е необходимо понякога да бъдее сам:) Апък ако иска да ти изневери пак ще го направи, не можеш да го спреш по този начин.
Иначе и моя е същия... На колко години е?

11.   Обичаш го просто и може би се подготвяш за евентуална раздяла,затова са всички съмнения,боиш се че той не те обича и не държи толкова на теб колкото ти се иска и колкото ти държиш на него.Не искаш да те правят на глупачка това е.И по-добре да си кажеш къде те боли на него(както си го сторила)отколкото да коментираш пред приятелки и да се започнат интригите,а той нека си мрънка

12.   Я се стегни, авторке! Престани да се държиш така с момчето си, защото няма да те изтрае дълго. Всеки от вас трябва да си има лично време. Не може да искаш от него да ти се обяснява постоянно, а и ти грешно постъпваш че му даваш отчет във всеки един миг. Много бързо ще ти се насити, ако продължаваш с това поведение. Излизай с приятелки като не всеки път му даваш обяснения. Остави го и него да диша, че да не пишеш скоро как си поредната зарязана и да се чудиш защо така се е получило!

Doriana

13.   Може да е някакво предчувствие, 6-то чувство.... И аз бях така. Постоянно се съмнявах, по същия начин се държах аз с него и той с мене. След 4 месеца разбрах, че ми изневерява...
Не искам да ти кажа, че трябва да си набиваш сега някакви филми. Просто да те подкрепя-съменията не винаги са толкова лоши... понякога са знак:)

15.   Твоята история е идентична на моята. ?Моят случай е същия. Имам съмнения за абсолютно всичко. Мисля си, че когато си легна той ходи по жени. Много съм ревнива, недоверчива, но и той е абсолютно същия. Не ми вярва, ревнува ме ужасно много, дори и до тоалетната да ходя трябва да си нося телефона. Много се обичаме, постоянно си го казваме, но прекалената любов води до лудост.

16.   От авторката
Номер 10 : Не поне за сега не съм, но имаше преди време слухове на които аз повярвах. Той ми се моли плака да сме заедно и накрая се оправихме , но просто на мен това ми влияе. И това е така защото , аз страшно много не навиждам тази за която имаше слухове и в крайна сметка те са компанийка от 4 момичета , които се влачат с неговите приятели. Много често дори сме на една маса с тях и аз просто не издържам. Преди време бях готова да се разделя с него , защото ми писна всяка вечер когато излезем някъде и той се обади на неговите приятели да ги пита къде са , да отиваме при тях и онези 4-те да са там. Той не си говори с тях, но аз се чуствам дискомфортно така. А колкото до тигелите из града , не той не прави 1 тигел , а си обикаля с някой приятел по 1 час с колата.... дразня се , защото когато аз излеза с приятелки на кафе и после се разхождаме той започва " Какво правихте , е ко толкоз се разхождате , пак си въртиш гъза и се оглеждаш по улиците и т. н ". Понеже той ходи в Австрия за по 1 седмица за коли , докъто него го няма аз се прибирам към 12 часа, защото той иначе се съмнява.. , а аз не смея да отида никъде , защото имам чуството , че ако отида и ще ми всигне нервите , няма да съм спокойно изобщо.. Това може би ми е останало от предишната ми връзка , защото в нея така се случваше като отида някъде... Не искам да задушавам приятеля си , неискам да го вземам толкова навътре , но немога. Незнам как да действам вече. Иначе аз съм на 18 , а той на 24

17.   То е нещо страшно, аз от малък търся приятели, но това никога не се получава