Трябва ли да се чувствам като резерва?
Харесвам момче, с което се познаваме от университета. В първи курс бях първата, която заговори и излизахме няколко пъти. Впоследствие разбрах от колежки,че и тях ги вика на срещи и излизат и директно прекратих контакт с него и възможността да го опозная . Втори курс почти не общувах с него. Той тогава имаше симпатии към едно конкретно момиче от курса, с което аз съм най-близка. И така трети курс преустановихме контакт - вече ми се стори по-съзрял.Пишехме си за всякакви неща,но с приятелски тон. Аз имах комуникация и отношения с други момчета. Тогава той даже ме молеше да уредя нещата между него и тая приятелка - да видя дали има шанс за тях. Абе едно 2 години си пробваше с тая колежка,но тя нямаше интерес. Като през това време ме убеждаваше,че не е толкова обсебен от нея и има и друго момиче,с което пробва. И така тази приятелка това лято си хвана гадже. Той от лятото насам ми пише,че не мислил за нея, от лятото започна на мен да пише по-често и да споделя абсолютно всичко, станахме си адски близки. Аз лятото прекратих връзка с бившия ми ии като комуникирам с това момче започнах да прихващам чувства. Тази приятелка сега още си има приятел и уж с това момче не поддържат комуникация, а аз към днешна дата с него си пиша ежедневно, той си взе апартамент и дори ме кани да оставам у тях, да пробвам да живея у тях , защото му било много приятно с мен и тн,но не сме правили секс. Естествено аз съм хлътнала. Вече не си пише с онази колежка. Даже миналия месец я викаше приятелски и самия той ми каза ,че й е предложил разходка навън без някакви специални намерения. Според мен сега е така,защото тя има приятел, а аз съм удобната опция , макар и да е супер искрен и открит с мен-споделя ми наистина всичко и си говорим за бъдещето ,но не знам имам си едно наум. Страх ме да бъда с някого, за когото може би съм резервния вариант. Вие какво мислите?

Коментари

1.   Май този упорито се стреми към тази колежка, а ти си средството към нея. Може да се надява тя да се раздели с нейния и най-накрая да е негова след 2 години преследване. А може и да се освестил, ама тогава пък какво ще се гледат двамата сами? Най-добре го питай дали иска да е с теб и дали чака тази колежка да е сама.

2.   Трябва да се чувстваш обидена според мен. Ти достойнство нямаш ли да търпиш подобно поведение. Той постоянно се задява с други, дори когато те кани да излизате. Аз не видях никаква промяна в това отношение от твоите обяснения. Единственото различно е че има апартамент.
Но и ти не си съвсем с акъла си, щом продължаваш контактите че даже си хлътнала по някакъв развейпрах. Та ако толкова го обичаш се чувствай както искаш и стой при него. Това няма да промени фактите обаче. Вие жените рядко се вслушвате в здрав разум.

3.   Разбирам защо би се чувствала така. На моменти ми звучи сякаш се опитва да се докопа до нея чрез теб, защото си ѝ най-близка в университета. На твое място бих опитала предпазливо и без очаквания. Не е изключено наистина да се е отказал, макар че имаш съвсем резонни причини да се съмняваш. Ако се опитва да я натяга чрез теб, бързо ще си проличи.

4.   Този субект не е за теб!

Сега ми обясни как се прихващат чувства, защото това не съм го чувал досега /другото е поредната обречена любов, която най-вероятно ще доведе до хвърляне на огън и жупел по всички мъже, но да се възползвам, докато още не си започнала да обобщаваш за всички ни/! Като стрелба с военно оръжие ли - прихващаш целта и му изстрелваш един патрон с чувства? Или е неща като Короната - ходиш си по улицата, някой кихне върху теб и хоп, напълниш се с чувства? При мен не става с прихващане, та си викам да видя какви са тия модерни влюбвания, аджеба!

5.   Сама знаеш отговора: "Според мен сега е така, защото тя има приятел, а аз съм удобната опция". От теб зависи дали искаш да бъдеш опция Б на някого, който сигурно е минал половината университет :)

6.   Обича лесният начин. Ако щеш резерва му кажи. Просто му е по-лесно така на момчето. И не искам да те обиди това, но поведението му не е никак зряло.

7.   Съгласна съм с номер 2. Толкова ли си отчаяна, сигурна съм,че има много по-готини момчета. Аз бих го игнорирала напълно, изглежда доста незрял и дори самовлюбен. Огледай се, има скромни, тихи и много умни момчета-с тях ще спечелиш джакпот в живота. Другите са лигльовци, които не знаят какво искат.

8.   "Преустановявам" онзачава "прекратявам"!

9.   Чувствата да не са болест, че да си "прихванала"?

10.   Лапнала си по нийди гай, рядкост си е. Аз не бих се занимавала, от две години се пробва с някакви момичета и не му се получава. Поне да не го знаеше.

11.   От авторката : Благодаря за съветите! Общо взето повечето са еднакви и те са да зарежа възможността да имам нещо с него, в което има логика, съгласна съм, а и точно сега е времето, докато не е станало сериозно. Не знам какво толкова озадачи няколко души използваното от мен "прихващам чувства". Идеята ми беше, че от приятелски настроена в някакъв определен момент се почувствах влюбена и привързана към този човек поради честата комуникация. Не е спал нито с онази колежка, нито с някоя от университета За това съм убедена на 100%. Принципно е кариерно ориентиран и любовта не му е приоритет. Не мога да твърдя със сигурност как го усеща той, но със сигурност е проявявал само симпатии, интерес - като бизнес цел един вид към гореспоменатото момиче. Чак сега е взел да се разнежва и при комуникацията си с мен си позволява да е уязвим и чувствителен. Предисторията за него е наистина по-шокираща, но в момента говорим за променен човек поне като поведение.

12.   Променено поведение понеже не му се е получило толкова време е нормално. Когато му вържеш обаче, ще си възвърне самочувствието без покритие и съответно старото поведение. Недей да позволяваш нещо което е просто навик да преминава в чувства.
А как жените започвате да проявявате чувства към човек който очевадно няма такива към вас е пълна мистерия. То е като че ли искате да бъдете излъгани и се хващатте на всяка хубава дума, докато пича си приказва с още 10на на заден план. Еми да, интерес проявява към това да му предоставиш секс и да му въртиш дома. Не е от някаква романтика или любов.