Първа крачка от жена
Здравейте, читатели,

Бих искала да Ви споделя моята история и да ми дадете съвет.
Скоро харесах един мъж във FB и реших да го добавя. Не съм го виждала на живо. Той прие поканата ми. След това реших да му пиша първа. Запознахме се. Разговорът беше кратък, с общи въпроси. След това му писах отново, като на втория път му предложих да излезем някой път. Той се съгласи, но само толкова. Разговорът не продължи - въпрос и отговор. Няма приятелка. Никога не бях писала първа, също и не бях правила покана за среща. Знам, че избързах. Много съм нетърпелива. В момента не мисля, а после съжалявам.
Според Вас това поведение (жената да бъде инициатор) как изглежда в мъжките очи?
Защо според Вас не ми пише първи?

Ж, 26 години

Коментари

1.   Или няма сериозен интерес, или просто му се вдигнало самочувствието, след като жената го е поканила първа, и сега го играе важен.

2.   Много го мислиш- според мен се отличаваш от масата дами, които чакат и се издуват само и само да не са първи.
Заслужаваш адмирации

3.   Ми един човек ако е стока няма да има значение, че си му писала ти, стига да му харесваш, но не му пиши повече.

4.   М35 Много правилно си постъпила

5.   Не ти пише, защото не те харесва. Той може да не е обвързан и пак да не иска да излиза с теб. След като не показва интерес към теб, спри да му пишеш, иначе ставаш досадна и нахална. В крайна сметка Фбук не е сайт за запознанства, нито витрина, от която да си избираш мъж като някоя стока.

6.   Не я прави повече.
Единствено и само ако мъжът покаже някакъв интерес.
Така ще си спестиш доста разочарования... , от опит!

7.   Съвсем нормално ми се вижда. С кокона, която само мига на парцали, мълчи и чака другите да я търсят, не се занимавам. Един вменяем човек, независимо мъж или жена, като срещне човек, когото има изгледи да хареса като опознае, прави нормални естествени стъпки да се опознаят. Толкова е просто.

Защо не ти пише първи... Най-вероятно нещо не е харесал у теб. Тези, дето не подбират, са измекярите, които не търсят човек, а „нещо да ебнат“.

И мен наскоро ме търсеше една привлекателна девойка, с която обаче реших, че не искам връзка, заради определени неща от характера ѝ и светогледа ѝ. И аз съвсем наскоро на няколко пъти си писах наглед много хубаво с една друга девойка, но 6-7 пъти все аз я търсех. Което го приех като знак, че тя няма интерес към мен, и спрях да я търся.

8.   Зависи колко си му на нивото.
И мен няколко дебеланки ме гонят, и отвръщам чат-пат като ми пишат, едната даже преди 2 седмици дойде у нас на кафе, ама общо взето се държа крайно незаинтересовано.
Ти си прецени дали сте на горе-долу едно и също ниво.
От моят опит, за да тръгне жена сама да ти пише, трябва пичът да е бая готин, а тя бая неготина. Иначе ако са на горе-долу едно ниво, обикновено тя не би му писала, понеже ще е заета да пише и да мисли за пичове дето са на още по-високо ниво, а не просто около нейното.

9.   А откъде си сигурна, че няма приятелка? Не всеки обявява тази информация в социалните мрежи.
Друга възможна причина е да не си го заинтригувала особено, но да не е искал да те отрязва грубо, затова и да се е съгласил да се видите.
Между другото фразата "да, трябва/може да се видим някой път" е толкова изсмукана от пръстите, че няма накъде - обикновено не се стига до среща, един вид учтива форма на отказ и/или отлагане до незнаен момент в бъдеще. Не е стопроцентово правило, но все пак.
Според мен изчакай инициатива от него, ако не поеме такава, работата е ясна.

10.   Голяма работа, няма да ти се срине рейтинга, каквото и да стане.

11.   "Според Вас това поведение (жената да бъде инициатор) как изглежда в мъжките очи?
Ж, 26 години"

Това поведение от Ж 26, го смятам за "яко секси". Ако беше на 19 щях да го приема различно.

Аз ако бях се съгласил за срещата, и ми пишеш втори път, и те харесвам. Не знам... Доста развалнуван бих бил.

Но ще ти кажа, аз бих бил развалнуван, а мъже, които са свикнали да си играят с жените ще им е по-лесно да те... играят. Все пак ти си си направила сметка на кой пишеш. Казвам го за да знаеш, че има 2 и 200.

"Защо според Вас не ми пише първи? " В твоя случай ако ти ми пишеш, ако не те харесвах бих ти дал сигнал някакси за да не те залъгвам.
Но ако те харесвам и ти ми пишеш един път и втори път, бих изчакал да видя до къде ще си признаеш, че ме харесваш :D яко е. Ако знам, че аз не те харесвам на нивото, на което ти ме харесваш, няма да ти дам да се отваряш така пред мен щото би било подло и долно, но ако и аз те харесвам бих те оставил да се отвориш да видя до къде ще стигнеш :D разбира се накрая и аз ще си призная че те харесвам, но докато стигнем докрая ще има пеперуди и игра на нервички :D

12.   Щом си му писала първа, без дори да го познаваш или да си го виждала, значи момчето най-вероятно е доста хубаво, популярно и харесвано от други момичета. Освен ако ти самата не си някаква неземна красавица, не очаквай момчето да те използва за нещо повече от секс.

Погледни се добре в огледалото и се цели в някого от твоята черга.

13.   Ами аз лично не бих имал нещо против :)

14.   Случва се жената да действа първа. Всички се учим, няма за какво да съжаляваш, но внимавай и не прекалявай, сложи граница колкото и да го харесваш, ако не те харесва достатъчно може да се почувстваш зле

15.   Към 1. Толкова си цинична. Ама изобщо не вярваш в любовта.

16.   Възможно е да се притеснява. Аз веднъж писах на мъж, а се оказа, че той ме харесва отдавна. Получи се хубава връзка, нищо че бях аз инициатор. Но след моето първо писане той си пое инициативата, ако не ти пише не му пиши повече.

17.   Старата истина, че мъжете обичат да са ловци. Като му се предложиш на тепсия се обезценяваш. Просто трудно ще му станеш интересна. Мен ако питаш, не му пиши повече. Защото ще се унижиш. Пробвала си, не е проявил интерес. Ами до там. Знам, че няма да ти хареса това, което пиша, но просто така стоят нещата. На мен лично, също съм жена, случвало ми се е да си харесам някой, сама никога не отивам. Мога да се усмихна така отдалеч, да го позагледам и толкова. Мъжът ако има интерес сам ще измисли как да направи първата крачка. И честно казано получаваше ми се. Но сама никога не отивам. Никога! В твоят случай във фейсбук няма как да стане за жалост. Не се занимавай повече, може пък като види, че си се отдръпнала сам да прояви интерес.

18.   От АВТОРА:

Много Ви благодаря, че споделихте мнението си!
До номер 8. и 12. : Той ми направи добро впечатление, защото е красив, изглежда скромен, не е популярен (съвсем обикновен) и не изглежда, че е харесван от много жени. Дори обратното.
Аз пък винаги съм имала ухажори. Казват, че съм красива. Не мисля, че външността е намесена.
Може би му изглежда странно това, че споменах за излизане, след три кратки разговора /съобщения/.

Ще се радвам, ако и други напишат какво мислят.

19.   Аз мисля, че много го улесняваш. На мъжете не трябва да им е толкова лесно :) Първа да пишеш, ок. Но после, ако не вдене, за мен това е сигнал, че няма да го бъде. Прави ми впечатление, че когато жени свалят мъжете си, по - нататък в живота мъжете са все така пасивни, не вземат решения, чакат жената да каже какво и кога да се прави. За мен най - добрият вариант е така да направиш, че уж мъжът да те е свалил, но ти да подложиш добре нещата :) Иначе мъжете много ги разглезваме, създаваме им погрешното усещане, че хубавите неща идват даром, а това не е така. Както и да е, интересно ми е развитието на случката, ще ми е интересно да споделиш.

20.   Първа си му пратила покана, първа си му писала. Браво за смелостта. Но тук трябва да приключат нещата. Той вече е наясно, че имаш интерес, но явно не е взаимно. Иначе щеше сам да те търси, да те покани на среща. А ти даже си му споменала за излизане и още няма щастлив развой на събитията. Просто е учтив.

21.   Здравейте отново,

Благодаря на номер 19. и 20., че споделиха какво мислят. Съгласна съм с Вас.
Исторята няма развитие. Последният път, когато си писахме, останах с убеждението, че има някакъв интерес към мен. Мисля, че не е общувал с много жени. Струва ми се, че е срамежлив. Но както повечето казват, ако един мъж те харесва, ще предприема действия.
Друга подробност е, че сме от различни градове (не са много далечни). Може би няма време или е зает. Въпреки, че аз предложих да излезем, очаквам той да предложи кога. Да поеме някаква инициатива.

Не знам какво повече мога да направя, освен да оставя нещата така. Харесва ми, но мисля, че направих достатъчно.

Поздрави,
Авторката

22.   19 гледай си работата. Ограниченото ти женско мислене не е актуализирано с днешна дата! В тези тежки, натоварени и почти военни времена ако искаш да имаш истински и точен мъж, трябва да го улесняваш максимално. Ако ли не очаквай да ти идват предимно добре изпечени мошенници, които ще въртят и съучат само и само да ти бръкнат в гащичките. Аз повече няма да си мръдна пръста да се занимавам с жени. Ако някоя има интерес да го покаже директно и тогава може да говорим. Ако се двоуми значи няма да е. Не сме стоки на щанда. И ние имаме достойнство.
Към авторката: Отлично! Много правилно си направила.

23.   Благодаря, номер 22!
Той все още не ми е писал. Да продължа ли да му пиша? Мисля, че е бил просто е учтив. Но пък защо да казва, че ще се радва да излезем някой път? Не знам какво да правя.

25.   22 в момента си направила достатъчно. Това че сте от различни градове, донякъде си малка пречка.
Сега в тези карантини и зарази е и по неприятно.
Възможно е и да има и някакви затруднения човека или да няма настроение.
Може пак да му пишеш пр. след седмица две, ако си на кеф.
Дори и нищо да не стане не виждам никакъв проблем.
Дано успеете да се срещнете.
Пиши пак, какво е станало.

26.   За това, че ти си направила първата крачка, браво. Не е писан закон, че мъжът абсолютно винаги трябва да я прави. Това показва, че си заинтересована, а и да си го кажем директно, ако се не се познавате лично и той ти е симпатичен друг начин да влезете в някаква форма на контакт, освен ти да му пишеш първа (или да изпратиш покана за приятелство) няма. Едва ли можеш да разчиташ, че ще срещнете случайно на улицата, още повече, че дори не живеете в едно и също населено място. Т. е. до тук си направила, каквото е било необходимо от твоя страна, което е супер похвално. Сега, обаче, е негов ред да покажа заинтересованост, ако и той има някакви симпатии към тебе и в това именно е проблемът. Този му уклончив отговор, че няма нищо против да се видите, а да не прави каквото и да било по въпроса, лично за мене означава само едно, той просто няма интерес към теб. И не мисля, че това има каквато и да било връзка с това кой е направил първата крачка и кой не. Понякога просто хората не ни харесват (ако мога да кажа от мой личен опит е, че това е в повечето случаи) и трябва да го приемем и да продължим живота си. Съветът ми е да не разчиташ, на каквото и да било, просто е бил учтив, ако е имал някакви сериозни намерения за тези вече две-три седмици щеше да предприел нещо.
Това, че с този не се получава не означава в бъдеще да станеш супер пасивна и да разчиташ на мъжете винаги те да започват първи, а да си останеш такава каквото си била до сега. Както жените, така и мъжете обичат жени, които знаят какво искат и не се правят на света вода ненапита. Просто трябва да знаеш, с кого можеш да бъдеш активна и с кого да си в изчаквателна позиция.