Най-добрата ми приятелка се преструва, че е обвързана
Най-добрата ми приятелка имаше доста тегава връзка и е необвързана от половина година. Явно тя е от типа жени, които смятат, че да си необвързана означава, че си нежелана и е готова да търпи абсурдни мъже само и само да има връзка, което според мен е глупаво. Но в случая мъжа реши да я зареже и нямаше избор, което всеки ден й казвам какъв късмет е, защото се държеше ужасно с нея, включително я беше удрял. Все още не е срещнала подходящ мъж, с който да се обвърже на ново, въпреки че очевидно много й се иска и прави нещо, което според мен е доста жалко. Имитира че има приятел в социалните мрежи. Например като ходим на почивка ми е казвала, че не иска да качва снимки или сторита с приятелките си, а само сама, за да си мислели хората, че е на почивка с мъж. Понякога ми пише че се разхожда сама и след това виждам стори в инстаграм как се снима че поглежда настрани и се усмихва, все едно има някой до нея. Или се снима в колата ми и публикува нещо с текст "навсякъде с теб <3". Честно казано това ми прилича на психически проблем, но как да й кажа без да я обидя. Някой сблъсквал ли се е с такава ситуация?

Коментари

1.   Тази твоя приятелка яко я хапи щъркела. Разбирам я, аз също се чувствам самотен, когато не съм във връзка и винаги съм изпитвал нужда да имам човек, който да обичам, до себе си, но явно нейния проблем е, че хората ще си помислят, че никой не я иска, а не толкова, че е сама, за да се излага по този начин.

2.   защо хората сме толкова сбъркани хората

3.   Подкрепяй я. Ако и кажеш , ще я обидиш , че си я разкрила. Харесвай снимките . Тя ще се почувства спокойна , че те е заблудила. Дано бързо си изживее фалшивото щастия ,и да намери истинско токова. Ако се опиташ да я върнеш в реалността може и да ти е благодарна , но може и да загубите приятелството си. Аз не знам , в случая , кое е правилно.

4.   Спокойно, нищо и няма на приятелката ти!
И аз, съм го правила това, да се снимам в кола на приятелка и да напиша нещо подобно!
И ще ти кажа защо- с цел, да провокирам ревност в конкретен човек!
Сама каза, че приятелят и наскоро я е зарязал!
Това, че ти не го одобряваш ( щом и е посягал- и аз, не го одобрявам ) и виждаш гадното му държание към нея, не значи, че и тя вижда нещата по-същият начин!
Явно, го обича, наранена е от това, че е скъсал с нея и по този начин, иска да му каже! - " Не ми пука за теб! Вече имам друг кандидат с който излизам! Тя иска той, така да си мисли!
Да се чуди, с кого е и т. н!
Да провокира интереса му!
Да го дразни!
За това качва, такива снимки!

6.   Дай ми я на мен тази твоя приятелка и ще има перфектния мъж за съпруг!

7.   Аз познавам много момичета които също го правят.

8.   Нека прави каквото иска живота си е нейн!

9.   Номер 4, не знам случая ти - да предизвикаш ревност у някой, който харесваш, т.е. да не се мота много и да предприема действия спрямо теб или ревност у бивш, който например се е разделил с теб, особено ако той те е оставил. Ако е втората хипотеза, много пъти жените бъркат, че ще го наранят. Зависи от мъжа. Ето примерите, когато след раздяла тя се изчуква едва ли не с първия срещнат, за да му го "върнела"......ОБАЧЕ-много мъже ще си кажат: "Баси и парцала се оказа тая, хубаво, че се разделихме. Решението ми да я оставя е било правилно". Та нищо не му връща, даже е много вероятно да е още по-щастлив. Първо, че се е оттървал и второ, че явно не е държала на него и не го е обичала. Ако е обратното, една стойностна жена не постъпва така.

10.   Цялостно е супер тъпо, защото бившият и приятел едва ли му пука, а това, че се "показва" обвързана би потенциално би отклонило момчета, които я харесват. Успокояващото е, че има и по-зле от нея разни плеймейтки и кифли, които си фалшифицират снимки, че са постоянно на Малдивите или такива, които наистина са там, но не снимат с какви дядовци са там.