Бихте ли дали 70 хиляди лева, за да заведете жена си на околосветско пътешествие?
Въпросът е кратък и ясен. Става въпрос за пътешествие от 6 месеца и посещаване на над 40 държави. Не се считаме за богати, това би било около 1/3 от моите спестявания и въпреки всичко се замислям. Имаме си всичко, обичаме се. Наскоро преживяхме много тежък период и започнахме да ценим живота и здравето много повече, както и прекрасните моменти прекарани заедно. Загатнах за това на добър приятел и той реагира доста крайно като каза, че не ме слуша главата. Чудех се как звучи на някой като вас, неутрален човек? Искаме емоции и моменти, а не да си събираме пари и да си седят някъде в банка. Как ви звучи?

Коментари

1.   Ако всичко е точно и няма измама действай,но въприки всичко аз бих отишал дори да не са 1/3 от това което съм събрал но много бих внимавал защото парите не са никак малко.Тука отново ще чуеш всякакви мнения , аз лично бих помислил много добре нещата и не бих се консултирал с чуждо мнение как и по какъв начин да изхарча тези пари!Все пак не си малко дете

2.   Ако съм милионер - бих. Ако трябва да изтегля заем и да го изплащам цял живот - не.

3.   Собствената не, хахаха.

6.   Като искаш емоции удари един шамар на първия полицай на улицата. Да си поживееш доста екстремно следващите години.

7.   Страхотно, аз много бих се за радвала на такъв мъж, обичам такива неща. Живота се живее веднъж. Давайте смело.

8.   Хубаво звучи, но сега аз не бих го правила в пандемията (просто няма да е същата емоция от такова пътешествие поне за мен) Идете на някаква екскурзия сега, а за дългото изчакайте да поотшумят нещата.

9.   70 хиледи за много ама ще си има и емоцията и веселбата ще видите много красоти много неща може и за 50 хиледи да има но си струва една такава почивка с корбче да пътувате смисъл ще си е едно голямо приключение

10.   Звучи невероятно. Ако имате жилище и добри доходи не виждам причина да не го направите, ако и двамата го искате. Животът е прекалено кратък, за да се чака и да не се живее на 100%. Аз обаче това не бих го направила наведнъж, а постепенно може би

11.   В тая карантина едва ли ще е нормално. Иначе бих ги дал, ако имам поне още 2-3 пъти по толкова.

12.   Евала, аз бих го направила. Да сте живи и здрави с жена ти и приятно прекарване. :)
Ж20

13.   Исками се да бъда и аз кратка и ясна, ама едва ли ще успея. Първо -може да не се имате, но сте напълно богати. Ако 70 000 са 1/3 от спестяванията ти то :
а) това значи че разполагаш с 210 000 ли? !
б) това значи че освен 210 000 в кеш имаш покрив, прехрана и дрехи и пр. от първа необходимост ли? !
в) обичате се.... които да сте вие ( евентуално и деца имам предвид )
г) "преживели сте" каквото и да е то демек живи сте!
Та богат си човече и то много. Второ -дали да похарчиш за околосветско тия пари? Дай да сметнем грубо. Аритметиката не ми е сила но -грубо както казах.
70 хил. делено на 40 страни прави по 1750 на държава.
Разделено на 2 човека 875 на човек. Въобще няма да изпадам в подробности какво би се включило в тия пари. Като те чета, ще да си човек, които ще ги даде за нормален клас услуга. Така получената сума не е по различна от всяка друга, която българина дава всяко лято за почивка. Работих на морето изминалия сезон и видях как народа харчи на дрисливото БГ Черноморие. Някои дори в Родината ни харчат повече от спеменатите по горе суми. 40 страни звучи като добро вложение и незабравимо приключение. Най-хубавото е, че дори след като похарчиш 70 000 все още ще имаш пре достатъчно. Виж ако това бяха всичките и единствени пари на теб и сем. ти тогава щеше да е жив риск... Но случаят не е такъв. Уравнението за мен се изразява в цифрата -"да струва си "!

14.   Разбира се, че да! Щом имате пари и се обичате, ще си изкарате страхотно! Това са 6 месеца, разбира се че си заслужава!
Но според мен по-добре да обиколите 10 страни, но да ги разгледате добре, отколкото да минете 40 колкото да ги "отметнете", да кажете че сте били там.
Страхотно изкарване ви желая!

15.   70 са твърде много за такава излишна глезотия. Инвестирай в почивки на различни места всяка година или образованието на децата си, но точно за това само, ако имаш Излишни пари.

17.   ДА! 40 страни!! Леле!! Представа си нямаш каква голяма мечта ни е това с моя мъж. Събираме за три държави вече втора година. И ние преживяхме ужасно нещо от здравословен характер. Но от много отдавна искаме да пътуваме. Имахме период в който бяхме готови да зарежем всичко и да пътуваме. До края на света.ДА обиколиш различни страни, народи, да опиташ от храната им, да бъдеш част от празниците им, чеовечее, това е начинът хем да се образова човек, хем да реши и разбере , че единствения дом ,който има е човекът до него! И мъжът ми е до мен, честно и буквално вика- заминавайтее! :))Пари се харчат лесно, печелят се , но спомени, живот, пътешествия, приключения няма как да купуваш всеки ден. Заминавайте, пожелаваме ви безобразно щастливо пътуване, здраве и още повече любов. Ако минавате през Южна Марсилия, хапнете и за нас малко сирена, топли кроасани и пийте домашно пино ноар седнали насред лозов масив , а пред погледа ви море от лозя и море ! Безоблачно пътешествие от Теда и Милен:))

18.   Звучи страхотно, за мен лично след като ми откриха сериозно заболяване, парите нямат никаква стойност, а моментите, искам да живея, докато мога и да го изживея максимално! Давай смело!!!

20.   Със сигурност бих дала, защото преживяванията са безценни. Особено на по-стари години и при положение, че имаш достатъчно пари, заслужава си да изпълниш една такава мечта. Така че не му мислете и стягайте куфарите.

21.   Страхотна идея, но не знам дали в сегашните времена е приемлива. Локдауни, карантини, затворени хотели, ресторанти, тестове навсякъде. А и се задава криза. Миналата година до последно почивката ни висеше на косъм, и то само в една страна, ти говориш за 40, особено сега, когато е хаос.

23.   Мисля, че не те слуша главата. А още повече мисля, че историята е измислена за да дразниш хората, просто ей така. Сто процента повечето мислят като мен!

25.   Аз бих го направила. Звучи ми супер.

26.   Не се смятате за богати с 200 000 лв семеен бюджет след като си имате вече всичко??? /подразбирам апартамент, кола и т. н/. Няма нищо по-хубаво от това човек да може да си позволи да пътува!! Не разбирам защо след като имате толкова пари не ги вложите в подобна екскурзия и защо изобщо се замисляш - покрива 1/3 от всичко което имате, а е за половин година. Ако все пак присъства колебание, изберете по-евтино околосветско пътешествие :)

27.   Лудост ми звучи. Можете да си направите живота пъстър и хубав и без да обикаляте света. Плюс това не ми се вярва жена, която наистина те обича, да е навита на такова нещо. Аз от гаджетата си 50 стотинки за една вафла не им давам да харчат по мен, да не говорим пък за околосветски пътешествия. Това нещо от каквато и гледна точка да го погледна, ми се струва абсолютна глупост. Харчене на маса пари на вятъра. А, и ако 70 000 са една трета от това, което имаш, далече си от бедността. Харчи разумно.

Ж,23

29.   Ако тези пари бяха една трета от спестяванията ми, щях да замина на това пътуване заедно със съпруга си без всякакви колебания. Даже не разбирам, авторе, какво има да се мисли тук. Преживяването, спомените, емоциите, които ще получите, са безценни. За какво живеем иначе? Да трупаме пари и имоти ли? Заминавайте, след като можете да си го позволите, и ви пожелавам незабравими споделени моменти!

30.   Не знам защо питаш непознати как да харчиш собствените си пари. Ако искаш, ще ходиш на пътешествие, ако искаш, ще ги хвърлиш на боклука, твои са си. Явно не си уверен в решението си.
Лично за мен това е твърде голям разход, а не е като да не пътувам по принцип. Но това е моето мнение, ти си решавай за себе си.

32.   Чудя се кога сме говорили с теб. Това, че не те слуша главата, е същото, което си помислих и аз.

Знаеш ли какво ще се случи утре или след седмица, месец, година, две, повече? Каква полза ще имаш от емоциите, ако загубиш работата си или си зле със здравето и трябва скъпо лечение - за теб или за жена ти, да не дава Господ? Как ще ти помогнат емоциите, ако имаш дете и то има нужда от нещо скъпо, а ти нямаш, защото си искал "емоции и моменти"?

Като не искаш да са в банка, поне намери начин да ги ползваш я за някакви инвестиции, я за нещо друго, но моля те, недей и ти с "емоции и живот на мига"! Това си е руска рулетка - пробваш да видиш докога животът ще е добронамерен към теб и щом това спре, ти нямаш как да реагираш, но пък си имал "емоции и моменти". Човече...

33.   Не си заслужава. Накрая ще ви останат само спомени. Харчете парите за неща, които са постоянни. Освен това много от световните туристически дестинации са прехвалени. Например пътуваш до Париж. С влизането си в града ще усетиш много мръсния въздух. Ще видиш,че Айфеловата кула е просто кула от желязо. Но преди да стигнеш до нея дълго време ще си проправяш път през навалицата и докато го правиш, някой негър ще те обере. Или си в Италия и искаш да опиташ италианска пица, заради което влизаш в скъп ресторант. Там ще ти сервират пица за пет лева като тези от Лидъла. Или пък искаш да опиташ традиционен италиански сладолед. Отиваш и си купуваш, но се оказва, че е най-обикновен сладолед, само където е 20 пъти по-скъп. Много по-добре е да си правите екскурзии в България. Хем ще бъде много по-евтино, хем ще бъдете по-доволни, хем ще подпомогнете родния туризъм.

36.   Спомените са безценни - остават за цял живот.
Ако си имате собствено жилище и можете да си позволите - заминавайте!
6 месеца, обаче, са много - направете една екскурзия, след това друга.

37.   O, да естествено, въпреки че моментът не е подходящ и всичко почти е затворено. Пътуването е един пт малкото разходи, които те правят по-богат!

38.   Бих, ако имам 2 млн. Времената са несигурни и не бих ги дала за подобен гевезелък. След 5 години, ако всичко е по-спокойно, може да се мисли отново. Какво пътешествие ще е, ако крачиш в постоянен страх да не ти лепнат нещо?

41.   Това е страхотна идея. Осъществете я. Трупайте спомени, а не пари. Щом имате възможност, не виждам проблем. Това ще ви сближи още повече.

42.   Вижте колкото се може повече от света! Нима цял живот ще си седите в тази страна от велик патриотизъм и колко ни е велик туризма и как никъде няма нашите планини и реки? Аз бих на 1000 процента. Животът е прекалено кратък да си стоиш вкъщи и къташ пари.

44.   Въпросът ти звучи като "Бихте ли хвърлили 70 000 лв на боклука? " Аз не бих. Ценя парите и труда си.

45.   33 абе Париж, Рим колко често ходим там, аз още не съм била, била съм до Виена например, но искам да ида на няколко места, и за мен това е голямо изживяване да пътувам, само дето време нямам и компания, но бих тръгнала веднага, ако има с кой.

46.   Аз, ако ги имах тези пари всеки ден щях да ходя на проститутка. За какво ти е жена? А от какъв зор ще обикаляш по света? Акъла ли ще си търсиш?

47.   Само не разбрах, защо си написал такова заглавие след като и двамата искате да отидете. Аман от "мъжкари". Какво е това чудо представяш го сякаш тя с любовника ще ходи а ти ще ревеш у вас. Според мен не си харчете всички пари за патувания. Изберете си дестинация и отидете само там. Така ще угодиш на вас двамата и няма да си гол и бос като се прибереш. Забравих.... Престани да зле поставяш жена си пред хора. Не я изкарва използва чака пред хората. Обмисля си думите

49.   33, явно не си ходил в Италия. Нито пицата, нито сладоледа, нито пастата имат дори малко общо с българските. За Париж си прав.

50.   Да, ако това искате. Навремето изтеглих кредит и отидохме за една седмица на Френската Ривиера в разгара на сезона. Беше страхотнао. До началото на следващата година изпалтихме кредита и следващото лято пак отидохме на същата дестинация. През 2019-та отново направихме същото. Изобщо не съжаляваме. Миналата година и да искахме и да имахме парите не можеше да отидем никъде. И да бяхме отишли, нямаше да е същото в условията на пандемия.

51.   На жена не можеш да угодиш никога, после ще иска на луната да я качиш. Една реклама го доказва, въжът пита жена си-миличко искам да те заведа на околокветско пътешествия, а тя атекчено му отговаря - оххх, не може ли другаде!? Та така, ако няма любов и чувства в душата, парите ти са отишли навятъра! А с любов и чувства, и на село можеш да бъдеш щастлив. Шом имаш пари в излишък, действай! Видяното е спомен който избледнява, нищо не остава, по добре си направете нещо което ще ви носи радост за цял живот, деца например, а с тези парите, им осигурете щастливо детство!

52.   Хора, нямате представа колко много ме надъхахте! На фона на целия негативизъм тук, не мога да повярвам колко подкрепа получих. Причината да пусна темата е, че нямам на кого да го споделя, с кого да се консултирам. Често ми се въртят “абсурдни” идеи в главата и срещам доста негативни коментари.

Благодаря ви много и си позволявам да отговоря на някои от коментарите ви:

2, Нито сме милионери, но нито е нужно да теглим заеми. Дилемата е дали прекалено голяма лудост, но пък е мноого в наш стил :)

8, Офертите, които гледам са за 2022 година, когато се надявам нещата да са по-различни. Иначе ние и сега си пътуваме до където можем, но определено не е приятно всеки път да ти бъркат в устата и носа, да няма къде да седнеш на заведение в дадената държава, да си карантиниран вкъщи после…

10. Имаме жилища, коли, технологии, нелоши заплати, спестявания.. и подобните неща. Точно това, че е толкова много време ми харесва, защото и по принцип пътуваме, но всеки път е едно търсене, ровене, организиране, стягаш куфари, после ги оправяш :)) И това всичко за няколко дни в Португалия примерно. И двамата сме способни да живеем пътувайки за доста време, стигали сме до месец и половина защото “забравихме да се върнем” един път. :) Можехме още много.

13., Да, правилни са нещата, които си написал/а и сметките. Не се бях замислил, че се пада такова число на човек на държава. Направо си е чудесно при положение че на кораба са ти включени всички хранения за целия период, много от “атракциите” и тн. Удобството в случая е че плащаш един път и след това си почиваш. При отделните екскурзии ги има постоянните заминавания-връщания от които искаме да си починем. Звучи хубаво просто да се оставиш за няколко месеца без да мислиш нищо и да си посетил толкова много държави :)) Освен това си прав, че харчим за среден клас услуги. Мисля, че сме финансово добре образовани и всички изхвърляния за ненужни неща и прекалени глезотии са ни непознати. А и не изпитваме нужда от това. Например мога да си направя една тенджера с пилешко с картофи и да си го ям няколко дни вместо да си поръчвам “висок клас” хвана от заведение и хич не ми пречи :)) Благодаря ти за коментара!

14, Важно е да разуча и това, по програма виждам, че навсякъде има поне по 10-тина часа престой, на доста от местата и нощувка. Като спрем в 2-3-4 града в дадена държава, горе долу става като повечето екскурзии на средностатистически турист. Мисля, че не звучи зле. Ние сме обиколили повечето държави в Европа, а тук се включват точно по-скоро такива извън нея и е шанс да се докоснем до толкова много от тях. Ако трябва да ходим във всяка от тях отделно, за да прекараме повече време там, със сигурност ще ни излезе много по-скъпо, много повече време ще ни отнеме, организации и т. н. Има държави, в които бихме се връщали отново и отново, може да се влюбим в нещо по пътя и след това да решим да прекараме повече време там и да се върнем :)) Не се знае :)

15, Ние смятаме за излишна глезотия да си купуваме всяка година новия айфон, най-новите технологични джаджи, скъпи дрехи и всякакви ненужни вещи. Ще ме е яд ако съм дал 3000 за телефон, пък дори да е “най-готиния”, но ако са за хубава екскурзия никога :) За образованието на децата имаме спестени пари, които работим да увеличаваме постоянно.

17. Звучите ми като хора, с които бихме искали да пътуваме!! :))) Ей това дето казваш “да зарежем всичко и да пътуваме” нямаш представа колко ми е познато. :) Откакто се запознах с българи, които буквално живеят пътувайки в продължение на години, осъзнах, че не е толкова страшно. Намират си начини дори да изкарват нормални пари с работа онлайн/фрилансърство и т. н. Като ги слушаш ще си кажеш, че това е най-лесното нещо :) Получават по една средна българска заплата - значи всеки може :) А Марсилия дори е начална точка за някои от офертите, които гледам :)) Ще се сетим за вас! Събирайте си и си харчете за пътувания, това са най-прекрасните спомени, стига да сте заедно!

18, Не знаеш колко добре те разбирам. Вдигай главата, знаеш, че ще се справиш :) Това е урок, от който ще излезеш много по-мъдър/а и ще си научил/а много неща.

26. Ако бяхме наистина богати, нямаше да го мисля толкова много :)) Като знам хора с какви пари има.. Всичко си имаме, но много хора не биха го направили, защото си държат парите кой знае за какво. Има и малко по-евтини варианти, още не съм се спрял на точна оферта. Но всичко на кораба е включено в пакета - 6 месеца няма да даваме пари за храна, за басейн и т. н. Естествено, това важи само за кораба :))

27. Животът ни е пъстър и хубав, но не ни правят щастливи вещите, имотите и т. н. Говорили сме си много по темата и двамата сме на мнение, че пътуванията ни са най-хубавото, което правим заедно и че бихме искали да го правим завинаги. То е като наркотик :)) Дори тя самата призна, че преди 2 години е искала да ми подари подобно нещо. Аз си замълчах и сега смятам да го подаря на нея :) Така че - на една вълна сме. А парите са общи, ние сме едно цяло, тя би взела от мен, аз от нея - семейство сме.

29, Нагласата на повечето хора е различна и се критикуват такива смели стъпки. Не искаме да трупаме нито вещи, нито пари. Свободата от пътуването не може да се опише. Пътуваме много, но чак такова нещо не сме правили :)

30, Така е, пиша на непознати и то е защото моите познати ми убиха ентузиазма. Приятели не мога да ги нарека, защото не смятам, че освен семейството се срещат такива под път и над път. Исках обаче да чуя мнения на странични хора, които не знаят нищо друго за нас. Ей така, представяте си ситуацията и да видим дали бихте тръгнали :))

32, Никой не знае кога какво ще се случи, истина е. Ако си зле със здравето нищо няма смисъл и полза. Но поне нещо си изживял. Случвало ми се е да съм много зле и единственото, което си мислиш тогава не е защо не си си купил този имот или тази вещ, повярвай ми. Но можеш да умреш от яд, че не си направи, нещо, че не си изживял нещо, че не си пътувал. Живота ти свършва, а ти си висял на едно място, трупайки ненужни неща, мислейки си, че ще ги притежаваш вечно. Пътуването обогатява. Буквално, пътувайки си богат. Разбирам тезата ти, че това граничи с безумие. Но бих казал, че имаме достатъчно пари отделени точно за такива ситуации, за евентуална криза, за образованието на децата (както някой по-горе беше казал) и т. н. Не даваме ВСИЧКО, което имаме и буквално да рискуваме живота си.

33, Искаме да ни останат точно спомени. Останалото го имаме. Нима вещите и имотите са постоянни и вечни? Хората не осъзнаваме, че не притежаваме тези неща вечно докато не ни се случи нещо, което да ни научи. Но тогава го осъзнаваш до такава степен, че ти се променя светогледа. За прехвалените дестинации - пътували сме достатъчно, че да нямаме такива очаквания и никога не сме останали разочаровани.

53.   Какъв е точно проблемът? Имате парите, искате го, какво те спира? Освен епидемията сега.

54.   Голяма късметлийка е жена ти с мъж като теб! Няма по-страхотен подарък от този! Приятно прекарване. Само бих те посъветвала да изчакате малко да минат глупостите с коронаМинуса. Напълно съм съгласна с коментар номер 13.
Ж21

55.   Мразя да пътувам, особено с пандемията. За мен не си струва. По-скоро за тия пари може собствен имот на морето, че дори в чужбина да си вземете. Да оставите нещо на децата. Съжалявам, ама да обикалям измислени държави. Жена ти го казва.

57.   Ако бях милиардер, може би щях да се съглася, но не и за 6 месеца. За 6 месеца ще ми писне 1000 пъти да обикалям, а сигурно е доста изтощаващо.
Да, бих отишла в една, две, дори три държави, а също и някъде в България, понеже има места, които искам да посетя. Ама 70 хиляди лева за околосветско пътешествие... не, това за мен е прахосваве на пари. По- скоро с малка част от тези пари бих пътувала донякъде, а с останалата голяма част бих си купила апартамент, бих спестила за второ висше (планувам го за в близко бъдеще), кола или в собствен бизнес, когато съм напълно наясно какво и как искам да правя. Има много по- смислени начини за влагане на 70 хиляди, ама за околосветско пътешествие - абсурд.
Ж 22

59.   Номер 13 съм и искам отново да се обърна към автора.Има няколко неща, които за мен в тоя живот са "върха на сладоледа" .Има толкова невероятни места по света , които ТРЯБВА да бъдат видяни.Съвсем нямам предвид само обичайните широко рекламирани туристически дестинации.Да пътувам едно от нещата ,да разговарям свободно на други езици пътувайки е другото от нещата -"връх на сладоледа ".Насладете се на възможността да видите поне част от тоя свят .Не е задължително нито очаквано всичко да ви хареса.Но това преживяване ще ви се отплати под формата на ценен опит и безценни усещания.Надявам се когато това стане да се върнете тук и да споделите каквото предцените.Видимо сте грамотен човек т.е можете да ни представите през вашата призма такова приключение , което още няма в сайта като тема.Всичко добро Ви желая !

60.   на мен мечтата ми е да отида на тези места, но там, където е влязла кинокамерата-местата в щатите, извън градовете, както и в изоставените сгради, където всичко си стои-знаем, че в тези времена е невъзможно, но някой не е ли имал желание поне веднъж в живота си да отиде там, където е сниман някой филм например-в някое изоставено ранчо или в някой изоставен град, използван за снимачна площадка? Това ще бъде едно нестандартно пътуване, но ако искаш да отидеш в друг щат, ще трябва да се въоръжиш с много търпение-това не е като да отидеш от Варна до Бургас, примерно, но ще трябват и провизии, защото там няма и хора!

61.   Излишно е да питаш непознати биха или не биха дали толкова пари... Всеки говори според неговата си призма. Помисли ти самия искаш ли го от сърце? ! Не само да угодиш на жената.
Като жена ти го казвам... Ти искаш ли го и с каква нагласа си?
Сам трябва да си прецениш.
Но трябва да отбележа, че да пътуваш е едно от най-обогатяващите изживявания - във всякакъв аспект, да бъдеш свидетел на всякакви култури и общества, да виждаш различни красиви места, които те оставят без думи....
Пък представям си околосветско пътешествие... :) Ще ви даде много според мен.
В отговор на въпроса ти:
Да, щях да ги дам тези пари, ако имах къде да живея (собствено жилище) и основните потребности (според моя възглед), имам стабилна работа (д0бър доход по принцип) и други спестявания, които да ми дадат сигурност за по-нататък.
Ако ги имам тези неща - даааа. Пътуването е богатство за душата.

62.   Авторе, мерси, че сподели историята, супер, че има такива ентусиасти като вас, интелигентни и приятни хора.
Щом като и двамата го искате и имате възможност, защо не. 6 месеца е дълго време, може да направите първо по-кратко, примерно 3 месеца, проучете добре вариантите и имайте впредвид че не навсякъде ще е отминала епидемията 2022.
Какво по-хубаво от това да споделяте хобито си заедно, много ви се кефя, честно. Как може да си позволите да отсъствате толкова време от работа?