Връзка!
Здравейте, бих искала да ми дадете съвет. Незнам защо много често наще казват по принцип казват да си намеря по-образовано момче, за да можел да ме издържа итн. И то не да е турчин. Понеже мисля да уча в университет. Не мисля да има и там перфектни, както се казва. Няма и перфектен на този свят. Аз предпочитам необразован, отколкото образован и аз незнам защо. Но ми стана гадно като казаха, да не е турчин и ако не бил необразован нямал да може да ме издържа. Само парите ли са важни или ти как се чувстваш. Предпочитам един турчин от село, дай Боже да е свестен и добър. Незнам какво вуйчо ми ги мрази толкова тия момчета от турски произход, познавам няколко момчета от турски произход, и не виждам нищо лошо. Познавам момичета, които са турци и даже са женени и сгодени някои. И когато чуя такива гадни неща от наще, като става въпрос за връзка, женене и тн. Ми става гадно и получавам сърцебиене. И започвам да плача. Даже, когато бяхме на село с наще. Срещнахме се там с роднини, близки. И баба ми седна да приказва с една комушиика там. познати. И на тая баба внучката й била женен за турчин, бил я гледал като писано яйце. Обаче приказваше, че правнучетата й или внучетата й, незнам какви са точно, са ги оставили в турските халища, а защо не при нея, а при турската баба.

Коментари

1.   Моме, вашите са ти разпуснали юздите. Погледни как пишеш!

Ако искаш турчин, може и с турчин, а ако почакаш още малко, ще се напълни не само с турци в България, ами и с араби.

Какви са ти вижданията за мюсюлманството?
Надявам се да изповядваш Корана и да се кланяш на Аллах, иначе ще си имаш проблеми.
Кое намираш за по-правилно - нашия (европейския) начин на живот или мюсюлманския?

2.   Стига глупости, това са измислици, аз не мога да повярвам че родителите казват на момиче НАМИРИ СИ МЪЖ ДА ТЕ ИЗДЪРЖА. Какви са тези простотии? За първи път чувам такива неща от родители и само в анонимни сайтове. Какви са тези мозъчно промиващи изказвания?

3.   Мисля, че не са се изразили добре. Родителите ти искат да намерип възпитано момче, което се е трудило в живота и има някакви познания и е учило. В университета се шлайфаш, учиш се на етикет, на поведение, в среда с хора на науката си. Там разгръщаш мирогледа си. Много рядко има и простаци, но за щастие те окапват в първи и втори курс и не взимат диплома. Говоря за голям държавен университет, а не частен колеж, който всеки може да завърши без да е учил. В държавните университети не се влиза просто така, нито можеш да вземеш диплома лесно. Аз от личен опит ти казвам, че има значение.
Един необразован момък ще ти седне в кварталното барче и ще си е като у дома, а образования човек ще стои изправен, ще знае докъде да се простира, защото в университета се учат и някои граници, уважение към отсрещния, към титлата му... Преди време си правихме експеримент с мъжа ми. Правихме анализ на хора с висше и такива без. 1 от 10 с висше беше простак и 9 от 10 без висше бяха ниско интелигентни невъзпитани.

4.   Ходи в Турция.