Как да му кажа, че съм влюбена в него?
Ако можех да чета мислите на хората, нямаше да ви занимавам с моите съвсем обикновени проблеми на една 21-годишна, но уви - не мога...
Влюбих се в мой колега от университета. Прави са тези, които са казали, че студентските години са най-хубавите от живота!

Поначало аз не съм супер общителна като него. Сближихме се едва втората година. Отначало разговорите се свеждаха до Пушкин и Гогол... Как минал еди кой си изпит.. Но после почнахме да се уговаряме да се виждаме по-рано преди занятия. Последваха поканите за кино, кафе... Ходенето на гости, безкрайното скитане. Въобще всичко друго, освен учене. И някъде там аз се влюбих.

Гледах го ден след ден и си мислех "На какво си играеш ти с мен?". И така и не си отговорих. Мислех какво ли не- че ме използва да му помагам (с каквото мога), защото аз винаги и на всеки помагам. Е, оказа се, че стигнахме до момент, в който той помагаше на мен. Мислех, че просто си убива времето с мен. Един ден той ми каза, че за него съм била много приятна компания. Това не знам как трябваше да го приема при положение, че той комплименти не прави.

Все си мисля, че ми отделя особено внимание, но може би защото съм хлътнала. Преди си намираше оправдания да ми звъни-никога не ми се обаждаше просто да ме чуе, а сега.. сега звъни почти всяка седмица- просто ей така, както казва той. Проблемът е там, че той е много умен и предвидлив и мисля, че се досеща, че съм с двата крака вътре, но ме гледа само отстрани. Познаваме се добре. Та ние бяхме почти неразделни...

Въпросът ми е - дали има нещо към мен? Нее, вие няма как да знаете. Много глупав въпрос... Добре истинският въпрос е - КАК ДА МУ КАЖА, ЧЕ СЪМ ВЛЮБЕНА В НЕГО? Че да се приключва това чудене и будуване по цяла нощ!
Трябва ли да съм директна? Защото ако чакам него- това ще е никога. Сам ми е казвал, че никога не е имал истинска връзка и всичко е провалял с мълчанието си. Всъщност той ми споделя супер лични неща. Буквално си говорим с очи като сме много хора на маса на кафе примерно. Винаги знам какво ще каже и му продължавам изречението.. :) Луда работа.
Моля ви, кажете ми как да му го кажа по- неизненадващо :) Благодаря предварително и се извинявам за обърканата история.

Коментари

1.   Кажи му го направо. Какво толкова се чудиш и маеш. Аз бих се зарадвал на такова признание. Той те харесва.

2.   Врътни 1-2 заобикалки и го кажи. Нещата са двустранни. От мъжка гледна точка ти го казвам. Няма мърдане той ;) Набори сме и аз лично му завиждам, защото при мен нещата винаги аз съм ги задействал, за което само се ядосвам. Успех.

3.   Кажи му го с очи, щом се разбирате само с поглед:)

4.   Напълно разбирам какво ти е в главата! И аз съм изпадал в подобни ситуации, където уж работата е почти готова и... точно на тази стъпка се провалям. Така, че за съжаление не мога да ти дам съвет. Но ти пожелавам искрено да намериш начина и да изживееш пълноценно това вълнуващо чувство. Който има опит в тези разговори да помага.
Успех!!!

5.   Очевидно е, че таите симпатия един към друг.
Не разбирам как се влюбваш и чувствата ти не намират излас в отношенията помежду ви - момчето е усетило.
Просто бъди смела и премини към интимност, без излишни обяснения.

6.   Няма нужда да му казваш каквото и да е, издебни удобен момент някой ден и му лепни една целувка набързо :) Ако след това започне да те избягва... кофти.. обаче трябва да рискуваш, няма как.

7.   По твоите думи мисля че и тои едва чака да му го кажеш кажиму го директно малко му тряба
Хектор

8.   Авторката : Благодаря ви за мненията :) Имам маалко повече надежда сега.
Номер 3 - С очи му го казвам от месеци, но човека явно иска да си го чуе директно :))
Това чудене идва от факта, че може всичко да пропадне и тогава може да го загубя като приятел/колега. Много ще е трудно да го виждам всеки ден и... Не искам да мисля за това.
Но пък и да го гледам всеки ден и да не мога да му кажа... Все да има нещо недоизказано между нас.. Явно наистина трябва да действам! За пръв път ми е аз да поемам инициативата.

9.   Като задействаш нещата, пиши какво се е случило, че ми стана интересно :Р :)

10.   Такаа, дълго рових в книгите и накрая намерих решение на твоята малка тайна...
представи си как през цялото това време, което прекарваш с него имаш опция - да го гушнеш, да го целунеш, мачкаш, стискаш, щипеш и въобще да му показвш колко мн го обичаш.. искаш всичко това знам, трябва да го предизвикаш да се случи. Ако чакаш на него (съдейки по мен) може никога да не се случи, на момчетата това не им е проблем, както и да е.. бъди по-дръзка ако трябва събирай смелост два дни, стой пред огледалото и тн.. закъснявам, неска е идеално за плаж.. като цяло исках да ти кажа, че и аз мн пъти търся съвети и отговори, но като се замислиш - вътре в теб ти знаеш какво трябва да направиш , то е правилното независимо дали ти харесва...

11.   Скъпа, действай! Аз досега имах 5 връзки-4 мимолетни и една сериозна-за всички действах аз! Ако не се бях хванала сама-никой нямаше да ми предложи! Действай! Така както чета, този не е за изпускане... Внимавай докато се чудиш, да не го грабне някоя... ;) ;)

12.   Момиче,какво има да се чудиш изненадващо или не изненадващо ли да му кажеш???Просто действай!Ако ти е трудно,мога да ти предложа нещо.Казваш му:
-Аз просто искам да ти кажа нещо много отдавна!Много те харесвам и искам да сме заедно,но това зависи от теб!!!
И си готова!!! ;););)
Успех!!! <3
Радина