Бисексуалност, влюбчивост, притеснения
Здравейте, прекрасни читатели на spodeli. net!
Започвам с това, че съм момиче, пълнолетно.
Нещото, което ме притеснява и не ми дава мира напоследък е, относно моята сексуална ориентация.

Бисексуална съм, или поне смятам, че съм такава.
Понеже като по-малка харесвах и момчета. От няколко години, все повече се отдалечавам от мисълта да имам гадже- момче, да не говорим, че грам не ме привличат физически. Не мога да се насиля. За приятели и част от компанията- да. Но не си представям да имам някакви интимни преживявания с представител от противоположния пол.

Но пък съм много привлечена от жени, но не жени, но не на моята възраст, а по-големи. Жени- красиви, женствени, нежни, поддържани, умни и властни. Дори последната, в която съм влюбена вече година, отговаря точно на тези характеристики. Но за тази моя голяма любов и за силните ми чувства към нея, няма да разказвам тук.

Трябва цял живот да вървя срещу себе си. Да лъжа, че съм хетеро. От срам и страх да призная и да заявя себе си. Родителите ми са категорични хомофоби. Затова няма шанс да им призная. Осъзнавам, че разбиране и приемане няма да получа никога. Те ми са адски добри хора, не ме разбирайте погрешно, точно затова не искам да ги нараня и да им причиня подобно разочарование- - цял живот са правили всичко за мен, угаждали са ми за всичко, аз съм единственото им дете.... Просто ще крия завинаги от тях.

Те и до ден днешен не питат дали нямам гадже или чувства към някого. Те момчетата ме свалят, а всички продължават да се чудят защо ти режа. Оправдават защо “куца” любовния ми живот, с това, че съм ученолюбива, че в момента образованието ми е приоритет. Което може би е вярно, но аз самата съм влюбчива натура и място за любов в животът ми винаги има. Е, за грешният пол, но....

Коментари

1.   И аз съм така. Жена на 27 съм и никога не съм си говорила с нашите за това. Харесвам само жени, а те никога не са ме питали дали си имам гадже и т. н. Може и да подозират нещо, но е възможно и да не. Преди време наша позната беше попитала майка ми дали си имам гадже и тя каза "А, нея нищо не я интересува". Може както вашите да мислят, че си гледам ученето, работата и моите си интереси. Хубавото е, че живея сама от 18-годишна и не ме виждат какво правя. От 4 години живея с приятелката си. Интината е, че не знам как биха реагирали. Не съм ги чувала да се изказват крайно за хомосексуални хора, нито пък да правят някакъв коментар (като сме гледали телевизия например). Затова нямам никаква представа как биха реагирали. Моят съвет е да не си усложняваш живота и да не им казваш, поне засега. Имам приятелки, които са ги гонили от къщи за месеци наред заради това, били са ги и т. н.

Приятелите си не виждам причина да лъжеш. До едно време моите приятели не знаеха за мен и аз го виждах като голяма драма. Веднъж реших да пиша на най-близките си приятели и да им кажа, че трябва да знаят нещо за мен. Сега ми е смешно, те не проумяваха дори защо им говоря така, все едно голяма драма станало. С други не съм си го говорила това, но те просто си го знаят, усеща се явно. Когато се запознавам с нови хора, нищо не им казвам, просто като се добавим във Фейсбук виждат всичките ми снимки и никога не съм усетила някой да си е променил отношението. Дори след време като се уговавяме за нещо ми казват "Вземи и приятелката си с нас". Или понякога в случаен разговор споменавам "с приятелката ми вчера ходихме еди си къде... ". Няма никаква негативна реакция. Все едно говоря за момче. Освен това всички много ни се радват, защото се вижда отдалеч колко се обичаме и сме позитивни, усмихнати момичета.

Надявам се разсъжденията ми да са ти полезни донякъде поне. :) Ще следя темата.

2.   Не се притеснявай да бъдеш себе си. Всеки има право на лично щастие. Ти сама трябва да прецениш дали трябва да се разкриваш пред родителите си. Още си малка, но помни, че няма вечно да живееш с тях, а имаш цял един живот пред себе си и от теб зависи как ще го изградиш. Но не прави грешката да се влюбваш в хора, ако предварително знаеш, че нямаш шанс. Не възлагай празни надежди и не си губи времето, а по-скоро търси и ще откриеш хора като теб.

3.   Здравей, не казваш дали досега си имала връзка. Ако си нямала сексуален контакт досега е напълно възможно да си си бисексуална и да харесваш и мъже. Но просто като не си правила секс с мъж, няма как да знаеш дали ще ти хареса. Според мен няма нищо лошо и грешно в това да обичаш някого, независимо от пола и възрастта му и тн. Любовта си е любов и нека да я има във всичките и форми! Мисли за себе си и бъди щастлива, бъди с когото искаш да си! Не си длъжна на никого за нищо, длъжна си само на себе си и това да правиш неща, които ти харесват. За вашите- не ги мисли, никой не си избира родителите, те ако са достатъчно разбрани, щеше да им сподели досега. А и ако се разочароват от теб само заради това, би било адски тъпо и обидно, всеки има право на избор за всичко! Успех и вярвай в себе си :)

4.   Авторката:
Номер 1 - Благодаря ти, че сподели тук! Толкова се радвам, че изживяваш любовта си! Няма по-хубаво от това да бъдеш с човека, когото обичаш, когато любовта е споделена и от двете страни, разбира се! Това съм си го мислила и аз- да не споделям с родителите си, ако евентуално нещо ми прещрака един ден и си позволя да изживея подобна тръпка.
НО Майка ми и е страшно интуитивна, много умна и трудно бих могла да я заблудя, да я излъжа, а ако живея с друга жена или демонстрирам по-близки отношения- на момента съм разкрита!
Никога няма да забравя една случка, която остана в моето съзнание. Веднъж докато се разхождахме с майка ми, срещнахме гей двойка, тя беше в потрес, дълго се възмущаваше как можело, каза ми изобщо да не поглеждам към тях... Имаше и други определения, които няма да споменавам. Нейната реакция ме втрещи. Дадох си сметка, какво никога, за нищо на света не бива да споменавам.
Сега сме прекрасно семейство, аз майка ми и баща ми. Родителите ми се гордеят с мен, с моите постижения и успехи! Те също си мечтаят един ден да имат внуци, както всички други родители... А аз от друга страна не съм напълно щастлива, усещам, че нещо ми липсва. Цял живот съм в стремежа си да угодя на хората, които обичам, пренебрегвам себе си и своите желания. Охх.. объркана, колеблива, в безизходица - това съм аз!
На приятелите си също не мога да кажа. Откъде да знам, кой е истинският приятел, кой е фалшивецът. Как мога да съм сигурна, че един ден няма да ми направи голяма "изненада", споделяйки това на родителите ми! С моя позната се случи подобно нещо - разгласиха на всички. Никога не съм обичала да споделям най-съкровените и лични неща, пазя ги за себе си. Хората обичат да гледат сеир. Аз съм по-предпазлива.

5.   Авторката:
Номер 1 - Благодаря ти, че сподели тук! Толкова се радвам, че изживяваш любовта си! Няма по-хубаво от това да бъдеш с човека, когото обичаш, когато любовта е споделена и от двете страни, разбира се! Това съм си го мислила и аз- да не споделям с родителите си, ако евентуално нещо ми прещрака един ден и си позволя да изживея подобна тръпка.
НО Майка ми и е страшно интуитивна, много умна и трудно бих могла да я заблудя, да я излъжа, а ако живея с друга жена или демонстрирам по-близки отношения- на момента съм разкрита!
Никога няма да забравя една случка, която остана в моето съзнание. Веднъж докато се разхождахме с майка ми, срещнахме гей двойка, тя беше в потрес, дълго се възмущаваше как можело, каза ми изобщо да не поглеждам към тях... Имаше и други определения, които няма да споменавам. Нейната реакция ме втрещи. Дадох си сметка, какво никога, за нищо на света не бива да споменавам.
Сега сме прекрасно семейство, аз майка ми и баща ми. Родителите ми се гордеят с мен, с моите постижения и успехи! Те също си мечтаят един ден да имат внуци, както всички други родители... А аз от друга страна не съм напълно щастлива, усещам, че нещо ми липсва. Цял живот съм в стремежа си да угодя на хората, които обичам, пренебрегвам себе си и своите желания. Охх.. объркана, колеблива, в безизходица - това съм аз!
На приятелите си също не мога да кажа. Откъде да знам, кой е истинският приятел, кой е фалшивецът. Как мога да съм сигурна, че един ден няма да ми направи голяма "изненада", споделяйки това на родителите ми! С моя позната се случи подобно нещо - разгласиха на всички. Никога не съм обичала да споделям най-съкровените и лични неща, пазя ги за себе си. Хората обичат да гледат сеир. Аз съм по-предпазлива.

Номер 3 - Благодаря за включването и съвета! Никога не съм имала сексуалнен контакт, не съм имала връзка с нито с мъж, нито с жена. Знам само, че мъжете изобщо не ме привличат, не ми харесват визуално. Не ги предпочитам и за компания. Не се вълнувам нито от мускули, нито от мъжественост, нито от голо мъжко тяло! Харесвам женската красота, както вече споменах.
Дори в момента изпитвам много силна, изпепеляваща любов. Не мога да кажа какво точно тя изпитва. Показва ми внимание, търси моята компания, прави ми комплименти, казвала ми е, че ме обича и че ме чувства близка... Но може да е твърде хетеро и се залъгвам, само защото ми е приятно с нея, може изобщо да не е склонна към подобни афери.
Аз съм по-срамежливата от двете. никога не съм давам ясни сигнали или намеци, че имам симпатии. Просто се изчервявам, когато общуваме, когато се държим за ръце... Старая се да не си личи, когато се вълнувам, опитвам се да се държа хладнокръвно. Времето ще покаже, какво ще се случи, или дали изобщо нещо ще се случи....

6.   Според мен трябва да кажеш на родителите си именно защото са такива хомофоби. Очевидно имат предрасъдъци, които биха могли да наранят хората. Мислят си, че имат перфектната дъщеря и че са много по-добри от хомосексуалните, но както беше мотото на един прайд "Внимавай кого мразиш, може да се окаже този, който обичаш". Хора като тях заслужават урок, засложават да научат, че хомосексуалните не са болни или ужасни хора, че може да се случи на всеки, хора като тях заслужават детето им да се окаже различно, за да ги научи. Светът няма да стане по-добро място, ако игнорираме същността си и се стремим да угодим на околните.
Няма нужда да се криеш. Хората се оказват по-приемащи отколкото предполагаме, когато им дадем шанс. Естествено не всички, но мога да кажа, че е невероятно прекрасно чувство да промениш мнението на някой закостенял.

7.   Слушай, нормално е за родителите ти да е голям шок това. Те са имали една представа за теб, а и за себе си, как ще имаш семейство някой ден, ще ги направиш дядо и баба, ще имаш семейство и т.н и в съзнанието си те си имат една визия как ще стоят нещата. Естествено, че като им сервираш такова нещо, което за нашата консервативна нация е трудно приемливо, да се втрещят и да не знаят как ще реагират.
Родителите мислят най-доброто за децата си - както за тях, така и за себе си. Мислят, че животът ти ще е труден, едно на ръка.
И ще искат да те предпазят от хора, които ще ти опетняват името и ще ти го стъжняват.
От друга страна и от тяхна гл.т. се притесняват какво ще си кажат хората.. ще има да обсъждат и т.н.
Мисълта ми е, че трябва да ги разбирате и тях.

Моя съвет е да не им казваш нищо. Поради простата причина, че ти не си срещнала "голямата си любов".
Когато това стане и си напълно сигурна в своите чувства и в щастието си и си наясно със себе си... тогава можеш да им го кажеш. Ако голямата ти любов е жена.
Но сега, когато си изпълнена с колебания и неяснота... Недей да казваш на никого, нищо.

Да споделиш на приятел, няма да ти олекне. Щом се притесняваш сега, тогава ще има да живееш в страх дали някои от тях ще те предаде.
Пусни се по течението... и ако срещнеш някого, за когото си струва да преминеш през "упреци" или пък напълно 100% приемане (дай Боже), тогава ще му мислиш.

Сега, моля ти се, дишай дълбоко, лепни си една усмивка на лицето и не превъртай мислейки прекалено много. :)

Всичко винаги се нарежда.

8.   Виж, на мен доста ми олекна като казах на родителите си. И не ми пука толкова, пука ми единствено да бъда верен на ценностите си. Но аз самият не се приемам, във смисъл - приемам, че имам привличане към момчета, но не приемам че това привличане е градивно. Подобно на физиката - има материя и антиматерия, ако електрон срещне позитрон, двете частици се нихилират. И подобно на какво ли още не в природата - имаш и деструктивни явления, не само градивни. И те са нужни.
Аз, така да се каже, включих родителите си в борбата си; те знаят, че не искам да се поддавам на това си привличане. Може би е малко грубо, понеже в психологията се оказва, че повечето хомосексуални влечения са свързани със родителите и идентификацията на детето им в пубертета. Един вид, въвличам ги в нещо, сякаш ги обвинявам тях... Сигурно... Но мисълта ми е, няма защо да се страхуваш от истината!

9.   Не се тревожи, при подходящо лечение може да се излекуваш и да изживееш живота си, като истинска жена

10.   Темата уж е за "би", а всъщност се обсъжда само чисто "хомо". Всеки - с възгледите си. Близки и приятели (ако са истински) не би трябвало изобщо да ги засяга твоята сексуална ориентация. Дали ще се срамуваш от нещо в себе си (инвалидност, външен вид, ръст, килограми... умствен багаж) зависи само от теб. Обратното - да се хвалиш, афишираш, демонстрираш каквото и да е свое качество, е гадно! Достатъчен е фактът, че ще може да предизвикаш завист у някого. Само от това не те очаква нищо добро. Надсмиването и злобата са "отделен бонус"