Бях изоставен заради друг след 3 годишна връзка, бях ли използван? (гей връзка)
Здравейте,
Аз съм мъж на 40 (въпреки че изглеждам младолик на около 30 а по характер съм и на по малко. ) Преди 3 години през 2018г. се запознах с момче което тогава беше на 19 а аз на 37, разликата във възрастта ни никога не е била проблем, той харесва по големи, говорили сме преди да станем гаджета, че той е готов и за сериозна връзка (сега си давам сметка че няма как да е бил), защото твърдеше че се е наживял на секс...и преди това е имал нещо като връзка в която е изневерил и са го изхвърлили. Срещата бе случайна, дойдох в друг град за малко и когато го видях се влюбих в него от пръв поглед, всичко се разви чудесно, идвах всеки уикенд в неговия град, резервирах хотел, опознавахме се, излизахме на разходки, правехме си подаръци, пътувахме наоколо и си станахме гаджета, всичко беше страхотно, имаше истинска любов, секс също, но не е бил водещото, аз идвах понякога вечер през седмицата да го виждам в работата му, разменяхме си романтични подаръци, истинска идилия… той беше студент и същата година, 4 месеца по късно замина на бригада в щатите за 4 месеца, през това време си говорихме с часове когато може, писахме си постоянно и чувствата бяха силни, след като се върна продължихме да сме заедно по същия начин, аз повече идвах в неговия град, той понякога у нас в моя град. Бяхме наистина много влюбени, тогава и заговорихме, че искаме да си направим дом в който да живеем, той се отнасяше прекрасно с мен, даваше ми огромна любов, както и аз на него и така месеци до май 2019г. когато отново замина на бригада за поредните 4 месеца, пак продължихме да се чуваме всеки ден, аз през това време направих така че да имаме собствен дом в неговия град, всеки ден си говорихме, избирахме и накрая преди той да се върне аз вече бях направил така че да си имаме дом, после септември като се върна заживяхме заедно там, заедно си го обзаведохме и всичко беше перфектно, той си ходеше на университет, аз си вършех работата онлайн (имам хубава и добре платена работа) а понякога си ходех и до моя град за по 1-2 дена, излизахме, бяхме щастливи, гушкахме се всяка вечер в спалнята ни, казвахме си че се обичаме и до тук е хубавата част на историята.. :( Един ноемврийски ден на 2019г. докато той беше на университет аз му взех лаптопа да видя нещо и видях комуникацията му в скайп, там от около месец беше започнал да си пише с доста хора, секс чатове предимно и обещания за срещи, беше си направил и конкретна среща с някакъв да се видят за секс. След като видях всичко това останах като гръмнат, звъннах му и го питах, той моментално дойде и започна да се обяснява, имаше мълчание от моя страна 1-2 дена и бях твърдо решен да си тръгна, събрах си багажа докато го нямаше и му казах че не мога да продължа с него, той ме догони по пътя и спряхме да си говорим, там през сълзи ми се молеше че това ще престане, че не съм го заслужавал, че бил курва и на мое място щял да ме напусне и тн.. Също призна че и в щатите се е виждал с хора.. Поговорихме и решихме да си дадем шанс да продължим (въпреки че тогава в мен нещо се пречупи), прекалено го обичаш и приех това, той обеща че няма да го прави уж… и нещата продължиха почти по старо му, но не точно, аз вече го подозирах постоянно, затворих се в себе си, започнах да виждам неща които преди това не ми правеха впечатление, той си спираше всяка вечер интернета на телефона и криеше много неща от мен, но продължихме, любов имаше, секс по малко, пак излизахме, беше ни хубаво, правехме си и планове за бъдещето ни заедно, много го обичах и премълчавах за някои неща които прави. Някак си продължихме и стана 2020 година, той си учеше и работеше, аз също, беше вече 4ти курс, трябваше по план пак да замине за щатите и като че ли за това живееше, нямаше търпение, но дойде пандемията, разбра се че няма да ходи, също там където работеше ги затвориха и остана и без работа (но не без пари, имаше си от техните, по малко но имаше). Това като че ли обърна всичко, започнахме да си стоим по цял ден в нас, започнахме да се заяждаме за всичко, да се сърдим един на друг, някак си той започна всичко най лошо което му се случваше да възприема че аз съм му виновен, карахме се, но в повечето случаи не е било сериозно и бързо сме се сдобрявали, имало е и моменти да не спим заедно по 1-2 вечери, някой от нас оставаше на дивана, секса между нас спря, лягахме си и все по малко си обръщахме внимание, той в един момент се затвори в себе си, все си висеше на телефона и не искаше да общува с мен, аз също се отдръпнах защото може би усещах че пак ще ми изневери, започнах вечер да пия по 1-2 големи (не съм алкохолик и не пия по принцип) защото не можех да понеса всичко което се случваше цяло лято и така и моето време минаваше неусетно… После отвориха мястото където работи и той започна да ходи на работа от 8 сутринта до 10 вечерта и така по 5-6 дена с почивка по 2 дена и някак си вече почти нямахме общо, излизаше сутрин и се връщаше вечер уморен.. и след час-два си лягахме, през почивните дни си се виждаше с приятели или излизахме, но все по малко. После пак затвориха всичко, пак си остана в нас, пробвахме да ходим на почивки, уж всичко наред, но вече тотално нямахме комуникация, той си живееше в телефона, аз се сърдех от това и си пиех вечер и си слушах музика, имахме някакви проблясъци да се гушкаме и да гледаме нещо, редяхме пъзели, кръстословици но всичко вървеше зле, аз си ходех в моя град по за 3-4 дена защото страдах и така до 20ти декември 2020, когато си правехме планове за коледа и нова година през деня и вечерта го чух по телефона, защото си бях в моя град по работа, каза че вече бил с друг, вижда ли се от известно време и ме напускал, скарахме се по телефона, на следващия ден се видяхме да ми даде ключовете, беше категоричен. Всичко приключи рязко за мен. –(Разпитах го малко за новия му, каза че бил най интелигентния човек на света, че имал бизнеси и някакви дрън дрън неща, джипа му видях че е някакъв стар Х5, по евтин от моята кола и явно от тези неща се е впечатлил.. Проучих го онзи и въобще не е така, няма нищо, даже преди две седмици си продал и колата… някакъв манипулатор е, има и 3 годишна присъда за грабеж…) Казахме си че ще останем приятели, че винаги ще съм в сърцето му, че нямало да ме блокира но да не му пиша и да не се обаждам. Писах му на 25ти за коледа и от това следва че ме блокира навсякъде, телефони и социални мрежи, пращах му няколко мейла да го питам де се изясним, че го обичам, бях в шок. После му пратих мейл на 1ви януари и последва отговор да не съм го търсел, че вече бил в етап на опознаване и сближаване с нов човек и че му преча. И от какъв зор ще има нова връзка като се очаква ако всичко е наред да замине на стаж в сащ за 13 месеца около март месец? От всичко това последва, че аз отслабнах за тоя месец и нещо с 20 килограма, не мога да спя, рева и постоянно мисля за него и ми е страшно мъчно, това е човека когото обичах повече от всичко, на 26ти януари му звъннах от скрит номер и като ме чу затвори, после пак звъннах и говори с мен за няколко минути, труден разговор, беше много настроен срещу мен, според мен новия му го настройва и манипулира. Каза че не е искал да ме блокира, но го направил за да изглежда ок пред новия му – обстоятелствата го наложили.. изнесъл се защото правело лошо впечатление на онзи, че още живеел при мен, бил му показвал и всички мейли от мен за да му се докаже един вид, щял и за разговора да му каже.. много искал да му се получи с онзи и отказа категорично да ме разблокира, както и да говорим по телефона. За моите чувства и дума не стана, само ми обясняваше за неговите към ония. Каза че някога щял да ме отблокира или да ми пишел, когато го почувствал, когато му е сигурна връзката с онзи.. Това са глупости, защото не е такъв, той е човек който крие и лъже за много неща. Този нов човек е на 30, също е от друг град, от моя град, виждат се за по 1-2 дена през уикенда по хотели ако са в моя град и никога у тях, ако пък са в неговия град по коли и паркове и така всеки уикенд. Повече не съм го търсил, но ми е изключително тежко без него. Как мислите, използвал ли ме е през цялото време или просто е нарцистичен тип? Обичам го с цялото си сърце, когато обичам го правя открито и безрезервно, осъзнавам си и моите грешки, осъзнавам липсата на комуникация между нас. Иска ми се да мога да общувам с него, да ме разблокира и да си останем приятели, има и много неизказани неща между нас. Не знам как да продължа напред, като гръмнат съм, чувствам се много зле и самотно.

Коментари

3.   Тъжно. Докато се предаваш на чувствата си, ще бъдеш като лодка в бурно море... В днешно време хората са непоследователни, липсват им понятия за доблест, чест, липсват и примери за тях в живота на хората. В случая, пълниш една пробита кофа, каквато изглежда е съвестта на това момче, с водата на твоето усилие и любов и не се отказваш. Това няма да свърши добре, намери сили в себе си и скъсайте отношенията си окончателно. Ти даваш стойност на вашата връзка, той само я консумира. Няма как хомосексуалната връзка, към която аз също имам блянове, да доведе до нещо градивно, уви, това е нейната природа. Трагедията е твоя лична, трагедията е и обществена, на либералния тоталитаризъм, който ни бива налаган. Днес желанието, удоволствието е моралният императив. Който дръзне да изповяда други, непреходни ценности, бива смазван от фейсбук тълпата, с нейните мними фукни - селфита на благоденствието, на притежанието, на шестващата материализъм, зад който стои единствено скръб, болна амбиция, измама. Краят на тази история, на този панаир на суетата е предизвестен, нима ще позволиш тъгата ти, кпято ти се дава, да се изхаби, без да те доведе до едно по-пълноценно прозрение? Ти си човек, който има ценности. Тези ценности си имат източник, противно на крясъците на масмедиите. Защо се боиш от Него?