Много ми тежи всичко това...
Имам серизона връзка от около 9 години.. Преживяхме доста неща. В началото се държеше много зле с мен (съвсем в началото), когато още бяхме малки, но с годините се промени и се разбираме чудесно.
Заради миналото баща ми го намрази. Мрази го до ден днешен и не иска и да чуе за него. Аз съм на 25години, а той на 29. Времето минава..

Постоянно ми повтарят отстрани как вече ми било време да се женя, баща ми казва, че времето ми минавало, и след 2-3 години щяло вече да е късно за мен... че няма да приеме този човек...

Аз не мога да оставам да спя у тях. Така, както я караме, е по-лесно в момента...

Искам да ви попитам според вас наистина ли ми е минало времето?
Как да постъпя в тази ситуация.. само се измъчвам, а няма да оставя някого, когото обичам.
В същото време съм 1 дете, и отговорностите към родителите са само мои....
Трудно ми е все така да карам :(
....
Какво ще ме посъветвате?

Коментари

1.   Аз не разбрах какво е твоето мнение по въпроса. Искаш ли да се омъжиш за него или не? Мислиш ли, че той може да е мъжът на живота ти?
Родителите са важна част от живота (дори най-важната), но от даден момент нататък започваш да зависиш само от себе си, а ти си стигнала този момент одавна. Неща, като избора на партнъор за цял живот, не се решават с родителска помощ. Това е избор, който зависи ИЗЦЯЛО от теб. Не позволявай да те третират така, защото сърцето си е твое.
Баща ти е прав до някъде, защото това е една много хубава възраст за семейство и за създаване на нов живот, но тези неща не стават по план, а когато ги почувстваш.
С този мъж сте преживели всичко заедно. Израснали сте заедно. Щом сте оцелели, значи любовта ви е силна. Вслушай се в себе си. Ако вътрешният ти глас нашепва да си с него, да създадете семейство-давай. Ако ли не.. изчакай. Животът не свършва на 25. Той сега започва.

Мег*

2.   Не, не ти е минало времето. Моя братовчедка се омъжи на 35 години и роди на 38 така че възраст за брак няма. Вината отчасти е твоя, не е трябвало да споделяш на родителите си как са нещата при вас. Ето ти си им единствено дете и искат да си щастлива, съдейки от споделеното от теб те са на мнение че този мъж няма да те направи щастлива. А как да постъпиш знаеш само ти, слушай сърцето си

3.   Ами 9 години вече сте заедно, ще дойде един момент в който и на двамата ще ви писне, а мъжете малко трудно се склоняват към важната крачка БРАК. Аз имам познати които бяха 10 години заедно решиха да се женят, но момичето имаше бреки и искаше да ги свали и тогава да се женят, а аз от както я помня е все с тях. Така и не ги свали и се разделиха, не знам дали това е проблема (със сигурност не е само това) но явно са си омръзнали.
Не разбирам какъв е смисъла да се жениш за някой след като близо 10 години живееш с него?

Вярно била си малка преди, сега си голяма жена сигурно работиш не можеш ли да се отделиш от вашите? Искат ли го или не щом вече решиш да създаваш семейство с този човек те вече нямат право на глас това си е твоя живот

4.   Защо трябва да се ожениш като малоумните жени на 17-24? Само някоя жена без амбиции в живота и в кариерата би се оженила на тази възраст.

5.   Авторката --- а според вас вярно ли е че по-малките моичета изместват тези на моята възраст.. и че примерно приятелят ми би ме оставилл заради по-малка?
и вярно ли е общото твърдение, че жените до 30 избирали, а след 30 ги избирали?

6.   Вярно е - вече си стара мома и за нищо не ставаш - скачай на първия срещнат, без значение дали е алкохолик или женкар и си кюти да не те зареже. Ти май си от жените, които не възприемат себе си като самостоятелна личност, а само като придатък на някой мъж! Носи си кръста!

7.   Като ти чета писанията нямаш добро самочувствие!
Какви са тези въпроси? Стегни се! За твоя живот ТВОЕТО мнение е най-важното. Не се съобразявай с ничие мнение (включително и моето).

Жените стават все по-привлекателни с напредването на годините до към 40 (а и след това), разбира се за съответните по възраст мъже. А според мен преди 25 сте си пикли, с извинение. Идеалната възраст за женене според мен е около 30, заради децата, иначе може и по-късно.

Относно въпроса за ИЗБИРАНЕТО. Това дали избираш или ТЕБ избират зависи изцяло от теб самата и от самочувствието ти, което ти липсва според мен. Застани пред огледалото, сравни си критерийте с това което виждаш и повярвай, че ти ще избираш партньора си.
Дано съм ти помогнал...

8.   Не бе авторке,това са комунистически лафове от времето на баба ми.А за замяната с по-млада зависи от мъжа,от по-младата,ако имат общи интереси и си допадат защо не.друг е случаят обаче,когато на един мъж му се прииска младо агънце за една вечер.Да ти кажа обаче на теб не ти се жени май още?

9.   Номер 8, имам дълга връзка.. какво значи бракът сам по себе си?? нещата не са толкова елеметнарни и човек като създава ново семейство нещата трябва да бъдат колкото се може по-изрядни.
с моя приятел нямаме стабилна работа, такава, че да издържа семейство с дете...

Писах тук главно, защото ми тежат някои неща с родителите ми, и все съм под напрежение. не ми е лесно. харесвам себе си в това, че не се влияя от тях , като 90 % от хората, които зарязват някого, заради родителите си.
за тия възрасти може би удещам някакъв комплекс.. и си исля че 45 годишния мъж може и да избере много по-млада, дори и семейство да създаде, а точно заради комунистическите схващания, както е споменал номер 8, жената след 30 и няколко така да кажем, малко по-трудничко стават нещата...

иначе благодаря за всички мнения. вдъхнаха ми кураж. :)

10.   Първо нормално е ако баща ти не го харесва да говори по този начин. не е нормално но така постъпват родителите. ако си по слаба и лабилна поддаваш и се жениш за някои селяндур. ако си по силна си отстояваш своето създаваш дистанция и така си живееш с младежа, на родителите се обаждаш за информация добре ли са и толкова. колкото за това дали си стара мома, ми не си и имса млади момичета дето нито на вид нито на кила могат да ти стъпят на пръста. колкото до парите и стабилноста никога няма да са достатъчно тъи че тва не е проблем. имах познати които чакаха да спечелят пари че тогава да си родят дете. е не дочакаха да забогатеят но си имат детенце. живеи си живота и не гледаи и слушаи другите само себе си гледаи