Кога един мъж спира да обича?
Здравейте.
Ще бъда много благодарна, ако историята ли бъде публикувана от модераторите.
От година и половина живея с мъж, на 27г, аз съм на 22. Преди да заживеем заедно, имахме връзка от разстояние.
Аз съм от Пловдив, а той от Варна.
От известно време не вървят нещата между нас. Държи се ужасно с мен, обижда ме, казва, че съм виновна за всичко, че ми няма доверие, много пъти ми е казвал, че не иска да бъде с мен, че иска да си тръгна, но аз съм оставала, защото го обичам, но си давам сметка, че всичко това, което той прави в ужасно обидно и не е нормално да ме наранява по този начин.
Обръщам се, към мъжете и към жените, кога един мъж спира да обича и какво мога да направя в тази ситуация?
Благодаря Ви.

Коментари

1.   "много пъти ми е казвал, че не иска да бъде с мен, че иска да си тръгна, но аз съм оставала, защото го обичам" Е как така, човекът ти казва, че не те иска, а ти си оставала, защото го обичаш?!?! Този мъж не те обича, дори да ти казва, че те обича. Единствените причини, поради които би продължила връзката си с него е някакво извратено мазохистично чувство, или чиста глупост (при теб май е второто). Когато някой спре да те обича, или не те обича, не можеш да направиш абсолютно нищо. Освен да напуснеш агонизиращата си връзка с него, която само ще ти разбие психиката и самочувствието.

2.   Остави го.

3.   Че той пък дали въобще някога те е обичал? Странно нещо е женският мозък.

4.   Ншщичко. Защо седиш като ти казва, че не те иска? Колко по-ясно да ти го каже? Явно си мазохистка и се буташ там, където не си желана. Имай малко достойнство- като те гонят, върви си.

5.   Аз се отказвам от жената, ако прояви нелоялност или неуважение. За другите неща, от сорта на липса на интелект, липса на красота и т. н, аз съм си виновен. Никой не ме е накарал насила да започвам връзка с този човек.

6.   Спира да обича тогава, когато спрат да му правят свирки сутрин.
Какво можеш да направиш? Дай му ануса си.

7.   Нищо не можеш да направиш. Имай достойнство и си тръгни. Защо не те обича, ние не можем да знаем. Не знаем нищо за вас и връзката ви. Това е едно много лошо качество в жените -ама, защо? Няма значение защо. Няма да ти стане по-добре , ако разбереш какво мисли за теб. Ще ти стане още по-зле. За това приеми, че сте се разминали. Не е свършил света, макар че, така ти изглежда.

8.   Раздяла докато е време, след време времето ще покаже ще се продължи ли.

9.   Въпросът, мило влюбено момиче, е не кога е спрял да те обича, а дали изобщо някога те е обичал...
Не стой при мъж, който те хули и пренебрегва, колкото и да вярваш, че го обичаш...
Желая ти кураж да прогледнеш и да поставиш себе си на 1во място...!
Една жена заслужава да е искана, обичана, уважавана...
Не си пропилявай младините с недоволни грубияни!

10.   А защо още стоиш!!!

11.   За мене като не те обича си тръгвай от него. Щом ти казва тези неща ти намеква нещо, но няма смелост да ти каже директно.

12.   Когато, си му изневерила, когато не правите секс и когато си има любовница. Но последното не е гаранция, че не те обича.
Ако се държи така с теб, както казваш, какво правиш още при него.

13.   Единственото логично и здравословно нещо което можеш да направиш е да си тръгнеш, имай достойнство!
Човекът ти казва в прав текс че, иска да си тръгнеш, а ти му висиш против волята му... това не е любов.

14.   Щтом за година живеене заедно се държи така, бягай от него ще става още по зле. Мъж който те обича не би се държал с тебе така!

15.   Няма много да се задълбочавам в моята история, но просто ще кажа че при мен е донякъде същото. Дразня го, обижда ме и казва че без мен ще си оправи живота и още хиляди неща. Аз съм все още с него с тъпата идея че ще се промени, но всички дълбоко в себе си знаем че промяната при мъжа е доста трудна и няма смисъл да се надяваме ( до всички мъже : не се обиждайте, не говоря наистина за всички, но за голям процент от вас). При теб специално има няколко вариянта - няма го уваженито към теб ( причина : някакви проблеми в отношенията ви ), може да си има някакви проблеми с нещо и да си го изкарва на теб в продължение на дълъг период от време, може да си има друга и за това да се държи така или всъщност да е спрял да те обича. Защо - не го привличаш вече и т. н, не знам.. Ако дадеш повече подробности и някакви случки ще стане по ясно

16.   " че ми няма доверие, много пъти ми е казвал, че не иска да бъде с мен, че иска да си тръгна, " - умре ли доверието, умира и любовта, той ти го е показал и казал, защо му се натрапваш? Изпълни му желанието, любов насила не става!

17.   Авторке, какво му мислиш, на 22 години си! Той е на 27! Ти можеш да имаш още 100 като него, не съм те виждал, но едва ли има грозна жена, чак пък толкова! Или ти изневерява или е минал на отсрещния бряг този господин! Аз не намирам друго обяснение! Това за дългото разстояние важи само в случаите, когато се виждате един път в годината, примерно! Но по думите ти Вие двамата се виждате явно доста често, за да си позволиш да понасяш неговите обиди и хули! Бий му шута и толкова! И моята приятелка я срещнах дори на по-дълго разстояние от Вас двамата - близо 450 км, в морската столица на България! Обаче не мисля, че разстоянието трябва да е определящо!!! Вярно, никога не казвай никога е девизът ми, но не смятам да падам в трапа! Така че помисли си, при теб струва ли си да продължава мъчението...

18.   Не разбирам коментарите от сорта на "бягай от него докато е време че след време ще стане по зле". Човекът ѝ е казал в прав текст че не я обича и че не иска да е с нея, не е заобикалял, а това че я обижда и се държи зле с нев е заради това че ТЯ не уважава желанието му. Според мен, щом тя го обича а той не я, по добре да си тръгне, защото мисля че тя всъщност го тормози по този начин като не го пуска, а той колкото и пъти да ѝ го каже тя не разбира. Да авторке, момчето е спряло да те обича ако те е обичал изобщо както казаха коментари по-горе. Това че си жена, не означава че можеш да го тормозиш по този начин, а относно коментарите че той е еди какъв си или подобни - както казах вече, той направо си ѝ е казал какво чувства и иска, а това че тя е жена не ѝ оправдава тормоза или факта че той вече не знае как да се отърве от нея след като ѝ е казал няколко пъти в прав текст, и е започнал да се държи лошо. Пусни го, и за двама ви ще е най-добре.

19.   За една връзка е нужно и двамата да я искат. Той явно си има друга жена и ти казва директно, че не те иска. Тоест вие нямате връзка, защото той е излязъл от нея. Ти си си сама. Това, че го обичаш си е твой проблем. Насила хубост не става , е казал народът. Не може да накараш някого да те обича. Така че си тръгни от въображаемата ти връзка с достойнство. Това е просто един урок от живота, научила си какво значи несподелена любов. Животът ти продължава.

20.   Авторке, това, че сте се събрали да живеете заедно, не значи, че той те е обичал. Нали си чувала за пробен брак, или за тест драйв при колите. Гледаш я хубава, лъскава, ала като я покараш малко, разбираш, че не става. Обикновено жените като спечелят някой мъж, мислят, че това е завинаги, и се занемаряват я физически, я душевно. Някои напълняват, други стават досадни, лигави, или вечно мрънкащи. Мъжът не е домашен любимец, той има нужда от малко дистанция и самостоятелност. Явно не си издържала тест драйва. Ако искаш да го върнеш го напусни, стегни се, накарай го да разбере какво е загубил и да съжалява. И още един съвет- за да си интересна ижелана, никога не се разкривай напълно пред мъжете, а ги дръж малко на дистанция.

21.   Тръгвай си какво стоиш като не си желана? Обичала го била ми обичай си го от вкъщи като не те иска при него...

22.   Държиш се нахално и нагло. Той не те наранява - достатъчно честен е с теб и ти казва истината, че иска да си тръгнеш, а ти стоиш безпардонно. Как да заповяда на сърцето си да те обича? Явно не сте един за друг. Няма ли да се чувстваш по-наранена да живее с теб години наред и чак тогава да чуеш, че никога не те е обичал?
Явно милостив човек и изчаква сама да си тръгнеш. Затова се държи грубо с тебе, белким се сетиш, но ти се правиш на глупава. Дори и да останете заедно, си загубила негово уважение - той вижда, че няма как да те уважава, щом нямаш достойнство, а седиш при него, макар да си наясно, че не те обича.

23.   А ти защо не си тръгваш, след като не си желана? С полиция ли искаш да те изкара от дома си?

25.   Добре, де, представи си обратната ситуация: не обичаш някого, не го искаш, не го изтрайваш, той обаче упорито не си тръгва и твърди, че те обича. Освен това се чуди и пита по форуми какво може да направи да го заобичаш отново. Как мислиш, какво ли може да направи?

26.   Този е подлец някакъв. Аз като не обичам някоя - не го крия от нея. Не казвам, че съм груб, но просто никога не съм заблуждавал жена, че имам чувства. И секс без чувства никога не съм правил, въпреки, че немалко жени са го искали и като отрежеш жена го приемат за зверска обида някои. Иска да се разделите, да се отърве от теб, но го е страх да ти каже. Иска ти да си виновната. Мухльо. Кажи си всичко открито - така и така, довиждане, толкоз.