Майките и техните синове
Само аз ли забелязвам, че в България конкретно масовката майки повече защитават синовете си във всяка ситуация, от колкото например дъщерите си?
Не знам, защото, но това ми прави впечатление повечето ми гаджета с, които съм излязъл майките им винаги са на тяхна страна и ги бранят?

Коментари

1.   О, то това е страшна работа тук по нашите географски ширини.

2.   Хич не са ти грешни наблюденията. Точно така си е. То затова и рядко можеш да видиш мъж, обикновено все путьовци, жените по-мъже от тях по характер и по-оправни. Но за това имат вина жените в лицето на майките им.
Масово на 30 не знаят как една пералня да си пуснат, мързи ги прахосмукачка да пуснат, миялна също, а става въпрос за три копчета... и за майките им това е нещо в реда на нещата.
Дори им чистят и подреждат без да им правят забележка. Често виждано от мен. Ама иначе плюят на останалите децата какви били такива и онакива, а обикновено тяхното “гардже” е най-зле.
Ж19

3.   Само аз ли не разбирам от какъв пол е автора? Хем е недоволен, че майките защитавали само момчетата си, хем че е "излазъл" с гаджета.
Въпреки това смятам, че всяка майка защитава своето си дете и това е напълно нормално в цял свят. Все пак всяко дете постъпва според това как майка му го е възпитала. Просто майката на момче има конфронтации с приятелката му и й говори най-често на нея лично в очите, а майката на момиче не говори лично в очите на приятеля на дъщеря си, а най-често само на дъщеря си мърмори против мъжа й.

4.   Ами според мен всеки си защитава своето и рядко има хора, които оценят обективно нещата. То заради някои майки, доста мъже остават стари ергени, щото нали майката все иска нещо по-добро за милото синче и все не харесва жената до него, с ненужни съвети от сорта на "таз жена, мама, не е за теб" и опити да развали нещата. И моята майка веднъж се опита да ми дава подобни съвети, но след като яко я срязах, не смее вече да се обади на тази тема.

5.   При моя приятел е обратното - майка му го мачка цял живот, докато малката сестра е сложена на пиедестал и за нея се прави всичко веднага. Но и аз мисля, че това е по-скоро изключение. При майка ми и вуйчо ми си беше точно така - тя да мъкне като магаре, синковецът да лежи по цял ден около фустата на мама. Може да бъркам, но специално у нас изглежда, че синовете все още са по-ценни от дъщерите, назадничави сме. Тук жената не е съвсем човек... като виждам това отношение, и аз предпочитам да имам момче. Мисля, че в общество, като нашето, ще му е една идея по-лесно.

6.   Мале, като чета и все повече започвам да се радвам на детството си - с майка алкохоличка и баща дето я биеше. Майтапът настрана, ама се научих да готвя от доста малък, да чистя и всичките други простотии. Като някой ми каже, че не може да си изпържи 2 яйца, една проста мусака да си направи, а ми купува от фантастико, примерно, ми идва да му плясна един шамар. И някакво назидателно "баба ми нищо не е сготвила" или "няма нищо за ядене". Абе, мърльо... Хаахахах, та, така... Понякога трудностите каляват, даже доста често. А това с майките си е така, ама като цяло към децата. Мъжете са по-глезени, така е.