Винаги аз съм виновна
Здравейте,с приятеля ми сме заедно от 2г. и двамата сме на по 20г. Напоследък се караме постоянно понеже той си прави каквото иска . Аз живея на 30км от него и когато му кажа да ме вземе той ми казва,че му правя номера и това ми бил редовния номер да го карам да ме вземе и нямало да стане?! Вечер сяда да играе на някакви игри с неговите приятели стои на линия в социалните мрежи не ми пише нищо и аз се ядосвям,защото го виждам че е на линия но не ме търси и ми минават хиляди мисли през главата. Обяснявам му,че искям просто за 2 мин да ми каже сядам да играя или излизам и го оставям намира ,но той си живее в негов филм и започвя да ми обяснявя как искал време за себе си и никой да не го безспокой. Но кажете ми вие няма ли да се ядосате ,ако вашия приятел излезе да обикаля с приятели и вие му звъннете за да го чуете и той ви каже навън съм с приятели не мога да говоря?! В мен ли е грешката? И то ако не бях звъннала дори нямаше да ми каже че е излизал. Толкова ли в трудно да се отдели 1мин за да ми сподели че ще излезе или каквото и да било. Егото му е по-голямо от всичко друго. Намира време за всичко останало,но не и за мен аз съм на заден план. Чак когато се е наиграл и се е наизлизал тогава може да излезе с мен. Когато е виновен и му казвам как седят нещата той не ги приема и се опитва да ги обърне срещу мен и започва да обвинява мен. Кажете ми какво да направя не мога да търпя подобно отношение повече.

Коментари

1.   Не се опитвай да го контролираш. Той няма да се промени, за да е такъв, какъвто искаш и очакваш ти. Преценяваш, че не ти е комфортно и си тръгваш без обяснения и драми.
Виж, много е просто- поставяш се на негово място. Как би се чувствала? Ти би ли спряла опита за контрол или нещо друго, ако той го иска? Не, нали? Тогава той защо да бъде друг, удобен за теб?
Не казвам, че е нормално неговото поведение, но приеми, че и твоето не е.
Един съвет- остави хората да бъдат такива, каквито им харесва. Ако не е ок- дистанция. Ако е ок- това е твоят човек. И не забравяй винаги да се поставяш на мястото на другия и да се питаш как ли му е на него с теб. Успех!

2.   Зарежи го, да видиш как ще има време. Бъди сигурна в това.
Като ти се обади му кажи, че нямаш време ти.

3.   Искам да ти споделя, че аз търпя такова отношение от 20 годишна.
Е.. не прави компромиси. При мен така минаха 10 години и нищо не се промени. Мил и добър е, когато сме скарани, за да си ме спечели отново. Имаме и дете, та не може толкова лесно да се разделим.
Разделяли сме се, и се започва едно внимание, срещи, рози.
И после същия глупак!
Та недей да правиш компромиси със себе си.
Никой не го заслужава. Не се мъчи!
Имаш право да си щастлива.

4.   Щом не можеш да търпиш сменяи го. Иначе отношението му е напълно нормално. 30км въобще не са малко а на бензиностанцията искат пари за горивото. Отделно няма как да ти се изповядва за всяко свое действие, дори е смешно да се обяснява пред приятелите си по телефона къде е, защо е, с кого е и т. н.
"Обяснявам му, че искям просто за 2 мин да ми каже сядам да играя или излизам" А когато ходи до тоалетна да ти казва ли и да ти обясни причината поради, която ще ходи там?

5.   Еми... ето, поредният пример за това как мислите жените.
Седите и пишете теми за тоя дето ви игнорва.
Ако си седеше мирно на гъза, щеше да ти се скучен и най-вероятно щеше да го разкараш или да му изневериш.
Но понеже те поставя на заден план, ти си обсебена.

Ей тва е женската съдба. :)

6.   А ти достойнство имаш ли??? Тегли му една тънка дълга и изчезва. й. Мъже с лопата да ги ринеш. Все ще си намериш някой свестен.

7.   Той пък на 20 год. и още играе игрички с приятелите си? То тук е проблема. Цял ден зяпа в тоя компютър, как няма да е нестабилен. Да вземе да учи нещо и да се хвана на работа, да го видим тогава. То от безгрижие ставаш лигав. Ако мислиш че би искала да продължиш така, окей, но едва ли ще се задържите много.