Малка анкета - има ли изобщо семейства, в които и двамата се обичат ВЗАИМНО?
Начетох се на истории как двама се женят, уж по любов, но в последствие единия се влюбва в друг човек (изневерява или не, няма кой знае какво значение, защото той Реално вече не обича съпруга/съпругата) си. После пък другия човек се влюбва в друг/друга, зарязва първия (този дето е зарязал семейството си) и така до безкрай...

Та въпросът е - Има ли изобщо семейства, в които и двамата са се влюбили лудо, след което са се заобичали истински и живеят заедно вече дълги години, обичайки се все така силно и ВЗАИМНО? Или винаги единият се влюбва и обича повече, а другият до-някъде и един вид се жертва (т. е. Се съгласява да живее без да обича)? Има ли я наистина онази ГОЛЯМА, ИСТИНСКА, ВЗАИМНА любов (или е само в приказките)?
Нека се отбележат тези, които се считат за късметлии с такава любов, за да се види, че има и такива семейства (ако има изобщо).

Коментари

1.   Има.

2.   Само в приказките.

3.   Защо да няма, то историята е една и съща, винаги има нещо в началото, но битовизмите пречат, срещат друг, защото първият забравя да полага усилия за връзката, за нея трябват взаимни усилия. С новия партньор е вълнуващо, защото са заедно само в забавните моменти. Хората си по омръзва.

5.   Мога да ти гарантирям, че при много млади семейства е фарс - мъжете играят ролята на амбициозни, уравновесени и зрели, а всъщност не са, но влизат в група на обществото, и жените ги приемат за добър избор в живота. Аз мога да ти кажа, че мен супер много жени ме обират с поглед, а имат деца. Сам си прави сметката, дали са по вкус и привличане заедно, за обич ептен.

6.   Не, такива бленувани розови простотии от приказките не съществуват.

7.   Не мисля, че има истинска любов между двама души. Има първоначано провличане, а по-късно се превръща в уважение. Семейното съжителсво се превръща в задължение, което изисква огромно търпение и компромиси. Истинската любов е само между родител и дете.

8.   5 Нас жените може много мъже да ни привличат външно, гледането не означава нищо, мъжете също гледат.

9.   Според мен - има. Но един от двамата винаги обича повече.

10.   Има моето семейство се обичаме взаимно от 22 години.

11.   Има взаимна любов. Човек е съвместим с много хора и неминуемо ги среща през живота си, но ако обича и уважава човека до себе си и получава същото в замяна, просто подминава.

12.   Има, разбира се.

14.   Ние се обичаме и сме заедно много време.
Но както е написано.. единият забравя да полага усилия, или по-точно го мързи.
Винаги се прави на важен.
Искам да кажа, че някои хора се развалят точно като им показваш топло отношение.

15.   Има, но са рядкост. Обикновено само единия обича, другия се възползва. При другия вариант и двамата се обичат, но единият обича повече.

Ж, 23

16.   Никога в човешката история не е имало такива фалшиви и измислени взаимоотношения, както сега. Всичко отива на тотален провал.
Сигурно има но много рядко се срещат.

17.   Има, но има и трудности,не всичко е цветя и рози.Точно така се стига до истинската любов и споделеност.

18.   Едва ли. Масовката са на принципа "единият обича повече другият и съответно другият си го използва както сметне за добре".

19.   Много хубава тема! Винаги съм се чудила и аз дали има такава връзка. По-скоро вярвам, че няма и винаги единия обича повече. В мойта връзка аз съм тази, която драпаше и правеше всичко за да сме заедно, той никога не е тичал след мен не ме е молел да остана с него. Има моменти, в които се чувствам прецакана и ми липсват доста неща. Винаги съм си мечтала за мъж, който ще е силен с характер и ще ме пази и брани, както принцът брани своята принецаса, но уви това е само в приказките. Аз мисля, че по-емоционалните хора винаги губим в отношенията си с други, не само в партньорството, но и с приятели и роднини. Винаги единия обича повече, а другия се чувства в безопасност и остава във връзката, защото знае че може да е в твоето положение. Отдавна съм се отказала да се надявам, че някой ден той ще ме обича повече. Сигурно ще ме помислят за егоистична, и ще кажат че аз не го обичам щом чакам нещо в замяна, но хората сме такива винаги имаме очаквания, особено ако не сме заедно от ден, два.

20.   Всичко има по тоя широк, бял свят.
Въпросът по-скоро трябва да е "Какъв е процентът? ".
И да, нисък е.
Истината е, че хората не са моногамно животно, и рано или късно, има механизми, които се задействат и те карат да се отегчиш от настоящия партньор и да търсиш нов. Това е на биологично ниво. Търсене на различни гени.

21.   Аз си мисля, че има обич, но има и мързел.
Само с любов не се живее. И ще обясня- в първите 1-2 години всеки дава по много, защото е влюбен. После малко по малко свикваш с другия и го приемаш за даденост.
Ако смяташ, че някой е с теб без значение какво правиш или какво не правиш-> почва да те мързи.
Когато единия забележи, че другия се "скътава" за някакви неща например в началото са се разбрали жената да готви и чисти, мъжа да носи пари вкъщи.
Ако жената я "домързи"> може да няма винаги уют вкъщи, да е разхвърляно/ да готви с по-малко ентусиазъм, а мъжа да носи същите пари и тя да стои и да си пие кафето с приятелки >> получава се липса на баланс.
Ако мъжа го "домързи" и например заработеното от него не е еднакво всеки месец, а в зависимост от свършената работа. Носи няколко месеца подред малко пари, които не стигат за сметки/наем и храна. Жената в началото, ще приеме че е труден период. Но после ще и стане кофти, че за всичко спестява. Няма пари. Върши всичко вкъщи без мъжа да и помага или не цени труда и.

Получава се липса на баланс за сметка на единия. И тогава трябва партньорски да се изговорят нещата и да се вземе решение кое и как ще се промени и дали има начин да се промени.
Понякога проблема не се решава, започват проблеми/битовизми.
След като един такъв период продължи повече от колкото си очаквал започваш да чувстваш, че другия не те уважава/не те обича/не се грижи за теб. Другия може още да има чувства, но да го мързи и да не иска да свърши някаква работа.

Според мен в една връзка освен любов трябва отговорност към любимия човек. Да не се оставяш да те "мързи" и ако забележиш, че него го мързи също да му казваш, че "забелязваш, че има промени от това, за което сте се разбрали" А не да " търпиш" и да се "жертваш".

Това обяснява и защо се случват изневерите. Битовизми лична стойност. Ако човека не прави това, за което сте се разбрали и се е занемарил >не те привлича вече. А там някъде винаги има някой, който би се държал добре с теб поне за 1-2-3 месеца и хората се изкушават.

22.   Аз си мисля, че има обич, но има и мързел.
Само с любов не се живее. И ще обясня- в първите 1-2 години всеки дава по много, защото е влюбен. После малко по малко свикваш с другия и го приемаш за даденост.
Ако смяташ, че някой е с теб без значение какво правиш или какво не правиш-> почва да те мързи.
Когато единия забележи, че другия се "скътава" за някакви неща например в началото са се разбрали жената да готви и чисти, мъжа да носи пари вкъщи.
Ако жената я "домързи"> може да няма винаги уют вкъщи, да е разхвърляно/ да готви с по-малко ентусиазъм, а мъжа да носи същите пари и тя да стои и да си пие кафето с приятелки >> получава се липса на баланс.
Ако мъжа го "домързи" и например заработеното от него не е еднакво всеки месец, а в зависимост от свършената работа. Носи няколко месеца подред малко пари, които не стигат за сметки/наем и храна. Жената в началото, ще приеме че е труден период. Но после ще и стане кофти, че за всичко спестява. Няма пари. Върши всичко вкъщи без мъжа да и помага или не цени труда и.

Получава се липса на баланс за сметка на единия. И тогава трябва партньорски да се изговорят нещата и да се вземе решение кое и как ще се промени и дали има начин да се промени.
Понякога проблема не се решава, започват проблеми/битовизми.
След като един такъв период продължи повече от колкото си очаквал започваш да чувстваш, че другия не те уважава/не те обича/не се грижи за теб. Другия може още да има чувства, но да го мързи и да не иска да свърши някаква работа.

Според мен в една връзка освен любов трябва отговорност към любимия човек. Да не се оставяш да те "мързи" и ако забележиш, че него го мързи също да му казваш, че "забелязваш, че има промени от това, за което сте се разбрали" А не да " търпиш" и да се "жертваш".

Това обяснява и защо се случват изневерите. Битовизми лична стойност. Ако човека не прави това, за което сте се разбрали и се е занемарил >не те привлича вече. А там някъде винаги има някой, който би се държал добре с теб поне за 1-2-3 месеца и хората се изкушават.

23.   Аз мислех, че има: Чичо ми и жена му, но след 12 години заедно и дете на 10 се развеждат.

24.   29 години брак и любов, две големи деца. Просто имахме огромната воля да се обичаме, да искаме да живеем заедно и да продължим напред. И още я имаме. Всичко си е до човек.
Ж.50