Защо бившата си прекъсна контакта с мен?
Здравейте. С бившата подържахме контакт чрез интернет в продължение на 8 години.Разделихме сме нормално без караници, и колкото и странно и нелепо да звучи, си останахме приятели.Тя след това заживя с един около пет години и през цялото време подържахме контакт чрез скайп.Те въобще не се разбираха, тя просто нямаше къде да отиде.Тя му роди дете, но още повече започнаха да не се разбират.През всичките години подържахме контакт, тя често търсеше съвет от мен, какво да направи или ненаправи в дадена ситуация.Често и бях и емоционална опора когато се караха.Тя няма почти никакви близки.След пет години съжителство той започна да я бие и тормози пред детето, до като накрая тя го напусна и беше с детето на улицата буквално нямаше къде да отиде.Аз живея в чужбина тя в България и нямаше как да я прибера директно, макар да ми се искаше, когато тя ми изпрати един смс с главни букви, че е на пътя с детето няма къде да отиде и, ако мога да и дам сто лева на заем.Веднага и изпратих, даже 200лв за да има и малко екстра, защото ми беше жал за нея и за детето.Устроиха се на квартира, след два месеца пак ми писа, че ток нямала, че детето стояло на студено и , че се чуствала лоша майка.Изпратих и пак пари, за да не студуват.После не ми писа доста време около 7-8 месеца и един ден ми писа, че майка и е много зле и има нужда от операция, ставаше въпрос за доста крупна сума.А тя цял живот сервитьорка за 600 лв на месец, няма как да ги събере.Този път отказах.Тя продължаваше да ми се вайка в продължение на дни, явно чакаше да склоня, но аз бях непреклонен.В крайна сметка уж ги намерила от някъде обаче не и достигали 100лв и се чудила какво да прави, понеже без тях операцията нямало как да се състои.Аз отказах и тя не ми писа доста време, около 7-8 месеца.По едно време пак ми писа, вече беше ударила пандемията, тя като сервитьорка останала без работа, а майка и имала нужда от още операции и тя тичала да ги урежда.До тогава уж нямаше мъж до себе си, и ми беше чудно как се оправят само с инвалидната пенсия на майка и от 250лв.При положение, че само квартирата и е 200лв.Няма никакви други близки освен майка и, и 8 годишната и дъщеря.От тогава въобще си прекъсна контакта с мен.Честитих и Коледа по скайп, но тя така и не ми отговори.Но виждах, че редовно е била в Уатсап онлайн.8 години подържахме контакт, имало е моменти, когато в продължение на месеци сме си писали всеки ден и изведнъж спря.Единственото ми обяснение е, че явно в момента има някой мъж до нея , който да и помага и за това явно не ми пиши.Може да е някой много ревнив.Иначе как като е безработна в момента, ще подържа 8 годишната си дъщеря, ще плаща престоя на майка и в болниците и операциите, ще плаща и квартира?Другото , което ми е минало през акъла е ,че има възможност и проститутка да е станала.Ами сама жена с болна майка и малко дете, без никакви други близки.Единствено само със сервитьорски умения, които в момента не може да упражнява.Ще не ще, може и да се е принудила.Но поне можеше да ми честити коледа.Все пак колко пъти съм и бил упора в трудни моменти, и все пак толкова години подържаме контакт и изведнъж да изчезне...

Коментари

1.   Защото е бивша. Нямаш работа с нея, нищо не ви свързва освен общото минало. Разделени сте от 10 години, за бога. Гледай собствения си живот.

2.   Не ти е длъжна с нищо, както и ти не си бил длъжен да даваш пари за майка й и си отказал. Нормална реакция, чувствала се е слаба, ти не си бил до нея и те е отрязала от контакт листата.
Бивши, които са приятели са рядкост. Или ще е интерес или останали чувства при някого от двамата.

3.   Защо пращаш на бивша пари с години? Защото ти реве и се оплаква ли? На всяка ли, дето хленчи, даваш пари?
Не искам да съм груба, но си страшно наивен и затова те е използвала. Та вие нямате връзка, не се виждате с години, защо се занимаваш с нейните финансови проблеми и драми? Има си мъж, да и дава той, да се блъска сама. Приятелство между бивши няма, има само използване за секс, доене за пари и хленч. Хич не се кахъри, че не ти пише тази алчна женица, даже я блокирай навсякъде. Ясно е, че я обичаш, затова даваш пари, ама това си е проява на глупост. После жените искали пари, ами като има балъци да дават, така е.

5.   Лошото на това да поддържаш приятелски отношения е, че трябва да се полагат усилия и от двете страни. Така както го описваш тази жена само те използва за парички когато и потрябва помощ. Не пишеш да ти е връщала " заемите " или да ти се обажда просто да те пита как си, а не да те занимава с нейните си проблеми. Може би прекратява контакт, защото вече е наясно, че няма същата изгода от теб както преди. Не ти трябват такива " приятелства ".

Ронин

6.   Повече от очевидно е, че тази се присеща за теб като закъса за пари. Радвай се, че не те търси да те дои още и не й давай нито лев повече. Нито си роднина на майка й, нито баща на дъщеря й. Тя сама си е виновна за избора на мъж, който да я вкара в такива неприятности. Нейните проблеми не са твоя грижа от момента, в който сте се разделили. Ако толкова ти се занимава с благотворителност, има хиляди бедни многодетни семейства или деца, които събират пари за операция - дарявай на тях. А тази използвачка я забрави и изхвърли от живота си.

7.   Мдааа, през цялото време те е будалкала като пъпчив тийнейджър, а ти си се вързал. Нито е била на улицата, нито са и спрели тока, нито е водила майка си на операции. Тук повечето ще ти кажат същото, чудно как толкова хора сме се усетили, а ти, главния благодетел си се подлъгал. Това да ти е за урок, започне ли някой да те води по нишката на милосърдието бягай с 200.

9.   Ей за това съм против всякакви връзки, контакти, приятелства и обяснения с бивши. Не искам да ги виждам и чувам. Отминавам ги на улицата като непознати и толкова.

10.   До като беше с бившия си, също ми е искала пари, и то доста дребни и смешни суми. На няколко пъти 30-40 лв. Категорично съм отказвал. Все пак е имала мъж до себе си, който е трябвало да поеме тая отговорност. Една година преди операцията на майка и, бях в България, и и бях за един ден на гости. Наистина живеят в страшна мизерия. Тя самата изглеждаше състарена с 15 години. Не можах да я позная. Това едва ли е от лек начин на живот. На масата имаше половинка типов и два кремвирша. Майка и от години има проблем с единия крак и е трудно подвижна. Тогава едвам се качи по стъпалата. Предложих и да вземе детето и майка и и да дойде при мен. Категорично отказа. Понеже бащата нямало да разпише пълномощно бля бля. И това можеше да уредя. Но се заинати. Страшен инат е. Реших да я оставя да се мъчи и да гладува. Човек, когато е нахранен е силен и прекалено самоуверен и прави глупости. А когато погладува и е изтормозен от тока на глада, тогава му идва акъла. Явно още не е дошъл тоя момент. От тогава съм спрял кранчето. Използвала ме е, тъп ход. Няколко пъти е взела смешни суми от мен, и после пак е била на хала на мизерията. Вече не може да вземе нищо. Исках да и докажа, че може да разчита на мен в трудни моменти, но не съм балама. Операцията на майка и, се случва точно два месеца след като се видяхме и и предложих да дойде при мен. За това не и дадох пари. Ако беше се съгласила да дойде, нямаше да изпадне в тая ситуация. Но господ си знае работата. Сега явно има някоя шматка покрай нея и е вирнала носа. Но пак ще клекне. Лапето е на 8г. има още 10г. до като стане на 18г. С нейните сервитьорски умения. не виждам как ще стане. И тя самата не е добре вече с единия крак от цял живот сервитьорстване. Просто ми е интересно в кой ли момент пак ще ме потърси?

Автора

11.   Много са ми странни такива писания. Сам си пишеш как са й пращал пари, и очевидно за всички е, че те използва, и накрая звършваш с "ебаси, поне можеше да ми честити коледа"? !? !? ! УАТ!? !? :D
Я си препрочети това, което сам си написал.

12.   Не помня кой беше казал "Да дадеш 200$ на приятел и да не го видиш повече е много добра инвестиция", та и твоята е същата. Какво ти липсва, някой да се сеща за теб само, когато е затруднен? Тази приятелка не е голяма загуба, гледай напред и не я мисли.

13.   Авторе, даваш пари и се правиш на майка Тереза, защото я обичаш още. Какво я съжаляваш? Децата не са твои, на когото са, да си ги гледа и дава пари. Сервитьорка била, ами да си намери друга работа, не е дете. За всичко си е виновна тя в живота. Това, че ти реве крокодилски сълзи и хленчи не я прави добър и изстрадал човек. Просто е страшно нахална и нагла жена, а ти си още влюбен.
Бившите са само за подминаване и това е. Скъсаш ли с някого и нямате ли деца, които да ви свързват- този човек става чужд, напълно чужд.

14.   Кофти! Сега няма да спечелиш конкурса за мъж, който най-дълго време е бил приятел с бившата си. А другите още са приятели със своите бивши... минават те в класацията!

Защо всъщност ти е това приятелство? Доколкото прочетох основното е да ти муфти пари и да ти се оплаква от настоящия. Т. е. те заменя с някого с идеята, че не си достатъчно добър за нея и после ти обяснява колко зле е новият. Страх ме е да си помисля какво е говорила на бившия си преди теб по твой адрес, докато сте ходели. Ако е имала бивш по онова време, защото няма да се изненадам това да е някаква практика. Според мен не си я преживял и си се надявал да те огрее на по-късен етап. Грешка, голяма грешка! Бившата е като прочетена книга - колкото и да е интересна, в книжарницата има още много нови и непрочетени книги. Пък има и библиотеки, където да намериш по-старите книги, които си пропуснал...

Ако имаш излишни пари, дай ги за благотворителност! Добре ме чу - ако нямаш роднини, които да се нуждаят от пари, нито на теб ти трябва дадена сума, а се чувстваш богат, по-добре благотворителност, отколкото да даваш на бивши, които щом ги отрежеш, се засягат сякаш си бил длъжен да ги дадеш! А те са си твои и съответно ти решаваш дали и кога да ги даваш - толкова е просто, че се чудя как жените не го схващат. Никой не им дължи нищо - в този суров живот имаш това, което успееш да си изкараш. Останалото не е твое и никога не е било, за да се дразниш, че не си го получил. Ще седна аз да се дразня, че Илон Мъск не ми дава 50% от заплатата си да речем. Колкото той ми е длъжен на мен, толкова аз съм длъжен на някоя девойка.

15.   Разбирам една жена да използва гаджето си, но тебе те използва Бивша. Това вече не е нормално.

16.   Тя, че е мизерна и жалка е ясно, Но ти, с материалните възможности, също ми се струваш един жалък нещастник, щом си сам и чакаш да ѝ дойде акълът, да огладнее съвсем и пр. за да си с нея. Толкова ли си загубен, че не можеш да си намериш настояща жена, партньорка, приятелка, както искаш я наречи, че си се хванал като удавник за сламка за бившата?