Запознанства по интернет.
Здравейте! Какви са шансовете да открия човека за сериозна връзка във фейсбук? На 30 съм, търся сериозна връзка и мисля да пробвам чрез профили във фейсбук. Имате ли по-добри предложения?

Коментари

1.   Случва се и така да се откриват хората. Успех!

2.   Tinder и Badoo. За твоята възраст няма да е лесно, защото ще видиш навсякъде едни и същи хора. Общо взето ако на 30 години си останал сам в България значи нещо не ти е наред. Така е прието в нашето малоумно общество. Никога не е късно да започнеш нова връзка и да направиш семейство. Желая ти успех!

3.   Аз го открих случайно във фейсбук (без да си поставя за цел да търся някого, просто от обща група се открихме и се влюбих е, и той ме покани да живеем заедно), но не ти препоръчвам този метод за запознанство. Подкрепям запознанството по интернет, само ако е: харесване по външен вид, размяна на няколко приказки и без много писане, възможно най-скоро се срещате на живо и от там разбирате дали ще се получи или не. А не - 2 месеца да се "обичате", да правите планове за бъдещето заедно, без дори да сте се виждали, и накрая - разочарование. Това похабява емоционално и психически човека. Казвам го, защото съм се парила и такива запознанства и връзки не са меродавни. Ако си много закъсал/а, давай по фейсбук, но не възлага големи чувства и надежди.

4.   Шансовете не са големи, но можеш да го използваш достатъчно умно, че да си струва опита. Имам предвид да подбираш сериозно. Това, че хората (или по-скоро мъжете) масово го ползват за намиране на „нещо за е*ване“, лайкват всички наред само да им върже няко(я), не означава, че не може да се използва и по друг начин.

Основното, важи не само за онлайн запознанства, е да ти е ясно какви хора цениш, какви добродетели цениш. И с подходящи въпроси бързичко да установяваш дали човека срещу теб има въпросните качества, и ако ги няма, да спреш да се занимаваш с него/нея.

5.   Аз съм жена и не приемем непознати във фейсбук. Пробвай с някое приложение за запознанства, фейсбук не е такова.

6.   До 2, българското общество е много разцепено и стереотипно облъчено. Всъщност, ако един човек е необвързан на 30 години, то това е евентуален потенциал за интересно развитие. Ззаключенията се правят тогава, когато си се уверил лично, а не да си казваш, , тия са такива и тоя също е такъв". Освен това, очевидно е, че някои мъже в тиндър и баду са готини на външен вид, но не комерсиални, което подсказва, че се търси кинтата и балъка преди всичко, за да може да го работят както им е угодно. Лично аз, не съм видял хубав и печен мъж с мацка от тиндър, но най-смотаните тъпаци са намазли най-много през годините, а вероятно във връзката им са правили най-много 2, 3 пъти секс. :( Тотал щета балъмурщина.

7.   Пич, да търсиш жена във Фейсбук е като да търсиш в библиотека уединение, за да се боцнеш. Може и да ти се получи, но в повечето пъти ще те изгонят, ще те гледат осъдително и няма да вярват, че съществува такъв човек. Затова намери някое по-подходящо място за подобни занимания!

8.   Препоръчвам ти да не се занимаваш с непознати жени през Тиндер/Фейсбук/Инстаграм въобще. Пази си нервите.

Моят опит е абсолютно крайно лош. Не забравяй, че 9/10 на снимки изглеждат много по-добре, но ти няма да живееш със снимките на тази жена нали?

Ако ги познаваш може да ги пробваш с по 1-2 думи максимум и някакво предложение за среща.

М32

9.   От автора: благодаря за коментарите! Търся сериозна връзка, нищо друго.

10.   Kъм това, което е добавил номер 2, бих добавил и OkCupid. To на теория се води приложение за хора търсещи по-сериозни връзки за разлика от Tinder. Но не очаквай чудеса, защото там са същите хора, които ходят по улицата, просто са в он-лайн среда.
Друг съвет е да търсиш в такива приложения, сайтове и Facebook, мъже над 36-38 години, до към 42-43, защото мъжете до 35 в тези приложение, като цяло (естествено има някое и друго изключение) търсят само и единствено неангажиращ секс и то ако може с жени до към 27-28 години.
Успех.

11.   4, никакви качества няма да разбере, ако ще и не знам какъв въпросник да състави. Дори може да си пише и с мъж и да не усети, фалшиви профили колкото щеш.

12.   Здравей, преди 12 години без да го целя, се запознах с мъжа ми в един сайт за запознанства. Брат ми преди 4 години се запозна с жена си във фейсбук. Имаме още доста познати двойки и семейства, които са се запознали в интернет. Времената са такива, че сега не е нещо ненормално, особено в момента, когато сме в период на пандемия, няма нищо странно да търсиш нови запознанства в интернет. Успех :)