Да остана ли
Много хора се питат какво точно любовта, въобще съществува ли и къде, ако я има. Еее и аз се питам.И нека моята история започне.. Живеем заедно от месец, но през този период, споровете и разногласията, сякаш са повече от хубавите моменти, ако има и такива. Всичко започна лятото, беше прекрасно, виждах желанието в неговите очи, да прекарваме повече време заедно, въпреки, че работехме на едно място, радостта на лицето му, загрижеността към мен. До есента, когато се разделихме за известен период, но не като раздяла, а просто, защото аз живея в провинцията, той в столицата. Намери квартира и след мислене от моя страна да отида ли, се реших на тази крачка и дойдох. Първите дни сякаш нещата вървяха между нас, но до там. Дните минаваха и ставаха все по еднообразни, той на работа, аз в квартирата. Не ме разбирайте погрешно, желая да започна работа и си търся, но е трудно. Не го упреквам, че той има, а аз стоя у дома. Въпреки, че не познавам никой, излизам, ей така на разходки. Това което ми тежи е, че дори и през дните в които почива, ние не правим нищо заедно, той не желае. Разбирам, че е уморен, но и когато работехме заедно, въпреки, че тогава нямаше почивен ден, не му пречеше да прекарва повече от час с мен. Беше щастлив, виждах, как се усмихва, само като ме погледне, а сега не, очите му са празни. И се питам защо по дяволите, като всичко е отминало за него, може би и не е било любов, а увлечение, защо ми звънеше всеки ден, а аз какво правя в тази квартира, виждайки безразличието, мазохистка ли съм или го обичам. Не знам. Седя и пиша, защото не мога да заспя, знам, че 14ти февруари е католически празник и някак с годините се наложи, че трябва да се празнува, за мен любовта не се доказва само в един ден, но като всяка жена и аз се надявам, че може да ме зарадва, дори и с нещо за хапване, нещо, направено от него, не държа на материалното и после си давам реална сметка, че просто ще влезе през вратата, ще ме поздрави и до там. И се чудя, къде сгреших, защо аз не заслужавам любов, толкова бързо ли му мина. По негови думи, негова промяна се държи на моята. Или е обратно. В началото на връзката, няма да говоря за материалните неща, защото не искам те да са в центъра, но да кажем, че всеки път, когато ходеше до магазина, се сещаше, дори и един бонбон да ми вземе, да скъса цветенце, да ме зарадва. А сега, не, дори и да го помоля нещо, като вода например, забравих...а е бил в магазина. Преди когато му кажех, че ми е студено, не съм изисквала да ми дава яке и прочие, а при негово питане, съм отговаряла, сега на този въпрос и този мой отговор, ми се казва запали си печката, аз мога, но въпроса е в отношението. Думи като, че сме се срещнали в грешно време, че само му губя времето.И може би тези малки камъчета, препъват каруцата. Преди няколко дни се скарахме, за нищо, при което ушите ми чуха неща, които не са вярвали, че ще чуят. В този ден не знаех, какво да правя, а негова реакция беше, никаква. Първоначално ми каза, да ме закара на автогарата, после да остана, а след това, че се радва, че съм при него.След това се извинява, че не това е имал предвид, но казаното остава и особено след безразличието в очите му, ако се разделим, сякаш му е все тая. От онзи ден, въпреки ,че го обичам и при думите, да ме закара, които ми разбиха сърцето, още го обичам, но вече съм обидена, просто обидена. Не се цупя, не правя някакви сцени, но вече сякаш, не ми се говори, нямам желание за нищо. От жена със нормално самочувствие, в момента се чувствам, като едно нищо. И се питам след всичко това...да остана ли, да дам ли шанс или няма смисъл.

Коментари

1.   "И се питам след всичко това...да остана ли, да дам ли шанс или няма смисъл." Какъв шанс ще му даваш, като човекът ти показва ежедневно, че не иска да е с теб? Събирай багажа и си заминавай. Чудо няма да стане, няма да те заобича изведнъж.

2.   Съжалявам, че минаваш през този труден период. Във всяка връзка има проблеми, разликата е в това, че част от тях са преодолими, а други не. Да се чувстваш обидена, изолирана, объркана и със сринато самочувствие не е добър знак. Каквито и разногласия да възникват между двама души, според мен те трябва да се чувстват като партньори и да изпитват увереност, че чрез диалог ще намерят общо решение. При вас нещата не изглеждат така, поне от написаното от теб оставам с такова впечатление.

Притеснително е това, че приятелят ти се държи непоследователно - ще те закара на гарата, после пък няма, после се радва, че си до него, но твоята интуиция долавя съвсем друго... Това е токсично поведение и нищо чудно, че се чувстваш тъжна и непотребна. За мен този човек изобщо не е сигурен, че иска да ти отдаде живота си. По-скоро си му приятна, изпитва известна привързаност, не иска да остава сам. Но истинската любов не изглежда така. Истинската любов окрилява, дава сили, вади най-доброто и от двамата. Твоята интуиция в момента ти дава отговора - ако тази връзка те кара да се чувстваш като "едно нищо", така ли искаш да прекараш остатъка от живота си?

Вярвам, че си способна да изградиш много по-хубава и пълноценна връзка и ти го пожелавам от сърце. Каквото и да изпитваш в момента, не забравяй, че всяка трудност отминава! Успех!

3.   Щом въобще си задаваш този въпрос, значи усещаш че нещо не е наред. Да дадеш шанс? От това, което си написала това момче не иска шанс от теб... Тръгвай си и не се обръщай назад. Даже събери си багажа и тръгни без въобще да го уведомяваш. Напиши му един смс за сбогом. Той и това чака, но му е гузно, че той е този който е предложил да се преместиш при него и не може ей така да те изгони, от чувство за вина, но той не те иска. Кажи на мухльото чао и си намери чожек, който ще оцени твоето присъствие.

4.   На колко сте години? 18-19.... За какво обичане говориш, прекарали сте по-малко от година заедно... Вероятно сте работили на някой курорт летен, ако си търсиш нещо по-сериозно не е там мястото.

5.   Началото на съвместния живот не е точно приказката, която виждаме по филмите или четем по книгите. Отношенията се променят, понякога изведнъж, а друг път малко по малко. Не е напълно ненормално да си отделяте по-малко качествено време, защото вече нямате фиксирано време за среща, разговор или чат, а разполагате с 24 часа в денонощието. Въпрос на организация, чувства и желание. Много двойки са се спъвали в организацията след началото на съвместен живот, аз лично съм минала през това. Опитайте да си правите "официални" срещи, да излизате заедно или просто да отделяте 1-2 часа от деня си един с друг, без устройства и дразнители.

Повече ме притеснява, че от жена със самочувствие си станала жена без никакво такова. Не ни сподели какви са думите, които са те наранили така дълбоко, но надали са били леки, щом са предизвикали подобна реакция.
От моя скромен опит мога да ти кажа, че една връзка не си заслужава, ако се чувстваш сам в нея и всеки ден потъваш по-дълбоко в черни емоции. Нормално е да има спадове и възвишения, нормално е ежедневието да посивее, но не е нормално ти да вехнеш и да чувстваш, че допускаш грешка, обичайки някого.
Проблемът ти е в начален стадии, от тази гледна точка ще е нелепо да ти кажа, че трябва да бягаш с 200. Поговори с него и обсъдете тези неща, комуникацията е абсолютна основа. Отношенията ви могат да се подобрят, може би просто сте в лош период. Съветвам те да си отваряш очите и ушите и да следиш себе си. Довери се на инстинктите си. Ако положението започне само да се влошава, можеш да си сигурна, че това не е твоят човек. Но и не прибързвай. Тепърва сте заживели под един покрив, все още нямаш работа и нещата са наопаки, така че има логика да си потисната от новия град и живота вкъщи, а той изнервен от отговорността. Дай си някакъв срок да вземеш решение, опитайте се заедно да измислите начини да подобрите връзката си и каквото сабя покаже.

6.   И при нас не е розово, но сме и с деца.
И аз съм чувала неща, които не ми харесват. Разбирам те.
Вие живеете от скоро заедно, може би е получил искането и сега не си дава зор.
На колко сте?
И аз съм казвала на мъжа ми че си тръгвам, в моменти на яд, не го взимай навътре това, моментна реакция на изервен човек.
Аз съм казвала и, че любовник ще си намеря, мъжа ми като не се сеща за мен, но по-скоро за да го дразня..
Не е нормално от скоро да живеете заедно и да не иска да е с теб. Може би е свикнал да е сам.

7.   Няма смисъл! Имай достойнство, човека по всякакъв начин ти показва, че не означаваш нищо за него.

8.   Дай шанс, но на себе си - да бъдещ щастлива с мъж, който наистина те обича, а не с този индивид, който само те кара да страдаш.

9.   Отивай си!

10.   Дай шанс, но на себе си - да бъдещ щастлива с мъж, който наистина те обича, а не с този индивид, който само те кара да страдаш.

11.   Тъпи модераторчета,одобрете коментарите ВЕДНАГА! Казвам го като шеф!