Зависима съм
Здравейте,
Благодаря на тези които обърнат внимание на историята ми, въпреки цялата й лигня и безумие..
Аз съм момиче, което не бих казала, че се влюбва лесно..
Но се страхувам вече от себе си и това колко жалка и слаба съм в същност, под страхувам наистина го имам на предвид, малко преди да споделя историята си тук, получих паническа атака, бях в шок, и няма да лъжа ако имаше пистолет наоколо,нямаше дори и да се поколебая да сторя онова нещо, ейто толкова ме болеше, давех се в сълзите си..
Не, не съм наркозависима, ако съдите по заглавието, нямам и проблем с алкохола, а с човек..
Този човек, колкото и да осъзнавам какъв боклук е, как ме съсипва и разяжда с всеки изминал ден, подиграва се с чуствата ми, играе си с мен,чопли сърцето ми най безжалостно без да му и мигва окото.. Същия човек обичам, и не мога да сторя друго.. не мога да погледна другиго.. немога да погледна себе си.. страстите си, интересите си, живота си... Чуствам се като в капан, не мога без него, не знам какво бих направила, немога да търпя всичко това..
Не мога също да се позная, със пълния си разум осъзнавам какво ми причинява, как си играе с мен, как ме манипулира, как ме лъже, едновременно казвайки че ме обича, след което ме оставя напълно сама и прави пълната противоположност на думите си..но пак ме обичал..
Няма да изпадам в конкретности, не мога да продължа, но не мога и да си тръгна от него, веднъж опитах.. опитах с нови връзки и т.н,но отново се върнах при него, въпреки всичко не можах да го изтрия от живота си колкото и да се опитвах..
Страхувам се също, че по някога се питам какво искам, какви са ми целите, и се ужасявам, защото само неговото име се появява, а аз бях някоя с анбиции, претенции, бъдеще, дръжкии..
Дори не мога, да се средоточа вурху нищо важно от живота си, той е точно както наркотик за мен,(иронията е че той с това се занимава, да такъв човек обичам..) не мога без него, въпреки че знам как ме съсипва, имам чуството, че ще умра ако не ми даде и минималното внимание, дори само да ми пише и мъничко любов, понякой път и тълко не ми дава..
Не знам какво да правя, моля ви помогнете ми, разберете ме, защото се чуствам напълно сама, за това и споделям тук..
Изумявам се вече, какви неща на какви действия ме подтикват..
Много бихте казали, просто да продължа и да го изхвърля от живота си,да се стегна и да гледам в друга посока, да се средоточа вурху съществените неща в живота и бъдещето ми, знам че е така,но се боя, че не съм толкова силна, опитах се да го направя, не се получи, както споменах се върнах при него..
Опитвала съм и хиляди пъти да му обясня какво ми причинява, но той се преструва на ударен и убиден всеки път,като повдигна този въпрос и ме заплашва, че отново ще ме остави..
Обичам го, не мога да намеря втори като него, никой не мога да погледна освен него, как да продължа с това...

Коментари

1.   Тежко е. Обаче ще ти е по тежко ако си с него. Аз също май имам зависимост от мъжа до себе си. Това можеби е болест. Не знам. Продължи живота си и наркозависимите могат, значи и ти можеш както и аз

3.   Втора подобна история за час чета тук. Като се безволеви и слаби характери, като не можете да обичате и уважавате себе си, така ще е. Как да ти помогнем ние, като ти сама не искаш да си помогнеш и да се отървеш от този боклук?
Потърси помощ при психолог. Но и той не е Хари Потър и от раз няма да ти реши проблема без усилие и от твоя страна.

4.   Сюжетът на чалга песен.

5.   Ми обичай си го.
Като решиш да го напуснеш, не минава бързо, за две, три години ще се оправиш от любовта.

6.   Жалка картинка сте! Няма по-голяма сила от естествения подбор. Оцеляват най силните психически предимно в днешно време. Ако нямаш сили да контролираш психиката си отпадаш. Това е положението.На никой не му пука за теб. Или се взимаш в ръце или ставаш емоционална развалина с разнебитена психика.

7.   Не го обичаш, това е нараненото его. Не можеш да приемеш, че си направила кофти избор и упорито се опитваш да си докажеш, че грешиш, въпреки всички доказателства за обратното.
Всички грешим, неизбежно е, просто го приеми. Не си влюбена, просто си си втълпила, че това е човекът и не искаш да си признаеш грешката. Човекът просто няма чувства към теб. Представи си някой, когото ти не харесваш, да се върти около теб, да ти казва колко те обича и да се надява как в 1 момент ще се плеснеш по челото и ще го заобичаш :-) Дали ще му се получи, как мислиш?

9.   И какво точно очакваш от нас? Ти очевидно не искаш промяна и да се отървеш от него, а всеки нормален човек тук би ти казал да направиш точно това. Всичко си зависи от теб

10.   №7 е прав, не искаш да приемеш че си загубила времето си и затова продължаваш да си обсебена от идеята да го промениш, съответно мислиш че си влюбена. В допълнение вероятно имаш сериозни проблеми със самочувствието или психическо отношение, щом си стигнала до това да се унижаваш в такива грандиозни пропорции.

Колкото до фактите, ти си ги знаеш - човека те лъже че те обича и ти му се връзваш супер лесно. В такива случаи се вярва на действия, не на думи. Пък ако се чудиш защо би те лъгал - безплатния секс е най-елементарния и общовалиден отговор.

Замисли се реално какво виждаш в този мъж, защото от описаното, освен една отрепка ние нищо друго не виждаме. И преди да започнеш да изреждаш някакви псевдо-позитивни черти се замисли дали са реални или плод на манипулация фантазия. А в крайна сметка отношението му и долните му черти не могат да бъдат оправдани с нищо, дори да беше лекар, който спасява животи да речем. Пък той е просто обикновен дилър и използва техниките с които зарибява клиентите си, за да те държи вързана.

11.   Замини нанякъде за известно време без него. Далеч от очите, далеч от сърцето. Дали на екскурзия, дали на вила, дали в друг град или държава - важното е да си на ново място и без него. Обичай се и се уважавай. Ако не се справиш отиди на психолог.

12.   Щом един път човек почуства такива неща, значи не сте един за друг. Приключете тази връзка докато още можете. Аз бях в подобна и много съжалявам, че не послушах вътрешния си глас.

13.   Отиди на психотерапевт. Това е психическа болест- обсесия. Ще ти помогне да се откъснеш от тази зависимост.