Изневерих на приятелката си и не мога да си го простя
Приятелката ми е прекрасното момиче, а аз си позволих да й изневеря. От 3 години сме заедно (двамата сме на 21) и много си я обичам. Какво ли не бих направил за нея, красива е, умна, винаги ме подкрепя, сексът с нея е страхотен и знам, че ме обича безумно. А аз я предадох.

Ходих да работя на Слънчев бряг и знаете как е слънце, плаж, вода, яки мацки. Имаше една, с която се запознах в хотела и започнахме да флиртуваме просто за кеф в началото.

Една вечер излезнахме голяма компания по дискотеките и пихме, след което не знам как си го позволих. Мадамата ме дръпна за ръката и се усамотихме и го направихме, няколко пъти. По нататък не ми се разказва, изяждах се от угризения.

Когато се прибрах, й бях взел рози и я заведох на ресторант. Тя през цялото време грееше от радост да ме види и не спираше да се усмихва, а аз я гледах и никога не бях изпитвал толкова угризения, съвестта ми не ме оставяше намира. Както е и сега.

Вероятно сега всички ще започнат да ме нападат, не ги съдя прави са. Да й кажа ли, с което много да я нараня и да рискувам да я загубя, но да съм честен? Или да си замълча и да се опитам да забравя, въпреки гузната съвест?

Коментари

51-74 от 74

53.   Няма такова нещо, ако я обичаш не и казвай, защото ще я нараниш... какви са тези простотии, точно ако я обича трябва да и каже, живот не се гради с лъжа, представете си, че един ден решат да се омъжат, това момиче по някакъв начин разбере, дали от него или от друг и какво ще каже този ми съсипа живота... да може и да не стане така, но определено е по - добре да и кажеш, ако тя те обича силно ще се опита да ти прости, но да криеш - абсурд. Нечестно е спрямо момичето и още по - нечестно спрямо теб, все пак не са ти опряли пистолет в главата докато си го правил, споделяш и продължавате или не... толкова просто

54.   Няма нищо по-страшно в една връзка от ЛЪЖАТА! По-добре й признай, вярно.... ще загуби доверието в теб, но ако любовта ви е силна ти ще направиш всичко възможно да си върнеш доверието й. Незнам защо си направил тази простотия, но определено ще те гризе съвестта цял живот, ако наистина я обичаш! Във връзката ви това ще стои като един белег и трябва с общи усилия да съхраните любовта си! Не крий от нея, признай, иначе ще се съсипеш от тайната. Такова нещо не се забравя!
Успех! И друг път не прави тази глупост!

55.   Като си го направил и признай като мъж. Кви са тея ОБИЧАМ Я ама и ИЗНЕВЕРИХ. И се замисля тя ако ти прости ти ще можеш ли да си го простиш

56.   Понякога изневярата помага във връзката. в твоя случай май е така. обичаш я повече, оценяваш я повече. Не й казвай истината, запази си я за себе си. Защо да я боли от твоите постъпки? Не бъди егоист, не й казвай. Обичай си я. Достатъчно е, че ти тежи на съвестта. Успех в любовта! На всеки се случва да сгреши.

57.   От такива коментари да призная за изневярата си казах на момчето ми и сега не иска да ме вижда... Бъди готов мълчаливо да носиш бремето си...

58.   Ти смяташе ли че, ще е по- добре истината? Тебе ще те боли цял живот, ако не й беше казал, а сега, ти като си егоист ще я боли и нея и тебе. Колко двойки си изневеряват, при това брачни. Мъчно ми е за всичко това, което се случва между мъжете и жените. Толкова ли не ни стига любимия човек. Като имате предвид, че казва че е уникален човек и си я обича. Разбирам да се карат, да не им върви като двойка, всеки да си хване пътя и да намери щастието, но... не ни стигат малките жестове, не ни стига една усмивка, един поглед, една прегръдка. И какво търсим всъщност? Аз не съм обвързана, и заради такива ситуации каквито виждам и чувам отстрани ме боли. Безпричинни изневери.
Или добре да приемем изневерил си веднъж, разбрал си че грешиш, добре се чувстваш с половинката, ама поне не го признавай. Спести го, защото после какво ще търсиш повече от този човек. Тя е сериозна към теб, а пък ти си вееш байрака, поне не я наранявай повече. Дори и да прости никога няма да е същото чувство между вас! Колкото и да тежи от това което ще кажа, няма какво повече да искаш от нея. Браво продължавай в същия дух!
trakdata

59.   Този коментар е доказателство, че не е вярно, че няма мъже, които да не изневеряват, понеже това прочетох в повечето постове... Т. е. да, ти си изневерил, отдал си тялото си на друга, обаче това те е наранило дълбоко... Което показва, че обичаш приятелката си и се разкайваш за грешката си... Поддал си се на изкушението... На абсолютно всички се случва... Важното е, че не си някои надут самохвалко, който би заявил: ем чи ко... ко да са лишаам а от сексъъ. дай да го праа докат ма бивъъ... не съм виновен, то има яки мацки, как да не им вържа... ко толко, приятелката ми пак е там, може и тя да го прави, знам ли... Ето това вече е тотално просташко... И абсолютна липса на доверие... Преодолей угризенията си, приеми себе си, грешката си, успокой се, признай пред себе си, че обичаш приятелката си и съжаляваш, че не си преценил добре в онази "хормонална" ситуация... А дали да й кажеш или не... Много деликатен случай... Зависи много от характера и разбиранията на приятелката ти, също така и от нейните чувства. Най-добре е да послушаш интуицията си...
Успех!
Пиши какво е станало :)

60.   Първо ама абсолютно веднага отиди на лекар и си направи изследвания преди да си легнал с нея защото ако не го направиш значи потвърждаваш съмненията ми че си абсолютно безмозъчен защото щото много я обичаш хем и изневери хем и "чудна" болест може да и лепнеш Бах тая любов. Иначе наказанието което заслужаваш е да видиш болката, и обвинението в очите и. И все пак ще те посъветвам да не и казваш не заради теб а заради нея.

61.   Абе, кво нападате момчето немога да разбера, тва е напълно нормално заложено е в нас просто, пък и е супер яка тръпка! Според мен въобще не се притеснявай, брато, ако има нещо да става ще стане така, че живей си живота, както си искаш, щот после като станеш на 40 години ще съжеляваш ама ще е късно!! тва са най-яките ти години от живота ти!! пийййййс бРОО!

62.   и кво стана ся, каза ли й или не, щото една сурия коментари изчетох, а най-важното не разбрах :3

63.   Здравейте. Преди малко се видях с приятелката си, след като доста време не се бяхме виждали, обстоятелствата го изискваха. И така, преди няколко дни извърших нещо, за което съжалявам най-много досега. Изневерих на приятелката си, просто плътско удоволствие, секс или както се нарича там... Приятелката ми е най-искрения и всеотдаен човек, когото познавам и не вярвях, че ще бъда толкова обичан и ще обичам толкоз. Както и да е, всичко беше твърде перфектно, докато не се издъних. Сега... , сега не мога да си намеря мястото. Половин час след като се видяхме и признах... , не издържах. Ревах и ревах, говорих, а тя мълчеше и мълчеше. Разбрахме се да не се виждаме известно време и след това ще решим какво да правим. Ако всичко мине добре, тази случка ще е най-голямата глупост, която ми се е случвала и същевременно нещото, което ме е накарало да разбера наистина, че няма друг човек за мен. Съветът ми е да си кажеш, най-малко ще ти олекне, ако си като мен...

64.   кажат ли ми такова нещо-край! дори да му простя на момента, ще го намразя с времето и никога няма да забравя предателството. поне аз съм така. зависи тя какъв тип човек е.

65.   Здравейте! Прочетох почти всички коментари и съвети и ми направи впечатление, че младото ни поколение приема с лекота лъжата и лицемерието за нещо нормално. Млади хора, няма нещо по отвратително от ЛЪЖАТА! Ако сте истински хора, никога не се възползвайте от нея! Въпреки грешката(хора сме, всеки може да сгреши), прави чест на автора, че има съвест която не му дава мира. Лъжеца, нечестният, двуличника, нямат съвест, такива могат и да убият, и пак да заспят спокойно. Щом го гризе съвестта, това момче има чувствителна душа. Хора с такива души нямат друг избор освен да живеят честно(заради душата си), всяко друго състояние за тях ще е пагубно. Аз съм мъж и не искам да оправдавам мъжките изневери, но трябва да уточним, че има два вида такива, едните чисто физически(най вече мъжките) и вторите, емоционалните(повечето от женските). Не случайно има поговорка, жените изневеряват с горната глава, а мъжете с долната! Има доза истина. Вече в напреднала възраст съм и смятам, че най добре за автора ще е да си признае грешката, да не протака много, защото колкото по късно си признае, толкова с по голяма сила ще рухне доверието към него. На млади години и аз имах един път неблагоразумието да разнообразя семейният секс, но забележете, не с ново гадже а с последното преди да се оженя. Случайно се видяхме на чужд терен, и животинското в мъжа помрачи разума ми(после много съжалявах като автора, но стореното, сторено). Известно време се правех, че нищо не се е случило, но несподеленият грях човърка душата отвътре. Една вечер не издържах и след секс, със заобикалки и намеци изплюх камъчето. Сигурен съм, че нанесох на жена си огромна душевна рана, но раната може да зарасне, а душевният грях никога няма да те остави в покой. Казах си, каквото ще става да става, ако ме обича, ще ми прости, ако ли не-развод и толкова. Уж ми прости, но сдърпаме ли се за нещо, макар и малко винаги ми го натяква този случай, но за мен е по важно, че съвестта ми е по спокойна, не крия лъжи в главата си. А на жената свикнах, тя си мърмори, аз не чувам, и така до гроб. №49 се прави либерте, ама ако научи нещо подобно за мъжа си, сигурно другояче ще гледа на тези изневери.

66.   65, а старото поколение е много честно, няма що.

67.   65, от коментара ти лъха лицемерие и егоизъм. Браво! Успокоил си съвестта си за сметка на душевното спокойствие на човека до теб. Колко удобно!

68.   Затова Ви пиша мили деца, не оправдавам никое поколение, лъжата е грозна за всички. Не искам и себе си да оправдавам, искам да Ви предпазя от този грозен порок. Засегнах младото поколение, защото коментарите на младите си личат, и в повечето се дават съвети да не си признава автора, а това не е добре! Вие сте по уязвими, по неопитни на тези млади луди години. Казах, че навремето и аз съм направил същата грешка, и съжалявам за това вече много години. Когато бях млад нямаше интернет, нямаше форуми, даже нямаше и подходящи книги от които да се учим, всичко учехме от улицата, затова и бяхме много задръстени, не че сега сме отворени-просто времето ни мина. Пиша Ви с най добри намерения, да споделя моите грешки. Не съм с по чиста съвест, но поне не ме гложди вината за лъжа, такава в съзнанието ми вече няма, всичко съм си казал, а и затова е прошката, да изчиства съзнанието. Който не може да прости, се оттегля с достойнство, но да се живее в лъжа е отвратително. Никого не принуждавам да се вслуша в думите ми, който иска нека си направи поука, който не иска, не иска, здраве да е! Не се сърдете и умната в любовта!

69.   Аз съм момиче, имам връзка от 3 години и предпочитам да не знам!!! Имайте предвид, че проверявам приятеля ми! Не съм го оставила! Но ако е направил нещо, не искам да знам! Няма смисъл момче да й казваш, от това, което си написал разбирам, че съжаляваш искрено! Това, че пишеш цяла тема тук, търсиш съвети и т. н. е достатъчно, за да разберем, че си добър човек! Пък е все пак сте на по 21г. Голяма работа! След като си разбрал, че наистина я обичаш, не повтаряй тази грешка, но си замълчи. Ако й кажеш, тя няма да ти вярва повече! И ще настъпи още по-голям кошмар! Или няма да ти има доверие повече и ще се карате нон стоп, или ще си тръгне от теб! Няма смисъл при положение, че тази случка е еднократна и не значи нищо! И накрая един съвет! Случилото се случило, но постарай се моля те да бъдеш от онези мъже, за които жените мечтаят, верни, грижовни и всеотдайни! Ще се радвам да знам, че има такива мъже и нека всички се научат да бъдат такива.. Не останаха :(((

70.   68, и с какво спечели с „откровенността си“?
Жена ти ти налива кофата при всеки скандал с това нещо, сякаш не знам, какво си сторил (вкарал си един израстък в една чужда дупка).
Аз лично съм вярна на мъжа си, защото ме прави щастлива, но той често е в чужбина по работа, не може дълго без секс и му знам за всичките глупави забежки. Имаме си доверие, но и на мен не ми дреме от самият полов акт. Никога не бих простила паралелна връзка например, а твоето - твоето е било една глупост. Като си знаел, каква е жена ти, щеше да е по-удачно да си замълчиш.
Аз съм друга и затова може с мен да има честност, откровенност и разбирателство.
Всеки да се оправя, както ще, но понякога много откровенност само води до нараняване и скандали...

71.   По-добре и кажи, защото ще се чувстваш гузен и ще знаеш, че я лъжеш. А не мисля, че щом я обичаш, заслужава да бъде заблуждавана така. Истината рано или късно ще излезне наяве.

72.   Вие мъжете сте страшна работа. Не искам никой да съдя и да давам акъли. Аз самата имам 2 годишна връзка с идеалния за мен човек. :) И да ти кажа, мили мой (не ти видях името), бих искала да знам, ако той съгреши както ти си направил. Не си честен, и аз ненавиждам такива хора, които се поддават на момента. И все пак моя съвет е да си признаеш на момичето :) Пък нека тя реши какво да прави

74.   Ако ми признае, и го обичам ще простя, но ще дам само още 1 шанс (ако не ми пука ще е просто повод за раздяла)!
Но излъже ли и го обичам- ще го пречукам! Аз не съм боклук та да ме лъжат!!!

75.   Не ? казвай нищо, тя няма как да разбера. А кажеш ли и това пзначава много драми, пукнатини в отношенията и може би раздяла. И защо? Заради секс, който не е значел нищо за теб. Не си заслужава да ? казваш.

76.   Виж, ако тя няма как да разбере мисля че е по добре да не и казваш , така можеш да я загубиш . Недей да го правиш, просто бъди до нея и не прави глупости. Ако се налага спри да пиеш знам че звучи малко прекалено но ако в следствие на алкохола си постъпил така то по добре просто не пий . И аз съм правила глупости които може би е нямало да направя ако не съм пила

77.   Е много светци тук, , направо сте ми смешни. Станалото станало, ако и кажеш повече ще я нараниш. Случват се такива неща, никой не е застрахован. Аз съм жена на 33, омъжена и много обичам мъжа си, но често мечтая за други мъже, засега са само мечти но кой знае, , , това не означава че не обичам мъжа си.

51-74 от 74