Нормално ли е да разбереш че си влюбен в някого години след като сте се запознали?
Просто питам. С един човек се познаваме от както съм на 13, а догодина навършвам 18(все още съм на 16, но след месец навършвам 17). Вие може да прецените колко години са това. Нормално ли е да се влюбиш в някого дълго време след като си го опознал или е просто временно чувство? Или е нещо друго?

Коментари

1.   "догодина навършвам 18(все още съм на 16, но след месец навършвам 17)"

:) Това и звучи като кандидат-студентски бисер.

2.   Да, историята познава и такива случаи. Виж, всяка любовна история е уникална, няма ненормални.
За да се влюбиш в някого, ти трябва единствено да го погледнеш по нов начин. Ако цял живот сте били приятели, вероятно никога не сте се замисляли за другия като сексуален обект и никога не сте имали шанса. Ето, ти си се замислила, видяла си го различен и си започнала да изпитваш романтични чувства. Неслучайно хората казват, че няма истинско приятелство между мъж и жена. Нормално е, случва се.

3.   Така е номер 1. Можеше просто да напише: "март (или април) догодина, ставам на 18", но това по никакъв начин няма да направи нещата по-добре. По същата логика можеше да бъде след 50 години, ще стана на 67 и пак ще е вярно (да е жива и здрава и да ги доживее, че и много повече), ама е също толкова информативно.

Конкретно по темата, да възможно е, защото хората се променят. Ако не си харесвал нещо преди пет години (например голям нос), то това може да се променило и вече да го харесваш това нещо. Освен това в човешката природа е да искаме неща, които нямаме и когато ги получим да се разочароваме, след което да искаме други неща и така, докато свят светува.

4.   И колко години всъщност навършваш? Като гледам колко си наред със смятането на годините си, нищо чудно, че си разбрала след години за чувствата си.

5.   Абсолютно нормално и възможно е!
В подобна ситуация съм. Ти как мислиш да му кажеш / покажеш това като досега сте се възприемали само като приятели?
Много ще се радвам, ако авторката сподели, или някой с подобна история...

6.   Това е добър знак. Привличане в началото може да е много повърхностно, дори и да го усещаш като любов. Такова по-късно привличане смятам, че има по-голям шанс да е истинска любов.

7.   Да нормално е!

8.   Става от пръв поглед, просто нещо те е прихванало. В момента ти допада поради някаква причина, но едва ли е физическа или емоционална.

9.   От авторката до номер 4: тази година навършвам 17, а догодина 18.
До номер 5: Нямам намерение да го правя. Сложно е, а и човекът който харесвам е във връзка(доста сложна и сега май са в почивка един от друг, ама съм сигурна че ще се съберат). А и вече сме толкова близки че не искам да развалям приятелството ни.

Искам да спомена че един път бяхме гаджета като на шега, но за 1 месец и си останахме приятели. Бяхме малки(на 13 и 15) и въобще тогава беше шега работа. Познавахме се от 2 месеца тогава. Понякога си представях как се женим и имаме деца. Понякога все още го правя. Мисля че това трябваше да е първият знак че съм влюбена, ама аз съм малко глупава.

10.   От авторката до номер 8: Може би си прав/а. Дано е това. То още от както станахме гаджета на шега си представям живота с този човек(как се женим и как имаме деца или просто си говорим, но сме заедно) но явно съм отбягвала чувствата си. Аз винаги съм била привързана към този даден човек дори да съм го чувствала само като приятелство, ама винаги най-много се радвах като видя известие от този човек.

11.   Зависи колко добре можеш да спиш, докато вършиш дневните си дейности. Само заспал постоянно човек или страшна блейка има нужда от години за това.

А дали случайно, само случайно, да не си помислиш нещо, това твоето не е любов, а нагон? Така де, знам, че това е безумие от моя страна, но 18 години не беше ли една възраст, след която е разрешен секса? Може просто да те е било шубе да го направиш по-рано и сега вече броиш времето до заветния 18-так /един месец над годината не го броим въобще за наличен/! Но както казах, това са щуротии и няма как да е истина! Кога сме виждали някой да бърка нагона с любов? Или да си търси човек заради самота, а не от нужда да обича? Такива неща не се случват, така че се връщаме на частта със спането в движение!

12.   Аз се влюбих безпаметно в човек, с когото преди това пет години учихме заедно в университета, живеехме в едно общежитие, после в една квартира, от време ма време излизахме в обща компания... Тогава ми беше просто един познат, състудент. Един хубав ден ей така от нищото стана най-важния мъж в живота ми.