Любовта към мама
Забелязвам, че доста мъже обичат майките си едва ли не повече от жените, гледат на тях да им е комфортно. Имате ли такива наблюдения и нормално ли е?
Нормално ли е мъжете често да търсят майките си?
Моят мъж например майка му като вземе малко децата при нея, ме кара да ги взимам, да не седят много, да не и пречат.
Като му предлагам малко да и ги оставим, казва че нямало кой да ги гледа, едва ли не и пречат.

Коментари

1.   Попитали Американец, Французин и Българин, кой обичат най-много - жената или любовницата.

Американецът:

- Как, при нас в семейството е всичко разбира се, че жената обичаме повече.

Французинът:

- Тук е Франция, тук владеем романтиката, разбира се, че любовницата обичаме повече.

Българинът:

- Амии, аз си ги Е*ем и двете, ама най си обичам Мама

3.   Не е нормално да обичаш майка си повече от жена си или да поставяш интересите над родителите си над твоите собствени. Така правят мамините синчета. Но в твоя случай свекървата не е длъжна да гледа децата и това, че мъжа ти не я принуждава, не означава, че я обича повече или нещо такова. Нейно право си е.

4.   Според мен един мъж трябва да обича и уважава майка си, но не и да се държи цял живот за полата ѝ. Нормално е да изслуша мнението ѝ, да го обмисли, но не сляпо да се съгласява, пренебрегвайки себе си и съпругата си.
Ако имам кротки деца, може да ги оставям за по-дълго при бабите, но с диваците и млад човек трудно смогва на тичането. Самата аз жаля възрастните, предпочитам те сами да пожелаят да вземат внуците.
В миналото бях с мъж, които направи редица лоши избори заради майка си. Облече се с кредит, двамата въртяха едни схеми и накрая аз трябваше да правя вечеря на стойност 5 лева, за да се храним все пак. Беше ми обидно, защото екип в живота имаше, но аз не участвах в него. Тогава си обещах, че втори път няма да се поставя в такава ситуация.
Жената и мъжът трябва да са партньори, да работят заедно за общото си бъдеще и да взимат самостоятелни решения. Уважението и любовта към родителите е важна, но нека не излиза от границите на разумното.

5.   Никой не е длъжен да ти гледа децата. Затова сте родители вие с баща им. Пък като ти е толкова зор и искаш да ги оставиш на някого, можеш да ползваш твоята майка или детегледачка.

6.   Тогава какво излиза: дразни те ако звъни на майка си, но няма лошо да я позлваш да ти гледа децата.
Вярно има жени дето толкова сте криви отвътре че, няма как да видите нещо хубаво и навън. Цял живот сте си нещастни такива, а докато можете правите нещастни и други около вас.

Жена съм!

7.   Какво общо има любовта към мама с това, че мъжът ти не иска да притеснявате майка му с вашите деца? Децата са наистина досадни и вие трябва да си ги гледате

8.   Нормално и естествено е. Все пак те е родила майка ти. Кой те подкрепя докато порастнеш? Женат(приятелка, любовница) е чужд човек. Утре си вдига партакешите и замина друг и вече не никаква. Майката си остава майка завинаги.