Как да се отървем от натрапника?
Здравейте, реших да споделя един проблем, който от известно време ни вълнува. Сестрата на моят съпруг се е запознала с мъж миналото лято на морето, след което са си разменили координатите. Започнали са да си пишат, след това да се виждали няколко пъти. Тя си има съпруг и дете. Но така е хлътнала по този мъж, който също е женен, че е готова на всякаква глупост. Тя сама ни разказа за този човек, защото не се чувства добре и не издържа на това напрежение. Съпругът ѝ разбира се не знае нищо. Мислехме, че ще се откаже и тя обещава, че ще спре, но не го прави, напротив търси го, прикрива го, защитава го, само и само да не му се обадим. Ние с мъжът ми сме в дилема, да го потърсим ли този човек и да му кажем, да я остави, защото е емоционално нестабилна и контактите им, само биха задълбочили проблема, или да я оставим тя сама да спре? Всички сме наясно, че последствията от тази авантюра могат да бъдат сериозни и колкото и да не трябва да се месим, някак си надделява усещането, че трябва да го направим. Моля, споделете вашето мнение!

Коментари

4.   Оставете я живота си е нейн... Дори и да е грешка нейна си е!

5.   Това си е нейна работа, от къде накъде ще се мешате без нейно разрешение?

6.   От авторката
Вярно е, че си е нейн живота, но всеки е наясно какъв ще е крайният резултат, който не е само за нея, ами ще рефлектира върху нейното семейство, родители и близки и затова се чудим, как да постъпим. Никак не ни се занимава с чужди отношения....

7.   Грешка е факт, но от друга страна Вие нямате право да се месите в чужд живот. Решенията, както и последиците засягат само нея.

8.   Номер 7, ами не, не засягат само нея. Авторката не споменава подробности, но ако сестра й има деца, те също доста ще пострадат от, да го наречем, крайно неразумната постъпка на майка си. Родителите на авторката и сестра й (ако са живи) също ще го отнесат. За авторката да не говорим - тя ще отнесе голяма част от тежестта на разбитото семейство на сестра си. Мъжът на сестра й ще я мрази, защото я е прикривала, сестрата ще е в депресия и ще реве на нейното рамо... Не ми звучи като нещо, което не бих се опитала да предотвратя.
Авторке, истината е, че ти не трябва да се намесваш пряко. Трябва да намериш начин тя да вземе решението, защото ще прекрати връзката само ако тя го иска. Ти трябва да й помогнеш да стигне до това решение. И не се връзвай на обещания, че ще го зареже, докато не видиш промяна и трезва мисъл у нея. Успех!

9.   Авторке, абсолютно си права. Не е редно да гледаш как се разтурва семейство заради една безсмислена авантюра и да мълчиш. Все пак не сте чужди хора, едно семейство сте. Връзката между брат и сестра е специална, а и на тебе ти прави чест, че приемаш присърце проблемите на зълва си. И накрая съвета ми-не се разправяйте с него, знаете, че не е луд който яде баницата, а оня който я дава. С нея поговорете, тя трябва да реши да прекрати. И пиши как се развиват нещата.