Как подбирате хора за сериозна връзка от нета?
Гледам в Тиндър 90% са хора без ясно изразени интереси, учащи някакви измислени специалности в СУ, НБУ, УНСС, Стопанския в Свищов, свободните или селски университети в чужбина. А аз търся сериозно гадже, не секс за една нощ или несериозна връзка. Не се виждам с хора учащи или работещи счетоводство, икономика, бизнес - скучни са ми като личности, в това се уверих. Имам чувството, че повечето в тези специалности са тип чалга кифли и батки. Разбирам, че има изключения, но нямам нерви да ги търся в купа сено! Не се виждам с прост кифльок дошъл на София да учи Икономика или МИО без изобщо да има интерес към специалността, но просто защото е традиция да имаш диплома от университет.

Аз си падам по силни личности, които знаят какво искат и съответно са избрали да се отдадат на нещо интересно, което помага или променя света около нас - архитектура, медицина, изкуство, музика, академична научна кариера. Да, има боклуци и сред учещите или завършили тези неща, но като цяло са доста по-малко.

Коментари

1.   Нет и сериозна връзка? Има по-голям шанс да удариш джакпота от тото 6/49.

2.   До 1 е къде да ги срещна тогава?

3.   Понеже говорим за приложение, където всичко започва от визуалното, преди всичко трябва да имаш реалистична представа дали човекът е от твоята "лига". Там няма какво толкова да подбираш преди кореспонденцията, просто защото почти липсва информация - няколкото реда за кратко описание не са достатъчни.
Според комуникацията преценяваш дали е твой тип човек, дали разговорът върви плавно, дали ти е интересно и се усмихваш. Не е голяма философия и снимките обикновено издават някаква част от темперамента. Просто мъжете в този апп май са свикнали са отмятат положително на всяка една, пък която върже.

Иначе възгледите ти за образованието и силните личности е нереалистично. Пълно е с парвенюта, които ще ти философтват върху "творчество", изразено в банан с тиксо на стената, докато пушат коз. Тези специалности, които си изредил, гарантират почти сигурна безработица, но това ще го научиш в последствие. Като цяло е наивно да си избираш половинка по критерий образование, но явно си студент.

4.   2, не знам къде, но е малко вероятно да е в нета.

5.   впоследствие ;-)

6.   3 а пък първите гарантират работа в кол център или офис планктон. Архитектите може и да си направят свое студио, а една зъболекарка ще изкарва добри пари и и у нас, и в чужбина. За певица, преподавателка в университет и учителка си прав/а. И хич не е наивно. Представи си двама учители или музиканти как ще връзват двата края. Или двама икономисти, работещи на нископлатени офис планктон длъжност. :) Да, любовта не гледа тези подробности, но не искам семейство да си броим стотинките.

7.   Авторе, интересно ми е ти какво и къде си завършил, и каква работиш, след като изброените от теб са ти "под нивото"? Да не си завършил в Оксфорд? Еми на мен пък не ми се излиза с претенциозни, ограничени и бездушни момчета дето си търсят приятелка по определени критерии като по каталог.

8.   Големи претенции, че и неосноввателни предубедености на всичкото отгоре, но се замисли, ако една жена отговаря на всичките тези критерии и в същото време не е грозна, не е курва и има добра ценностна система като за сериозна връзка дали ще тръгне точно с теб. Такива жени са топ 1% сигурно, да не кажа 0,1. Ти в топ 1% ли си, че да претендираш за такива? Достатъчно умен, образован, успял, привлекателен, интересен, богат, общителен, забавен ли си? Съмнявам се. Ако беше, със сигурност нямаше да си опрял да питаш тук. Или си занижи малко критериите, или карай на чекии цял живот.

9.   Плюс 10 гласа за номер 8!

10.   Номер 2 - Във форума на БАН.

11.   Имах една приятелка, която завърши приложна лингвистика с чешки език. Сега си викаш ха какво е пък това, нали? В момента печели 2 пъти повече от всеки, който е учил медицина и живее в Чехия в доста добри условия. Изобщо не се подбира човек по какво учи и така нататък, а от интернета още по-малко се подбира човек за сериозна връзка. Представи си дали един отговорен човек, който е отдаден на специалността си ще тръгне да ползва Тиндър например? И на всичкото отгоре да очакваш много сериозна връзка в началото на 20-те е доста нереалистично.

12.   Викам си, в тоя списък с професии ще туриш и учител. Все пак това са хората които създават следващото поколение, докато някакъв си архитект, надали променя кой знае колко света като построи поредният жилищен блок... Ама нейсе...

Струва ми се по-скоро търсиш човек с *престижна* професия, някой "важен". Сещам се за тънкият хумор в Матрицата - искам да се върна там като някой "важен" - актьор, музикант :)... Хех... мда, "важните" хора в тоя живот... Принципно е зор да се докопаш до тях, защото всички момичета искат такива. Трябва да имаш богат социален кръг. Имам предвид истински, не виртуален. И ако си говорим сериозно, не, не не очаквай да са нещо по-различно от останалите кифльоци.

13.   8 кой каза, че искам да има ценностна система и да не е курва? Не ми пука, стига да е талантлива и можеща в кариерата, ще творим заедно.

14.   11 и ти й вярваш? Неща ти кажа - на 1300 евро е в международна компания. Изпитано! Иначе за учителка по Чешки едва ли нея чужденката ще вземат, те си имат местни.

15.   13, значи имаш някакви тъпи изисквания като да не е счетоводителка и да е завършила точно определени университети и специалности, обаче нямаш против да е грозна, курва и без ценности? Дооообре.

Ти на работа ли ще я взимаш или за жена?

Или си мъжка кифла, която иска да я дондуркат и осигурят наготово?

16.   В Тиндър има сериозни мъже, но липсата на интуиция, с която жените често парадират, е сериозният недостатък. Сериозните жени, ами те са просто патещи и канещи се с месеци. Общо-взето жените там са трагедия. Ако някоя се оправдава, че имало много нахални и вулгарни мъже, значи е тъпа и не вижда останалата част, тоест не си заслужава да излиза със сериозен мъж. И освен това тиндър е приложение за секс, в цял свят. :) Няма нужда акаунти на фригидни глупендерки, но те няма да си ги махнат. Не влизайте в тиндър, пичове. :)

17.   15 за чий ми е красива, но кухавелка? С такава какво ще си кажем? Тя знае ли нещо освен чалга, шопинг, Дубай и турски сериали? Не съм за жена трофей. А красотата е въпрос на вкус. Не си падам по това, което се харесва в БГ.

18.   Болшинството от двата пола са на принципа на генератора на случайни числа, т. е. "подбират", ама само те си знаят какви критерии имат. Сега сериозно:

При жените основният критерий е как изглежда и вторият - има ли кинти, гадината му с гадина? Тези критерии важат дори да имат само един кандидат, което при повечето жени не се случва, но съм виждал по-непривлекателни, които подбират сякаш са Джесика Алба, човече! Ще взема да им повярвам, че се избиват за тях, ама друг път!

При мъжете пък се почва от как изглежда /казано в техен стил "бих ли я оправил"/ и се завършва с има ли други, които са ми навити. Ако се намери друга, пак се проверява би ли я "овършал" господина бз да прави компромис с мъжеството си и реномете на голЕм мъжкар и съответно ако е по-секси, минава на нея. А понякога не стигат дотам, защото са заети да оправят първата, когато се появи втората или вече са я оправили преди да се появи втората. Грозна история!

Понеже си знам какво ще последва - говоря за болшинството, а не за всички! Ако сте от по-малкия процент, радвам се за вас! Но масовката е като описаната по-горе, лично съм видял и моите хора, и другия пол. Хвани единия, удари другия! Така че са ми смешни всякакви опити да нападаш другия пол сякаш твоя е велик. Мърша сме и двете групи, господа и дами! Мърша и вече толкова е разложена, че само с етикетче може да разбереш какво е било някога.

19.   Според мен имаш погрешен поглед към онлайн срещите.

Приложенията не са онлайн магазин за хора, където кандидати са наредени по щандове и ти ходиш да избираш. По интернет не можеш да си "избереш" партньор.

Интернет може да ти помогне да се срещнеш с хора, които също като теб са свободни и търсят връзка. Вместо на живо - хората ти казват "здрасти" по интернет.

А партньор ще избереш като го срещнеш наживо и си допаднете.

20.   14- работи в туристическа компания, като прави връзки с хотелите в България. Не съм я питал колко печели, просто има Шкода Суперб, виждал съм снимки от дома ѝ в Чехия и така нататък. Отделно я пращат като екскурзовод през зимата в Тайланд и честно казано и завиждам, живее живота, за който аз си мечтая.

21.   Сериозна връзка и нет са две успоредни линии.

22.   Ако мислиш да подбираш хората като зеленчуците на сергията на пазара, ще си останеш сам. Щом си стигнал до там да си търсиш жена, много качествена, интересна, образована, че и с успешна кариера и пр. в приложенията, ясно, че на живо хич те няма, въпреки големите претенции.

23.   20 е да се радва, че има работа, кой луд да дойде тук в коронакризата. А за колата не я мисли, като българка сигурно си е хванала платежоспособен чужденец - абдал.

24.   Съвет от мен, като срещнеш някое момиче, проучи много добре семейството, защото образованието е най-малкият проблем, много неща крият.

25.   Еми в Тиндера толкоз.

Иначе някъде 2010 като завършвах беше много модерно - МИО и Право - сега са на касата в кауфланд, имам и познати винсаджии, които са в банка и са ок, но наистина са си селтаци чалгари, пушат наргилета и слушат систем турбат ахахах сори пичове, селтаци сте.

Късно записах да уча, завършвам рехабилитация тази година - наистина това е професията за мен - хем е творческа (а винаги съм се занимавал с музика), хем работиш с ръцете си и задоволството от резултатите е голямо. Иначе и в МУ-то е пълно със селтаци, но не са чак толкоз много.

По принцип явно харесваш артисти, което е супер, но съвет от мен - предпочети бесен селянин икономист за сериозна връзка - ще плачеш.

26.   също учителите са доста добре заплатени ако имат ценз, това с бедните учители остана в миналото, е не взимат 5 бона на месец, но каквото и да правиш, ако си добър парите ще дойдат сами