Хора които са загубили девственоста си късно !
Разкажете накратко как се случи това да си изгубите девственоста късно, имам предвид след 25 година без значение мъж или жена сте и какво бихте посъветвали вашия пол за това. На колко години сте били и как ви се отразило на живота.

Коментари

1.   Авторе или авторке, каква е целта на въпроса? Чуждият опит в това отношение няма да ти помогне кой знае колко.

2.   Жена съм и загубих девствеността си на 24 с мъж, с когото се влюбихме по интернет и отидох да живея при него. Дразня се когато девствеността се изтъква като някакъв добродетел и непорочност и хората ти казват "Евала", при положение че повечето девственици са такива не по свое желание и ако имаха възможност, биха правили секс отрано като всички други. При мен проблемът беше нехаресването на тялото ми, липсата на самочувствие и отхвърляне от страна на мъжете. Не само девствеността, но и липсата на тийнейджърски преживявания и емоции, целувки и забивки с момчетата ме беляза за цял живот. Дори сега, на 25 тези неща ми липсват и ми се ще да бях преминала през тези неща. И самочувствието ми е скапано от това. Дори след като загубих девствеността си (въпреки че преживяването беше много хубаво и интимно), фактът че се случи толкова късно, ми тежи.

3.   Няма начин да се разкаже накратко защо, а и знем ли със сигуност кои фактори са повлияли??

4.   Ами просто ти олеква и забравяш за каквото и било досега. Радостен си че това бреме е паднало. При мен беше така.

5.   Мисля че 25 е много късно. Прекалено много мислиш и селектираш. Не си длъжна да се жениш за него. Хормони нямаш ли, а желание? Ако липсва либидо - изследване на хормони и психолог!

6.   Не е било след 25, но не и рано. Към 25г. тялото осезаемо си иска своето, всеки на тези години ясно го осъзнава и усеща. Беше хубаво, мъжът много нежен и внимателен. Проблемът не е в първия път, а в случването на акта, като честота, след това, особено при жената. Минават месеци докато истинското удоволстие започва да се усеща

7.   мен първият път ми беше на 15, скъсах гумата и свърших вътре, че и бързо, голям провал

общо взето нещо като хубав секс почнах да правя след 18 с връстничка, е не бяхме много добри, но пък се обичахме

нищо не е изгубено, спокойно

8.   Към номер 2: Извинявай, обаче съм изпитала нещо подобно и смятам, че трябва да ходиш на психолог. Имаш дълбок проблем, който не се преодолява просто е така. На мене ми отне дълги години и се отрази ужасно на отношенията с родителите ми. Имах много скандали с майка ми заради това, защото я обвинявах. Спах с купища мъже. Станах хипер сексуална, почти нифоманка. И чак сега на 32 всичко при мен е ок. Комплексът ми мина доста отдавна, но аз първо почнах със секса на 19 и после, имам доста секси тяло. Същевременно обаче съм супер сексуална. Още на 16 се спуквах да мастурбирам. И заради това, че някакси ми беше потисната сексуалността 3 годино от 16 до 19, това ми се отрази супер зле на психиката. Аз също после смятах, че много съм закъсняла със секса, много съм изпуснала итн. Не можах да създам сериозна връзка. От комплекси ли е от какво, не знам. Затова и към авторката искам да кажа, не е добре дълго да се потиска сексуалността. Тя е нещо естествено и ако на някои им е все тая, то при други хора, които са по-сексуални е много вредно да не се прави секс и да се отлага твърде дълго. При мен прищината да не почна на 16, когато вече изпитвах силна нужда е, че нямах гадже и че под влияние на майка ми прекалено много ме беше страх да не забременея.