Мога ли да смесвам ваксини за Ковид?
Първата ми е АстраЗенека. Вдигнах температура през нощта и не смятам да се ваксинирам отново с нея, а с Пфайзер или Модерна. Боли ме главата и мускулите. Възможно ли е това да си ваксиниран и с АЗ и с една от РНК ваксините?

Коментари

1.   Да си слагаш ваксина в чиято направа е замесен Бил Гейтс, който открито говори за редуциране на населението, за мен а е абсолютна глупост. Давам ти максимум година преди да си отидеш,естествено за това вината е само ваша. Вирус с преживяемост 99,97% ваксина си слагате...Всичко добро.

2.   Питай лекари. Тука само неразбиращи

3.   Нищо не смесвай, откажи се от тази работа. Ами ако след година се окаже че и другите имат странични ефекти? Знаеш ли какви бели могат да станат? Не съм против ваксините, но тези ги направиха набързо... Какво се уплашихте толкова от този ковид, млади хора, а не вярват на имунната си система.

4.   Не е препоръчително!

5.   Направи консултация с лекар, нелепо е такива сериозни въпроси да се обсъждат тук!

6.   Засега няма практика да се смесват ваксини

7.   Е, за такова нещо само лекар може да ти каже.
А такива симптоми може да има след всяка една ваксина, все пак имунитета "пада" малко или много.
Навремето като са ни ваксинирали, предупреждаваха за такива симптоми.

8.   Попитай за съдържанието на ваксините... ако това не те откаже, давай смело.

П. п съдържанието е "тайна" включително за лекарите, ти питай, де

9.   Абе авторе, карай малко по сериозно, ние тук не сме лекари да те съветваме за такива сериозни неща, за такива работи само лекари, защото може да си загубиш живота, или да си докараш доживотен проблем!!

10.   Чувал съм доста странни идеи, но да смесваш две нови, експериментални и непроверени откъм странични ефекти ваксини е някаква висота! Не стига, че си се боцнал с първата, а сега дай и втора да включим, ако първата не е достатъчна!

Специално температурата я дават като нормална след ваксинация, но пък от Астра пропищя света - имало много случаи на тромби в кръвта след ваксинация с нея, а може би знаеш какво става, ако някъде по кръвоносната ти система си образува тромб. Или поне можеш да провериш. Всички имаме Интернет, нали?

12.   Не. Можеш да откажеш 2 доза АЗ (въпреки че описаните от теб симптоми са нормални след ваксинация и не са причина), но никой няма да ти постави доза от друга ваксина вместо нея. Може да поискаш друга ваксина при евентуална следваща ваксинация, но ще е поне след 6 месеца, може и повече, попитай.

13.   Щом дори си решил въобще да се васкинираш срещу медийния вирус - да, смеси абсолютно всички ваксини едновременно, препоръчително преди изборите за да не гласуваш за неправилните хора.