Защо жените искат да са обичани от повече от един мъж?
Здравейте,
Ереген съм на 28 г., не ангажиран и не обвързан в момента. Какви са наблюденията и опита, които ме накараха да поставя темата.
Виждам, че жените без значение дали са омъжени или са във връзка,особено тези между 30-45 г., масово си търсят и втори мъж под ръка. Дали ще бъде за секс или емоционален приятел за споделяне, дали просто ще бъде приятел за сладки приказки, винаги се търси втори. Наблюденията ми показват, че повечето жени са обичани в къщи и пак не им стига, или най-малкжто което е нямат някакви сериозни проблеми, за да кръшкат.
Колежка ми е показвала секс клипче с мъжа си и едновременно с това ме е сваляла.....В интернет пространство е пълно с обвързани, които прекрачват границата на нормалното общуване, показват голи снимки, пишат и говорят цинични неща, абе търсят секс с една дума и си избират партньор.
По време на тази пандемия, когато са затворени хотелите ми звъняха познати и мъже, и жени, за да им отстъпя апартамента си за един-два часа, понеже живея сам. Не е нужно да давам пжвече примери, но като цяло жените вече са доста по нахакани от мъжете. И приказките за мъжемелачки не са само приказки. Имал съм различни контакти, когато съм бил във връзка обаче не съм изневерявал. Последният път спах с 31 годишна, която си имаше сериозен приятел и ми каза, че аз съм и 53-тия.
Какви са вашите наблюдения?

Коментари

1.   Ужас, толкова много мъже и нищо сериозно. Аз бих търсила, само ако мъжа няма желание и не се интересува, иначе ако можех за двама красиви мъже да бъда женена и е позволено. Щяха да са двама, а не един. Иначе съм само с един мъж. Секс за веднъж не е за мен.

2.   Хм... да беше кръгъл номер, а то 53!

Иначе нищо ново не ми казваш. Жените са известни с това да изберат някой, който не им върши работа и после да търсят заместник без да е нужно да са зарязали първия, защото може пък да се окаже не толкова скапан. Също така понякога имат добряк, но все се оглеждат дали някой не е по-така от него. И най-важното: умират си да ни броят парите още от ден едно - още не са ги заслужили, но вече си правят сметка какво ще си купят с тях.

Като цяло съвременните жени са консуматорки: винаги са готови да те "върнат в магазина" и не мислят какво могат да дадат те като част от брака, а какво може да им дадат отсреща. Т.е. за тях нещата са еднопосочни - ти има даваш, те - не. И целта е да получат колкото се може повече или да се отърват от ненужния мъж в гаранционния му срок. Капитализъм, господа!

3.   Ха брат, начи дразни те идеята, че ако се обвържеш жена ти ще изневерява, но ти като спиш с обвързани няма проблеми? Или викаш то така и така ще е някой, що да не съм аз.

Истината е че това го има откак свят светува, просто заради интернет всичко лъсва, а и хората стават по-разкрепостени. Спомням си като бях в дълга връзка изневерих еднократно, което ме накара да си спомня колко обичам жена си и колко по-хубав е сексът с нея и колко е красива. Може би има нещо такова.

Не го раздавай голям моралист и ще си изкараш супер. А че хората се излагат публично в интернет - глупакът си е глупак.

4.   Защото моногамията не е в човешката природа. Тове е. Нищо сложно няма за обяснение.

5.   Съгласен съм, че моногамията не е в човешката природа, ама като не можеш да си контролираш инстинктите, а се оставяш те да те контролират, не се обвързвай. Няма закон, който да казва, че задължително трябва да се живее във връзка или в брак, т.е. свободен си да си сменяш партньора/ите, когато си пожелаеш. Но веднъж обвържеш ли се, се съгласяваш, че вече няма да се чукаш с този или онзи. Ако в последствие разбереш, че тове не е за тебе се разведи и след това си прави, каквото искаш.

6.   Пак дъвчене на поредната провокация - жените са долни, комерсиални кучки и изневеряват и т.н. и т.н. Следва тема с антитезата - мъжете са долни, прости, ниски, с мазни шкембета и т.н...Колкото е вярно едното, толкова е вярно и другото. Обобщенията на базата на 100-200 човека, хайде и 500 да са, са винаги невярни и показват много ограничено мислене.
Авторе, номер три е прав. Всеки се събира със себеподобни, т.е. щом общуваш хора с нисък морал и ти не си много стока.

8.   Това с искането да те обичат не е присъщо само за жените а и за мъжете, дори за мъжете е по пресилено. Доказателството че по света съществуват хареми с жени принадлежащи на един мъж, но не съществуват харем от мъже принадлежал на жена.
Да ровиш и изтъкваш броиката от 53 бройки на дадена жена, в същото време да хвалиш или завиждаш на мъж с 500 броики е някък си дискриминационно. Защо за жената да имала 50 бройки е срамно а за мъж да има 100бройки да е хвалебствено? Нима скачането от легло в легло да не е еднакво гнусно и за двата пола?

10.   На мъжете им е много трудно в днешно време.
Пълно е с жени, на които в главата им е да приличат на героините от "Сексът и града".
Надпреварват се коя е с повече мъже едновременно.
Но, след масовката има и свестни. Трябва да си смениш местата, на които ходиш, за да си дадеш шанс да срещнеш порядъчна и възпитана жена.

11.   Ъм. Ами гледаш к***ите.
Аз съм на 30 и съм сама точно, защото съм вярна и не се свалям на никого. Добрите жени, които имат очи само за вас много бързо ги разкарвате и дори сякаш като за отплата за тяхната вярност, в даден момент съвсем явно започвате да точите лиги по други жени, добрите не сме ви предизвикателство :)
А едно време точно ние сме били най-ценени сред всички.
В такива времена живеем.
Подстрекават се несериозността, лъжите.

12.   Това го искат само комплексирани жени, които имат нужда да им се доказва, че са желани иначе не се чувстват добре.
Аз например, когато искам някого - искам само него, внимание от друг мъж ми е напълно излишно, дори ме дразни ако е нагъл.
Веднъж реша ли се да съм с някого, друг не ме интересува, нито искам да ми прави комплименти друг мъж, нито внимание да ми дава. И това е така докато съм с този човек и докато имам чувства към него. За изневяра пък - абсурд, ако вече чувствата са си отишли се разделяме и всеки си поема по своя път, но да изневеря няма как да стане.