Разговаряте ли откриро с партньора си кога има проблем в секса и отношенията ви
Разговарят ли открито, когато сексът поежду ви е станал скучен, искате да опитате нещо ново? А разговаряте ли осъзнато без да се карате, когато има други проблеми? Много малко двойки го правят без да се стигне до сериозни разногласия. Защо? Его, страх да видят тъмнат ви страна или друго? Хвърлянето в безмълвен секс с нов партньор решава ли съществуващите проблеми?

Коментари

1.   При нас проблема е,че не е достаъчен, последния път го правихме преди месец, а сме млади под 30. Казвала съм му го, но без промяна, не живеем заедно.

2.   С партньора ми сме заедно от много години, правим много секс и доста често разговаряме за секс, като всеки знае какво обича/не обича другия, какво му е направило впечатление, какво иска да опита и прочее. Не го намирам за срамно /жена съм/, нито пък той.
Ако има нещо, което на единият допада, а на другия - не, търсим компромисни варианти. Сексът за нас е както всичко от ежедневието - щом има потребност, значи трябва да се обсъди.

3.   Браво,номер 2.

4.   Похвално, N2! Дано е вярно. Ако случайно е така. Не го приемай като заяждане, но съм сигурен, че при малцина е така. Дано в твоя подкрепа и за мое опровержение се обадят повече хора.
От семействата сме дето не го правят "редовно". Една от причините е липса на синхрон в желанието. Мисля, че с приказване, общуване може да се променят нещата, но на нея й е ... смешно.
Отделно, изобщо не възприема никакви мои опити за "знаци" (какво ми харесва). Сама не помага с такива какво би й се искало. А усещам, че не е ... без фантазии, мечти, желания ...
Добре би било да споделят повече хора виждания и действия по проблема.

5.   Към 4,

Е добре де, аз пък винаги се чудя как хора се озовават в твоята ситуация.
Как аджеба още в началото не си я усетил какво, що, какъв й е нагонът, какви неща харесва и т.н.? Че аз още на първа среща ги разучавам тези неща, поне отгоре-отгоре, за да знам дали изобщо имаме шанс за напасване.
Масово мъжете имам чувството, че се обвързват с някоя без грам да си имат понятие що за сексуална етика има, и след някоя друга година са на твоята "ами искам да общуваме, ама на нея й е смешно и нищо не казва и не вдява". wtf....Аз не бих бил с някоя такава.

6.   Говорим за всички проблеми, които имаме във връзката си. Сексът не е от тях, но не се притесняваме да обсъдим нещо, което някои иска да опита и съответно да го направим.
Възниквали са разногласия относно отношенията ни, разликите в характерите ни са големи. Да, понякога скандалите ни са по-ожесточени, но дори да се караме цяла седмица за един проблем, през следващата успяваме да го обсъдим на нисък тон и да постигнем компромис или разбирателство. В началото си обещахме, че ще сме откровени един с друг и няма да оставяме проблемите да натежават, а ще гледаме да ги елиминираме в самото им начало. Не е точно приятно преживяване, но помага в опознаването на чуждите граници и разбирания.

8.   има хора, дето си имат ниско либидо и не им се занимава с това, и от двата пола, въпросът е да сте на едно ниво

например един приятел се разведе, главно защото жена му не иска да прави секс - което е и по-честното