Нещо хубаво
Разбирам, че идеята на сайта е хората да си споделят проблемите и да търсят решение/подкрепа, но ми се иска да пробваме нещо друго.

Всичко в този раздел е негативно, изневери ми / изневерявам / дразни ме / не знам си какво. А има ли щастливи? Знам, че тук драмата е вървежна, но не може ли за разнообразие някой да сподели нещо хубаво от връзката/брака си?
Каквото и да е.

Какво харесвате в половинката си?
По какъв начин ви радва?
Как се запознахте?
От колко време сте заедно?

Ронин

Коментари

1.   Ами аз веднъж споделих, че обичам жена си и съм щастлив с нея и имах вълна комнетари от сорта "ти хвалиш ли се", "да бе, всъщност си нещастен, ама тук си избиваш комплкесите", "ако беше толкова щастлив, нямаше да пишеш тук", "измислена история" и т.н. и т.н.

Веднъж пак бях споделил нещо позитивно и имах два коментара. Единия беше "радвам се", другия "ок" и се приключи. Ако бях казал нещо негативно, щях да имам поне 10 пъти по толкова, а може би и 20-30 пъти.

Ако споделиш нещо хубаво, се хвалиш, ако споделиш нещо лошо, мрънкаш.

2.   :) Да, може.
Запознахме се на работата ми и се разпознахме на мига, други го наричат любов от пръв поглед. Но не, при нас е любов от няколко епохи...
След 16 г още ме разтапят трапчинките му когато се усмихне, все едно грейва слънцето малко по- ярко.
Това което най- много харесвам в него е че, съм аз...без задръжки, филтри, маски. Можем да говорим на всякакви теми. Имаме много силна телепатична връзка, дори преди по работа понякога сме били на хиляди км един от друг, без да говорим, знаем ако нещо извънредно се случва с другият.
А друго което много харесвам в него: още когато ме прегърне с онази топла, мечешка прегръдка, аз се чувствам у дома, още си мисля- да, тук се чувствам у дома.

3.   Има и хубави моменти, но са малко, повече се вглеждаме в лошото и затова.

4.   Не обичам да се хваля, обикновенно като се похвала нещото за което съм се похвалила тръгва на зле. Може би това е причината българите само да се оплакваме и да спестяваме похвалите.

5.   Подкрепям н 1
Българите сме злобно племе.
Един да се поокопити и покаже глава над стадото, отсичат му я без да се замислят! Как така ще е по-добре от останалите?!
Помня темата ти, н 1! Не се изненадах, ама хич! Българите сме ехидни и злобни комплексари, как да ти се зарадват, кажи?! Още повече тук, където злобата и обидните коментари изместват всичко останало!?
Онзи ден писах в съседна тема, в която се питаше защо българите се оплакват от студено отношение към тях на Запад...Разказах как за над 20г живот в Швейцария, чак сега срещнах невероятен западняк, един-единствен, но абсолютно реален, сърдечен и земен, по-истински от всички българи, които познавам в чужбина...и естествено, се намери едно злобно човече и тук, да си изсипе злобата върху мен...
Комплексари под път и над път, няма как да ти се зарадват, че ти се е случило нещо хубаво в този живот!
Злобеят и само се излагат!
Нищо ново под слънцето!
Затова аз следвам западната приказка, “За да бъдем щастливи, да живеем скрити!”

6.   Много ми хареса заглавието и темата, браво авторе. Един лъч светлина в блатото на отчаянието (болшинството от споделени истории). И така, по темата. Заедно сме от 10 години. Години през, които преминахме толкова много неща заедно и станахме още.по-сплотени. Обичам го и той ме обича. Обичам да го прегръщам и да знам, че всичко друго след това просто няма значение. Той беше е и ще бъде мъжа с главно М в моя живот и най-добрия татко в живота на дъщеря ни. Той знае коя съм и знае как да ме намери,когато съм изгубена. За него ще обърна света, ще застана срещу всички и всичко,.И не ми се слушат приказки как любовта е до време,не не е, ...виж интересите обаче са. Да живее чистата, неподправена любов.

7.   Спокойствието й. Вярно, че даже по някога чак ме дразни. Но като гледам наоколо това е доста рядко срещано в характера на жените.