Вече не ме обича?
Здравейте. Момиче съм на 21. До преди 3 седмици скъсах с приятеля ми. Бяхме заедно почти 5 години. Много пъти сме се разделяли,детски глупости,но накрая пак се събирахме дори след няколко месеца. Напоследък нещата не вървяха. Бяхме скучни един с друг,не правехме нищо,не ходехме никъде. Той не обича разходките. Двамата сме правели много грешки,все пак в началото бяхме деца без никакъв опит. Аз съм първата му приятелка между другото. Та напоследък той спря да иска секс,да иска да ме целуне дори. Вярно в че го критикувам,но всичко го правя за негово добро,а той явно го приема като нападки. Той няма родители,които да му бъдат подкрепа, и много често прави супер необмислени неща,които са грешни. Чува съвети,но си прави пак своето. Винаги съм можела да разчитам на него,бил е до мен дори когато сме били разделени и имам нужда от рамо,на което да поплача. Не му се е свидело да ми купува неща и да ми угажда. Аз съм студент между другото, не работя,нямам доходи. Не живеем заедно,защото той искал да бъдем отделно,а не е нас или в тях,но нямаме възможност на този етап за отделеното жилище. От един месец той всяка вечер ходи на гости в братовчедка си,която не е с много уредения живот. Било му приятно там,разтоварвал се,аз съм му говорела само сериозни неща. Той започна да приема децата и като свои,прибира ги,вози ги. Предпочиташе да бъде там от колкото с мен,което изобщо не ми харесваше. Имахме общи цели и мечти. Той много пъти ме е наранявал,но аз винаги съм му давала още един шанс,защото е специален,добър,не мисли никому лошото. Аз също не съм цветенце. Иска да започва работа като международен шофьор,от което се опитах да го разубедя,защото не ми приятно когато липсва, и като цяло има и по добри работи. Той се цели в парите на този етап,иска да си купи кола. Единствената му мечта,която аз не съм разбирала. Аз си мислех че връзката ни е по важна и по важно да бъдем заедно. Той не ме чуваше като му говорех и накрая ми писна. И това постоянно висене в братовчедка му ме побъркваше. Блокирах го от всякъде и му казах че се разделяме. След няколко дни се видяхме,за да кажа какво ме мъчи. Толкова беше. Постъпих тъпо да го зарязвам по този начин,наистина. След още няколко дни пак се видяхме,той пожела да ме прибере с колата. Не искаше да си тръгвам,измисляше всичко за да ме забави. Искаше да се оправим и да се съберем. Не се разбрахме нищо. На следващата ни среща беше различно,говорехме си все едно пак сме заедно,даже се скарахме за накаква глупост и се смяхме, и му казах че ще се опитам да се примиря с работата му,само и само да бъдем заедно. Мина седмица,аз реших да го потърся да се видим пак. Е видяхме се и само толкова. Той ме прибра след час и това беше. Беше отдръпнат и студен. Каза че нещата няма как да се получат и всеки по пътя си. Аз се прибрах,плаках,писах му романи,но нищо,беше категоричен. В последния роман го питах дали ме чувства като приятел само и му казах да разсъждава повече върху случващото се като цяло в живота му. И хоп,след 1 ден ми пише братовчедка му,понеже той решил да и сподели какво съм му писала, и понеже и тя беше спомената там,реши че ще ми обяснява нещата от живота. Не го прочетох и му звъннах веднага,да го питам какво се е случило,каза оправяйте се,не ме занимавайте че ми писна. И дали нейно мнение или отчасти и негово, но той вече нямал чувства към мен,защото съм цербер,който постоянно иска нещо от него и да го променя,а при нея бил уважаван като човек и се чувствал по добре. Манипулирала съм го със съобщенията си,било и тъпо за мен ама да съм го приемела. Той си измислял само оправдание да ме зареже. Поттискала съм мечтите и желанията му. Семейството приемало хората каквото са,а аз не съм знаела какво е семейство. Преди половин година той отиде за месец в чужбина по свое желание. Не би беше приятно,но той държеше да пробва,нещата там не се получиха. Негов приятел,който е там, каза че той много ме обичаш и бил плакал даже за мен. Показаха ми и снимка. Което ме навежда на мисълта,че едва ли е от скоро това,че не ме обича,и не знам какво да си мисля въобще. Аз говорех лошо за нея,но просто с нейните тъпи постъпки си изказвай мнението. Той и споделил,а уж го казах само на него, и тя реши да се заяжда. Дали е вярно,че вече не ме обича?Почувствах се ужасно,като някакъв изрод,който не забелязва желанията на другите. След тази случка той ми блокира номера и аз реших да му оставя съобщение,че каквото е имал да казва да го е казал,и щом се е чувствал така. И му благодаря че ме е баламосвал и не ми е казал истината. Избухнах просто. Казах му че никога повече не желая да имам общо с него. Какво мога да направя, чувствам се ужасно?

Коментари

1.   Има си друга, това е. От както тя е в живота му не те обича.

2.   Ами ти си наистина много токсична...искаш да контролираш и направлява всеки негов избор- работа, соц. контакти, та дори и мечтите му.
Как така си критикувана за негово добро?! Във всяко "негово добро" мислиш какво на ТЕБ ще ти е добре да прави и бъде той.
Не знам колко му е братовчедка братовчедката... но иначе и той завалийката една министърка, вместо директно да говори с теб ясно и открито, пуска напред нея да ти натрива носа...

3.   1. Сигурна ли си, че братовчедката е наистина братовчедка?
2. Тя работа във вашите взаимоотношения няма. Ако той е имал да казва нещо е трябвало да го направи лично. В тази връзка "оправяйте се" звучи ужасно не на място. Все едно си имала връзка с братовчедката...
3. Мисля, че сте се събрали деца и сте порастнали в различни посоки. Често се случва. Няма защо да се чувстваш виновна. Остави нещата зад себе си и си дай шанс да срещнеш човек, с когото гледате в една посока.
Ж32

4.   Той си има друга жена. Добре е, че си го блокирала, защото той не е с теб, а с друга. И, да, мъжете мразят да бъдат променяни. Остави го и продължи напред с поуките от тази връзка.

6.   "Казах му че никога повече не желая да имам общо с него. " Като не желаеш защо питаш дали те обича и пускаш тема? Според мен историята с него е приключила. Кой крив, кой прав, братовчедки, деца и пр. вече са без значение. Затвори страницата, както той го е направил и продължи напред. И ако искаш връзките ти да не завършват така, не се дръж с мъжете като шеф или възпитателка.

7.   Не е съвсем наясно с чувствата си, със себе си. След като е хладен, единственият правилен ход е да се отдръпнеш. Сториш ли го, той сам юе дойда да се умилква, но като му се получи, отново ще се надуе. ТОва е омагьосан кръг, от който колкото по-бързо се отскубнеш, толкова повече ще запазиш себе си, нервите си, всичко.

8.   Остави го не се занимавай...