Защо метълите са такива?
Винаги съм се чудила защо метълите са такива - мръсни, неподъръжани, брадясали. И на всичкото отгоре злобни, само хеютят чалгата и хип-хопа. Защо?

Коментари

1.   Тоя стил още ли съществува бе... Мислех че тия вонещи хора са останали в миналото...

2.   Защо слагаш под общ знаменател всички хора слушащи метъл?! Това е все едно да кажеш, че всички жени слушащи чалга са проститутки, а мъжете слушащи техно са наркомани. Осъзнаваш ли колко нелепо звучиш? За твое сведение, жена на 30 съм и освен метъл и рок не помня друго да съм слушала, но се къпя всеки ден, че и по два пъти. Споко, метъл тениските са ми изпрани и изгладени...както и розовите ми рокли.
Не бъди такъв злобар.

Bluebell

3.   Не съм метъл, ама винаги се чудя защо чалга-феновете и фенките са толкова прости и неграмотни, а хип-хоп недорасляците ми приличат на вечно надрусани? И все хеЮтят,ли хеЮтят, ръйш ли?

4.   Тука някой е решил да предизвика Black Sabath.

5.   Защото са прости. Струната им е изгорила мозъка.

6.   И колко метъла познаваш, че така ги обобщи всичките...

7.   Ти говориш за едновремешните некъпани метли, дето дъха им мирише на смърт. Тези сегашните са много по-спретнати, чисти и подържани с някои изключения.
Има и различни категори метъли. Тези за които говориш са по-скоро някакви хевита със суитчери на групи. Там има повече показност и демонстрация на нетърпимост.
Иначе тези, които слушат от най-тежките стилове (вкл.и аз), слабо се интересуват даже хич от това за което споменаваш.
Не мога да понасям тези тъпи маймунски рапове свсичката поканост и западна цигания, които се лансират, рекламират и натрапват изкуствено. Долнопробен кич до безобразие. Може би точно това ги дразни. Ти да си чула метъл някъде да дават или рекламират? Няма нали. Който се интересува знае, какво да търси.
Та би трябвало да е и с другите музики така, като изключим най-популярните поп изпълнители, при които има естествена масовост и са подходящи в ежедневието.

8.   Ам мисля, че не е нужно да слагаш всички под общ знаменател това, че си видяла известно количество такива металисти да са такива каквито ги описваш във твоята история не означава, че абсолютно всеки един металист е такъв. Аз самият слушам метал и рок но не ходя брадясал, не поддържан, мръсен и злобен и тн. Ако може да те какво те кара да мислиш, че сме злобни? Начина по който дадени песни са направени ли? Какво съдържание съдържат? Относно това, че ние мрази ме чалгата ами ще те разочаровам но това си зависи от човека има хора които слушат трап, джаз музика (която в момента не е особено разпрастранена поне така мисля) или пък pop, kpop и тн. И пак не харесват чалгата (дори в някой случай я мразят) аз лично нямам нищо против този вид музика самият аз съм си харесал няколко песни от този вид музика, но както казах всеки е със различен вкус и мислене.

Лек ден/вечер

11.   4, определено!
А колко 'неметъли' познавам, които не се къпят, ама на тях им е простено, нали? В много издънено общество живеем (не говоря за "чалгари" и "метъли", а за хората като цяло).

Black Sabbath

12.   Ами то по тая логика и всички, които слушат чалга трябва да са селяндури и проститутки... Защо слагаш всички под общ знаменател? Мога да ти дам пример със себе си. Жена съм, на 30, слушам метъл откакто се помня. Имам отлична хигиена, добро образование и сериозна професия. Не знам ти какви хора познаваш, но всичко е до възпитание и до човека. Няма нищо общо със стилът на музика, който обичаш да слушаш.

13.   Не знам за мръсни и неподържани, но повечето имат проблем с алкохола :) Дори и изпълнителите са такива. Е Алекси Лайхо си замина от алкохола жалко за великия китарист. Но то като цяло в България повечето имат проблеми с алкохола :)

Едно време елита беше блек метъла - другите там спиид/хеви/пауър/ню-метъл/ са такива каквито ги описваш в по-голямата си част депресарските дуум/готик.... дет метъл... в блек метъла са най смислените текстове каращи се да се замислиш за живота и пътя... айде кажи ми някоя чалгия дето да говори за апокрифни неща духовния ти път и т. н. всичко е пари жени /той ме заряза ама аз ще го карам да ме иска/аз съм най великата/я всички ме желаят ще страдаш с мен и т. н. и в рапа общо взето са същите глупости бонус оръжие и ченгета... чалга и рап - ниски музикални вибрации засилващи материалните/плътските ти желания

14.   На 30 съм, откърмена с рок и метъл.
На външен вид не можеш да ми кажеш, че съм "метълка", защото не следвам стереотипите - нося понякога черни дрехи, метъл тениски от време на време, но по-скоро ще ме видиш с красива рокля, отколкото с кожени панталони, макар и да ми стоят доста добре.
Като цяло, видимо "чалгарките" са ми под нивото по всеки параграф, особено онези с вафличките и накриво поставената очна линия...
В този дух, повечето метъли са като мен.
Чисти, поддържани, интелигентни хора, с хубави професии и образование.
Мръсни метъли може да видиш само по големите фестивали, които продължават по минимум 3 дни и се налага спане в палатки насред гората. Но дори и тогава са поставени душове в повечето случаи и хората има къде да се изкъпят.
Това, че има неподдържани хора, които слушат метъл не означава, че метълите като цяло са мръсни хора по същия начин както това, че има миризливи хора, които слушат чалга не означава, че всички чалгари са миризливи.
Ако трябва да преброим смърдящите неподдържани и пияни чалгари из улиците и същите, които слушат метъл.. познай кои ще са повече :)

15.   То в България най-мразени са метълите и програмистите. А аз съм и двете. Че във всяко стадо си има мърша е ясно ( никъде няма изцяло добри или изцяло лоши ) но по принцип и при метъли и при програмисти важи едно правило : какво е отношението ни към вас ( останалите ) зависи много от това какво е вашето отношение към нас. Ако мислите че със нагло и надменно държание и подигравки ще ни накарате да ви уважаваме, то вие се лъжете и то жестоко. Както вие към нас, така и ние към вас. Така че ако от отсрещната страна виждате, , мръсен метълист дето ви хеЮтва " мисля че ще е добре да погледнете в огледалото и да се запитате дали не е във вас проблема. Това е...