Семейни скандали....
Здравейте! Та пиша ви, за да ми дадете съвет... Намирам се в кофти ситуация. Сгодена съм, но не се разбирам с него изобщо. Проблемът е, че съм бременна и не знам какво да правя:( в началото всичко беше по различно, но сега е ад! За всичко се караме, за всякакви битовизми. Не се разбираме, а и си мисля че не ме обича. Просто иска да има дете... очаквам вашите съвети... Благодаря!

Коментари

1.   Много интересно при жените как в началото всичко е перфектно и чак като забремеете се оказва, че не може да се понасяте. Какви съвети точно ние да ти дадем? Нито знаеме за какво се карате, нито ви познаваме.
Жените се и раждате деца без да се замисляте дали сте избрали правилния човек и без да сте живяли достатъчно дълго заедно.
И естествено редовното изречение на жените- не знам дали изобщо ме обича. Е как ще знаеш, като сигурно му пилиш за най-малкото нещо, което намираш. Това, че жените никога не са щастливи е абсолютен факт.
Само не ми казвай, че вината е в него. Това вече сме го слушали. И да е в него, ти сама си си го избрала.

2.   щом така го усещаш значи е така, какво ще правиш също си е твое решение. Ние се разведохме и всеки по пътя си. Пеперудките и розите в корема бързо изчезват, другия път нищо не прави докато си влюбена, използвай главата си

3.   Ами или ще се напаснете или един ден след като детенцето се роди, ще серазделите. Защо не му кажеш това което мислиш ясно и директно? Изне си се за кратко, при вашите примерно, някъдд където да ти е спокойно и действай от там Кажи му всичко което те притеснява. Внимавай обаче да не се впускаш в драматични емоции, за да не пострда бебето. Пази него и себе си.

4.   Не е толкова "интересно" колкото си мислиш, 1. Факт е, че бременността влияе на хормоните в жената, променяйки й поведението и емоционалността по един начин или друг. Някои източници даже твърдят, че и поведението на мъжа се променя, защото отделяните от бременната жена феромони преустройват и него, "подготвяйки" го за бащинство. Последното не знам дали е вярно, лично аз не вярвам във феромоните (като евтин маркетинг трик ми звучи), но е възможно да е нещо подсъзнателно. В крайна сметка, родителството е съвсем нов етап в живота на всички, много ясно че ще го мислим и че ще се чувстваме несигурни.

Авторке, препоръчвам ти да проучиш тези въпроси колкото се може по-подробно и да направиш интроспекция за причината на всичките дрязги помежду ви. Ще е добре, ако го заинтригуваш да почете малко и той, най-идеалното ще бъде ако заедно учите по горните теми.

Като безнадежден оптимист смятам, че истината за отношенията между вас е някъде по средата. Изострени са, да, но не от изчезваща любов, а... ами от една страна, хормоните те афектират много по-лесно, променят ти се настроенията, апетита, ежедневния ритъм. От друга страна пък, той е невеж по тези въпроси и сигурно си мисли, "на каква ще ми се прави тая, бе. "

Ако все още има чувства между вас и мъжът ти е с отворен ум, то тогава гарантирам че отношенията ви ще се подобрят значително веднъж като придобиете повече знания и двамата.