С каква смелост го правите?
Винаги съм се чудил, когато видя някой мъж да крещи, обижда и шамари жена си. При това такива жени, които нито са грозни, нито прости. С две думи, може да си намери много по-добър и успял мъж. Защо си удряте жените, бе? Особено това се забелязва при мъжете около средна възраст, сиреч тези ''истинските'', които ходили в казарма. Аз лично никога не бих си и помислил, да не говорим да ударя шамар на съпруга си или да я обиждам. Че как бих могъл? Та, тя притежава всички качества да си намери много по-перспективен и успял мъж, например ако отиде в Дубай, още пред летището ще я чакат с Бентлито и милиардите дирхами(знам, неуместен пример), но въпреки това тя е избрала мен. Мен като човек, с когото да прекара живота си.......Да я обида или ударя, за мен означава да оскверня избора й, който безспорно е лош, но не е избрала да бъде с по-богат и умен, а с мен никаквия. Та, затова се чудя на тези, които подлагат жените си на тормоз?

Коментари

2.   Много добре си го казал. Ако има мъже постъпващи така, те не са нормални човешки същества.

3.   Ти си душичка по природа, дано срещаш само себеподобни. А другите са зли пиявици по природа- каквото и да им се случи, кавито и хора да срещнат, в кръвта им ще е да използват и смазват психически другите. Та не ги питай, за пореден път ще видиш безсмислената и неизмерима злоба в отговора им, ще ти стане ясно за какви нищожества, единствени по рода си, иде реч.
ж24

4.   Не е смелост, а тъкмо обратното. Това са страхливи мижитурки (в никакъв случай мъже) комплексари, неудачници в живота.

5.   Mного сте ми чудни, такива умници! Видите нещо, някъде и идвате да държите сметка във второ лице в сайта. А, защо не попиташ този, който бие половинката си? Доста по-смислено е.

6.   Ха, това направо ми бие на тема писана от жена.
Аз бих върнал въпроса така - защо жените седят с мъже, дето се държат с тях по описания начин???? Нали уж имат много избор? Ама си седят с тея дето ги бият и обиждат. Значи си им е ок.
Та реално това е истинският въпрос за мен.
Защото гледано отстрани изглежда така - по-голям шанс имаш да задържиш жена, ако я пердашиш, отколкото ако й подаряваш цветя. Е... ай ся, на 10 шамара, по 1 цвете, може, за баланс.
Просто жените, когато си твърде добър с тях мислят така: "Оооо, той тоя щом толкова се старае да ме впечатли, значи ми е под нивото, баси смотания, аз мога да си хвана по-готин". Пък като ги шамарят, си мислят "Ооо, тоя е ебаси пича, хич не му дреме дали ще си тръгна или не, я по-добре да седя при него, че явно е доста над моето ниво". Елементарна психология, Уотсън!

7.   Защото ако не го правеха, тези жени не биха били с тях.

Разбираш ли?

Не, не разбираш.
И ти, и жена ти вероятно, не бихте могли да разберете наистина, защото сте различен тип хора, с различни.
Гледайте си в паничките, избирайте най–доброто за себе си и не навирайте нещата, които Вие цените, в креватите на другите!

9.   Авторе, ти си жена представяща се за мъж!

10.   Аз изобщо не разбирам защо хората ги избива на физическо насилие когато са ядосани. Не бих ударила нито жена, нито мъж, дете, животинче... За мен подобно поведение е анормално. Не може да нараняваш някого само защото не можеш да се справиш с емоциите си.

11.   Това е тема писана от жена, представяща се за мъж, с цел да окарикатури и подиграе мъжете и да си намери подгласнички в коментарите, които да й пригласят като квачки в нейните мъжемразки излияния, както видимо е станало. Твърде очевадно, наивно и глупаво написано, смешна и жалка работа. Авторке, това, че мъжът ти те бие не ти е виновен той, а си си виновна само ти, по принцип жените винаги са виновни, защото са жени. Няма невинна жена! За да те бие мъжът ти, със сигурност има причина за това, мъж жена никога не бие без причина! Сигурно всеки ден му лазиш по нервите и го предизвикваш с твоята женска наглост и гавра с мъжкия облик, и той няма друг начин да се справи с твоя вербален тормоз, освен с бой. Боят е последната мярка за овладяване на женската душмания, когато всички други методи не помагат а очевидно при теб, само думите не са помогнали! Затова се сърди на себе си, а не на мъжете. Мъжът никога не е виновен и винаги е невинен, защото е мъж, а жената винаги е виновна, защото е жена!

12.   Може би някои оттях са се нагледали на същото вкъщи и имат "прекрасен" пример от собствените си бащи. Комплексари, които понеже не могат да се докажат по друг начин бият жените си. Мижитурки.
Отношението към жените се възпитава. Всичко идва от семейството.