Моля за съвет от мъже !!!
Здравейте. Пише момиче,което е след раздяла.
Ще се радвам на мъжко мнение по въпроса!

Разделих се с дългогодишния ми партньор не отдавна. И преди сме се разделяли,в повечето случаи за глупости. Той много ме обича и държи на мен, просто го знам. Не малко пъти го е показвал. Той е малко нерешителен,неориентиран в живота все още. Аз се опитах да го съветвам,но той го разбра по друг начин. Негова далечна роднина от скоро започна да му говори неща против мен,което влоши положението. Причината за раздялата е,че мислим различно по един въпрос засягащ бъдещето ни заедно. В началото след раздялата той искаше да се съберем отново,но не след дълго се промени коренно. Вече не иска да има каквито и да е контакти с мен,не иска даже да се видим да поговорим. При раздялата ни каза,че е щял да ми предлага брак... което още повече ме учудва предвид отношенията ни в момента. Изпратих му "подарък", закачлив, както и картичка към него,където пиша,че искам да ми даде шанс да възвърнем връзката си и че съм осъзнала грешките си.

Какво според вас да направя?
Как възприема мен и отношенията ни в момента?
Ще иска ли отново да се съберем?
Грешка ли беше да го търся да говорим и да му изпращам подарък?

Коментари

1.   Какви са тия напред-назад, бе хора? Или си с един човек, или кой от къде е. По сто пъти събираници, раздели и сюжети от индийската киноиндустрия.
Защо не цените обикновените и нормални неща, които са.работещи? Колкото по-сложно и.заплетено, толкова по-добре?

2.   Остави човека на мира, не го притискай и тормози.
Явно има още нещо към теб, но разумът му надделява и затова бяга.

3.   Сядате и говорите като възрастни хора.
Питаш го какво иска, какво очаква. Кажи му и ти какво искаш и какво очакваш от него.
Ако един път се счупи и изгуби доверието много трудно се възстановява после.
Говорете си. Няма друг начин.

4.   Сопред мен е имал чувства, но вече си минало.
Може да си има и друга.
Малко си позакъсняла с желанието да се връщаш при него.
Това повечето жени са много странна работа.
Като ги обичаш и тичаш по тях не те искат, ама избягаш ли от тях и почнеш ли на чисто - те почват да те гонят.
Шантава работа.
Истината е, че не те иска вече, това е.
Остави го.

5.   Ами така както си го написала, е сложно да ти се отговори, първо има значение на колко години сте и колко е сериозен въпроса по който имате различия. Иначе ако наистина държи на теб и те обича което най-вероятно е така щом е мислил да ти предлага брак това поведение да не иска да имате нищо общо е доста странно защото тези чувства не си отиват просто така изведнъж. Малко са нещата които биха могли да предизвикат тази промяна първото е друга жена, или може би да е узнал нещо което ти си направила в миналото което не може да ти прости. Това за различията също може доста да е допринесло ако въпросът е наистина важен за него.

6.   Щял брак да предлага, но някаква външна го подкокоросва? С такъв ли искаш бъдеще? Утре деца ще поиска, вдругиден за аборт ще реве. Такъв пъзльо своя живот не може да оправи, ти съвместен искаш. Да си гледа пътя, пълна лигла е. Загубила си си времето, но поне от такъв мърльо си се отървала. Аи ако сте се разделяли за глупости, то очевидно сте инфантилни и двамата. Звучите като на по 15.

7.   И какъв е точно въпросът, по който не сте на едно мнение? И какви са позиците, твоята и неговата. :) Защото ми се струва, че премълчаваш нещо ключово.

9.   Какви отношения можеш да имаш с мъж, който няма собствено мнение. Цял живот ли ще се бориш с тая и оная роднина или фльорца която му подшушне нещо? Я имай себеуважение и продължавай напред, докато намериш някой който е хем свестен, хем решителен и независим.