Пътувате ли с влак (БДЖ) ?
Здравейте! Пътувате ли често с влак, какви са ви впечатленията ? Аз съм пътувал като малък но нямам никакви спомени. Смятам тази пролет през уикендите да си правя екскурзии до някои от градовете в България. Какво е състоянието на влаковете? Разкажете за вашите пътувания. Избрах да пътувам с влак защото учениците ползваме 50 % отстъпка, билетите излизат много евтино.

Коментари

1.   Пробвай няма да съжаляваш!

2.   Билетите и без друго са без пари, а с отстъпка хептен. Няма да останеш очарован, но ще те закарат. Имат и добро парно за зимата.

4.   Живея в чужбина и 1 път годишно се прибирам в БГ. Нарочно пътувам с БДЖ, защото някак ме кефи неподправената обстановка.
Мизерията, бавните влакове, прекачванията, хората и прочие.
Направо се чувствам като в приключенски филм.
Всеки път се запознавам с доста интересни хора, има и много чужденци. В скованата северна държава в която съм, няма такива приключения.
Последният път пътувах миналото лято. Трябваше да сменям влак, вратата не искаше да се отвори, бягам към другата, внимавам някой ром да не ме обере, хвърлям раницата.
Качвам се на някакъв влак за Добрич, той пък закъса по пътя от жегата, ватмана запали цигара в купето... Излязохме всички навън, чакахме няколко часа, запознахме се с една камара хора, пихме бири, накрая с някакъв автобус ни извозиха.
Яко приключение.

5.   Аз точно вчера пътувах за 2-и път досега. Харесва ми БДЖ транспорта, не е скъпо, нямала съм някакви произшествия досега. Влаковете не са лоши, харесва ми.

6.   Ако се надявам да ме изнасилят циганите - да!
То отдавна вече не е БДЖ, а е ЦДЖ..

7.   Някои влакове са в добро състояние. В сайта на БДЖ има информация за всеки влак какъв тип е. Първата класа не е луксозна, но има шанс да се отървеш от циганите ако си там -те такова не ползват.
Има много приятни електрически мотриси сименс, които са пътнически влакове. Много нови и симпатични са. Имат климатик и за лятото са добре. Единственият минус е, че спират на всяка спирка.
Не очаквай лукс в БДЖ, но е евтин и удобен транспорт. И избягвай пътуването в понеделник и петък, че тогава е пълна лудница. :)

9.   За мен да се возиш в БДЖ е приключение. Имам чувството, че се возя в някакъв музей. Има една особенна енергия, която никъде другаде я няма.

10.   За разлика от теб, аз съм пътувал цял живот с влак. Нямахме кола, когато бях дете; сега мога да си купя, но пътувам рядко, за да имам полза от поддръжка на такaва.

Чистотата е на ниво, въпреки че ако си свинал в собствена кола, ще ти се стори мръсно. Просто вагоните са много стари и интериорът им е изхабен. Основно пътуват учащи, пенсионери и други, защото е евтино. Сигурноста е добра, никой няма да те пребива и изнасилва. Това са абсолютни глупости.

12.   Сигурно 1 година от живота ми е минал по влакове. Много обичам да пътувам. Даже многократно предпочитам пред да карам кола. Удобно, гледка. Почивка. Евтинийка. Кеф.

13.   Аз съм израснала по влаковете, тъй като почти цялата ми фамилия работи в БДЖ.
На мен най-ми е готино в бърз влак с купета, обожавам просто. Където и да пътувам, дори да е за по-дълго.
Кофти е, че почти не са чисти влаковете, тоалетните в повечето случаи са тотал щета. Но на мен си ми е най-голямата тръпка.

14.   За мен лично да пътуваш с влак е едно прекрасно изживяване, макар и рядко да пътувам с влак аз много обичам, а и е много приятно и сякаш се освобождаваш от лошите мисли, много е приятно. Опитай, едва ли ще останеш разочарован, а и билетите са изключително евтини, има хубаво парно през зимата, общо взето всичко е ок и ми харесва, но за мен има само един минус, той е, че тоалетните не се поддържат кой знае колко, но пък нали плюсовете са повече, а минуса е само един, затова пробвай!

15.   Да, като студентка изцяло с влакове. Билетите са по-евтини, има намаление за учащи и пенсионери.
Не е лукс, но се понася. За 4 години имам доста спомени по гарите. Ремонти на БДЖ, траещи месеци, прекачвания от автобус на влак заради ремонт. Пътуването през зимата си е истинско приключение. Парното бумти, рядко ми се е случвало да е студено. Но имаше закъснявания, паднали дървета, непочистени линии.
Но иначе си е забавно, ако пътуваш с другарче. Завързвала съм разговори с доста други студенти, с чужденци. Пълно е със студенти, особено ако пътуваш по линия, където има град с университет.

16.   Ние с мъжа ми така обичаме да ходим на море. Вземаме си спално купе само за двамата за отиване и връщане. В купето си има мивка, шкаф, спално бельо, абе нещо като две звезди хотел. Правим си там салата, сипваме си по една напитка, пускаме си музика, бърборим си, после се наспиваме и сутринта сме във Варна, пием по едно кафе и слизаме; едно такси до курорта и готово. По обратния път до София - същата работа, само дето вече сме си купили смокиново сладко и правя филийки за закуска. Нямаме проблем да пътуваме и с колата, но така ни харесва повече, то си е част от почивката. А и практически печелиш два дена от отпуската, защото след шофиране цяла нощ, половин ден спиш. А така - отпочинал и в добро настроение - само си оставяш багажа и се гмурваш в морето.