Въпроси към жените
- Защо като приемете покана за приятелство във фейсбук на някакво момче, и после то ви пише, не отговаряте ?
- Защо като се опитат да завържат някакъв смислен разговор с вас, казвате "всички мъже почвате по този начин, много сте скучни" (не знам какво очаквате да ви се каже толкова, при положение, че не ви познават). ?
- Защо винаги се правите на недостъпни, когато ви поканят (по културен начин) на танц в дискотека/бар и т.н ?
- Защо искате да бъдете третирани като едва ли не царици на първа среща, но вие не третирате като цар мъжа с вас ?
- Защо само мъжа трябва да прави "крачки" към вас, а вие да си седите и да чакате ? Не е ли хубаво да има реципрочност ? Една крачка той, втора крачка вие ?
Ще се радвам модераторите да публикуват този материал. Много ще ми бъде интересно какво ще каже женската аудитория по тези въпроси. Мъж съм на 22 години.

Коментари

1.   А ти защо си мислиш, че някоя жена ти е длъжна, авторе? Всичко е по собствено желание, не разбра ли??

2.   Не съм жена, ама за кво ти е и без това женско мнение? Само ще те заблуждават.

- Приемат щот така им скимнало. Не търси логика.
- Ако почваш с "здравей, как си" е наистина тъпо и изтъркано. Все можеш да си напънеш мозъчето и да измислиш нещо по-закачливо. :)
- Правят се на недостъпни защото просто, ЧИСТО ФИЗИЧЕСКИ, дори и да искат, не могат да огреят всички пичове, дето ги искат. Все трябва да отсяват по някакъв начин.
- Искат да бъдат третирани като кралици, точно за да бъдат смъкнати на земята, а не за да бъдат третирани като кралици. Правиш ли го си се уловил в капана и си поредния подлизурко, дето се опитва да им се подмазва. Всъщност искат мъжкар дето да ги командори и шамари, ако му се противопоставят. Това искат. Цялото това нещо с "аз съм принцеса/кралица" е булшит. Затова и се хващат с най-големите олигофрени.
- Да, реципрочността е хубаво нещо, но реално нещата не работят така. Винаги е по-добре, когато жената дава повече, а мъжът взема, изисква и води. Получи ли се обратното, директно си аут.

3.   Че някой е приел приятелство във фейсбук не значи че, те е приел за нещо повече. Налазихте навсякъде, досадници...

4.   Защо като приемете покана за приятелство във фейсбук на някакво момче, и после то ви пише, не отговаряте ?

Отговор: Защо трябва да отговарям? Длъжна ли съм по някакъв начин да му обърна внимание?! Имам над 2000 неприети покани за приятелства,а месинджър и фейсбук съм го направила да не ме виждат на линия.

- Защо като се опитат да завържат някакъв смислен разговор с вас, казвате "всички мъже почвате по този начин, много сте скучни" (не знам какво очаквате да ви се каже толкова, при положение, че не ви познават). ?

Отговор: Малко са тези със смислените разговори,като човек който е обвързан отговарям на интересни въпроси зараждащи дискусия,а не клишетата за сваляне.

- Защо винаги се правите на недостъпни, когато ви поканят (по културен начин) на танц в дискотека/бар и т.н ?

Отговор: Не ходя по барове и дискотеки.

- Защо искате да бъдете третирани като едва ли не царици на първа среща, но вие не третирате като цар мъжа с вас ?

Отговор: Какво значи царица?
Никога не съм се държала надменно,винаги съм се стараела безболезнено да отклоня последващи покани за среща ако не харесам даден човек,или ми е станал безразрилен.

- Защо само мъжа трябва да прави "крачки" към вас, а вие да си седите и да чакате ? Не е ли хубаво да има реципрочност ? Една крачка той, втора крачка вие ?

Отговор: Никога не съм правила крачки към някого,не защото съм "принцеса",а защото съм срамежлива.
Не мисля че жената трябва да бъде ловецът,все още съм на мнение,че мъжът е този,който трябва да се бори да спечели жената която харесва.
За твоя радост има все повече безсрамни жени,които не само че ще направят крачка към теб,а направо ще влезнат "вътре в теб". :)

~darkgirl~

5.   - Защото съм обвързана и не смятам, че е редно, пък е обикновено не ми се занимава с писане. Изписала съм си писането във Вибокс и Скайп;
- Не съм писала такова нещо, поне не се сещам;
- Защото, както споменах, съм обвързана, а и един танц или едно кафе могат евентуално да доведат до секс, а аз не съм голям привърженик на идеята за секса като забавление или да се случи прекалено рано (не е задължително, но е като вид превенция) А и танцът/ кафето могат да доведат до следващи срещи, които от своя страна да доведат до несподелени чувства от едната страна, а заедно с това - драми:
- Като царица не, просто нормално отношение;
- Хубаво и мъжът да направи крачката. Нали мъжката енергия е водещата? Това, което аз направих като първа крачка към момче преди време, беше да говоря по- често с него, да му се усмихвам и пр., но впоследствие той се оказа обвързан. Трудно бих предприела нещо по- драстично, освен ако мъжът не е прекалено срамежлив, но съм съгласна, че в една връзка трябва да има реципрочност.

Black Sabbath

6.   Не те харесват и за това не си комуникират с теб. Ако те харесваха, щяха да си строшат краката да са с теб.
Ние не стоим с капкомер в ръка да измерваме реципрочно на кой какво му харесва.

9.   - Защо като приемете покана за приятелство във фейсбук на някакво момче, и после то ви пише, не отговаряте ?
Не добавям непознати, но такива ми пишат и не им отговарям. Не търся запознанства онлайн, не ми е приятно.

- Защо като се опитат да завържат някакъв смислен разговор с вас, казвате "всички мъже почвате по този начин, много сте скучни" (не знам какво очаквате да ви се каже толкова, при положение, че не ви познават). ?
Ти не си виновен за грешките на цялото мъжко съсловие, но и тя не е виновна за грешките на цялото женско съсловие. Твоята "анкета" също слага жените под общ знаменател. Защо го правиш?

- Защо винаги се правите на недостъпни, когато ви поканят (по културен начин) на танц в дискотека/бар и т.н ?
Защото не искаме да танцуваме с непознат, а да се забавляваме с приятели и да разпуснем. Това, че си в бар, не означава, че търсиш свалка или запознанство. В повечето случаи въобще не искаме да се занимаваме с вас, ама вие си мислите, че се преструваме. Пък и не всички обичат да танцуват.

- Защо искате да бъдете третирани като едва ли не царици на първа среща, но вие не третирате като цар мъжа с вас ? ​
Не очаквай някоя да се държи с теб като с крал, ако ти видимо си шут и поведението ти е като на всеки втори мъж, целящ да го обожават, харесват и желаят. Ако искаш различно отношение, трябва да даваш различно отношение. С мен мъжете се държат добре в масовия случай, но и аз не ги слагам под общ знаменател, не им се натрапвам и не им досаждам, за да постигна заветната цел да им бъда жена.

- Защо само мъжа трябва да прави "крачки" към вас, а вие да си седите и да чакате ?
Ако те харесва наистина, ще има реципрочност в отношенията ви. Ти ще я поканиш на кафе, а след това тя ще те извика за разходка. Прието е мъжът да води, а жената да следва. За нас е приятно, ако мъжът е сигурен в желанието си да е с нас и проявява инициатива. Има много мъже, които са несигурни, без ясни намерения и разиграват номера. Ако тя не те следва, вероятно просто не си пада по теб достатъчно. Това важи и в обратен ред.

10.   ''Из дебрите на един не толкова привлекателен мъж и неговото отчаяние''

Братан.

11.   Зависи от много фактори. Като мъж съм забелязал следното.
Според мен визията е от голямо знание в интернет. Научи се да водиш и интересни разговори.
Като цяло се научи да разпознаваш езика на тялото и за разбираш, кога едно момиче те харесва и кога не. Също има и такива, на които им трябва време да се отпуснат понеже са притеснителни и ако искаш да танцуваш с тях веднага, то това ще доведе до това да се затворят, въпреки че може да са те харесали.

12.   Честно, не съм много сигурна. Аз нямам профил в сайтове, а когато бях на 20 и имах и ми пишеха винаги отговарях, но се държах приятелки с момчетата, въпреки че не търсех връзка. После си изтрих профила и си намерих момче от познати, в обща компания и се омъжих за него. Оттогава не виждам смисъл в тези сайтове. Според мен въпросните момичета не знаят какво искат, а също и имат много писма и им е писнало да отговарят. А приемат покана, защото искат лайкове... което е тъпо.

13.   - Зависи какво пишеш след като съм те приела във фейсбук. Ако ми пишеш нормално "Привет", ще ти отговоря когато имам възможност да ти обърна внимание и ще започнем разговор. Ако обаче тръгнеш с тъпотии от "Ей, колко си сладка" и т. н. няма изобщо да те отразя и даже може би ще те махна от профила си.

- Очевидно си писал на конкретно момиче, което си искал да впечатлиш, но неуспешно.
Обикновено една жена би казала подобно нещо, когато някой се тества да я сваля по нескопосан начин.

- Аз не се правя на недостъпна, но не съм и длъжна да танцувам с всеки, който ме покани.
Ако те харесам, ще танцувам с теб. Ако не си ми симпатичен, няма. Трябва да приемеш, че не всяка те харесва и би се радвала на компанията ти, както е валидно и обратното.

- Аз съм кралица на собствения си свят и всеки мъж до мен е възприеман от самата мен крал на неговия. Аз се държа с мъжете си като с крале, очаквам и същото в замяна. Ако това не се случи се получава сблъсък между троновете и нещата просто не се получават. Ако някоя жена не се държи по този начин с теб, значи или не е дозряла и е поредната пикла, лампяща за внимание... или има пенис между краката.

- Реципрочността е ключова и жените (ама осъзнатите) постъпваме точно така.
Има уловка, обаче. Трябва да сме убедени, че си струва времето и енергията.

14.   Авторе, защо им вдигаш акциите на тези боклуци жените бе? Пет пари не струват днес жените и това, което си описал е преекспонирано. Няма такова нещо в реалния живот. Днес момчетата и мъжете вече не уважават жените, защото женският пол като цяло, не заслужава повече мъжко уважение. Ако не беше детеродната им способност, мъжете щяха да ги ликвидират до сега, защото друга полза за света от тях няма. Жена ще ми се блещи на мен, ще ми крещи, ще ме заплашва със законите, била ми равна, можела и тя колкото мен и искала равно заплащане! Равна ли? Хайде да не казвам как мъжете ги правят равни, и чак водоравни, когато им писне от женската гнус! Не се унижавай авторе, пак ти казвам, жените не заслужават мъжко уважение, както казват по нашия край, за жената само бой, е*ан, много деца и сурови дърва за печката, та да не мисли за глупости, като равенство с мъжете, и останалите феминистични простотии! Ако искаш да си истински мъж, не трябва да проявяваш никаква милост към момичета и жени. Грешният пол, не трябва да властва над мъжете по никаква причина. Днес феминизмът опорочи Хр. свят и се самопровъзгласи за властващ и всемогъщ, а мъжете трябвяло да му се кланят и да му робуват, чрез нови женски закони. Е, няма да стане, и винаги ще е обратното, мъжете са силният пол и те определят правилата. Така било е, и пак такаще бъде, а днешното явление с властта на феминизма е само временно явление. Ако Хр. мъже не го направят, тогаз ислямистите ще им строшат очилата, и повече няма да посмеят да квичат за равенство с мъжете!

15.   Авторе, ще ти дам един съвет. Нито една жена не ти е длъжна. Изобщо никой не ти е длъжен за нищо. Недей да държиш сметка на хората които не ти обръщат вниманието, което си мислиш че заслужаваш. Ако някой те игнорира най-вероятно не те харесва. Няма друго обяснение. Тръгни си с достойнство и недей да мрънкаш.

16.   1 Ако искам да си хвана гадже по интернет ще вляза в сайт за запознанства, а не по фейсбук.
2 Аз не говоря така. Имам такива мисли, но не ги казвам.
3 Защото не искам пияна да вляза в тоалетната или в колата и да прави секс. И почти не ходя на дискотека. И не ги ползвам за такива неща.
4 Защото мъжете искате да сте първите в това. И да видя колко ме обича. След това съм аз.