дентална медицина>медицина
Здравейте, кандидат-студент съм и напоследък чувам че денталната медицина се завършва по-трудно от хуманна медицина. Какво е вашете мнение?

Коментари

1.   Избери което ти е на сърце, което искаш да работиш.
Ако искаш да си лекар, няма да ти е добре да учиш за зъболекар и обратно.
Ако за зъболекар е по-трудно, но това искаш- ще минеш през каквото трябва, защото ще имаш мотивацията.

Истината е, че заболекарите учат известна част от всичко свързано с обща медицина. Има специфики, които като лекар са ти необходими. Пак трябва да знаеш пациентите ти какви оплаквания имат, дали имат сърдечни или някакви друго проблеми, какви лекарства пият и т.н.

В Румъния зъболекарите имат много практика и си учат повече техните си специални предмети, на тях им спестяват някои неща от общата медицина.
В България ще ти искат да знаеш повече неща на теория за обща медицина, за практиката не знам как е.

2.   Тъй. Всичко се влизабтрудно и се завършва оше по- трудно. Само че като завършиш двнтална и започнеш да работиш за себе си в един момент ще тиндойдст големите пари. Като зсвършиш медицинс ще започнеш да работиш някъде, с ако имаш късмет и да специализираш за 600лв месечно за 4 одини и още толкова после да си вързан на някоя мизерна болница задето ти е рзрешила да специализираш В медицината е мафия и трябват адски много връзки за хубавите места и специалности. С денталната и да ги нямаш - започвал, работиш някъде, изкарваш си парите, като не те кефи шефа се местиш и толкова. Плюс това си мъж, трябва да си стъпиш на краката. Много нерви са в медицината, повярвай ми, за мизерни пари. А за да работиш медицина трябва да имаш сърце ибда гориш в нея. Иначе е само много, много стрес.

3.   Ами до там сме се докарали, ама да - по-трудно се завършва.
Щото нали хората като дойдат при теб очакват да спре да ги боли зъба, а не просто да ти дойдат с главоболие и да им кажеш да пият аналгин и колдрекс, без много да се задълбочаваш.

4.   Ако обичаш да работиш с ръцете си, да "майсториш", и освен това си добър в общуването - дентална, рехабилитация (което се учи 3 години като старото полувисше);

Ако не обичаш общуването и си интроверт - медицина хирургия. Половината от медицината е психология, ако не си добър там - хирургия.

Ако не ти понасят гледки, миризми, хамалогия - дентална (въпреки че гръбнакът ти ще замине) или обща медицина спец. неврологинтернист някакъв

5.   Денталната медицина е като автомонтьорството, само че ще трябва много да учиш и да си губиш годинките. По-добре хвани работа в някой сервиз и за 2-3 години ще си спец и после сам за себе си започваш да работиш.