Харесахме се, но сме вече обвързани
Здравейте!
Реших все пак да си обясня ситуацията и да поискам мнения/съвети. На 19 съм. Обвързана съм от няколко години, с приятеля ми в момента сме в други градове заради образование и работа, малко детинска връзка, която не вярвам да има особено бъдеще. Преди няколко месеца ми писа момче на 20, от друг град, и като цяло в началото не му обръщах внимание толкова, не съм му задавала въпроси, не съм се интересувала особено. С течение на времето обаче ми стана приятно с това момче, позволих си да му споделям твърде много, пишехме си от сутрин до 3-4 през нощта. Казах му, че може би го харесвам. Но тогава ми отговори, че всъщност е обвързан, но по някакви си причини приятелката му също сега не била в същия град с него.
Като цяло и двамата се харесваме, и двамата се искаме. Но той не желае да остави приятелката си, защото я обича. Опитахме стотици пъти просто да се оставим и да спрем с тази глупост, защото и двамата осъзнаваме колко тъпо е за половинките ни това. Но някак си не успяваме, не издържаме повече от ден и пак се търсим. А аз през цялото време осъзнавам как само ще страдам накрая, но ми е наистина трудно да се откажа от него. И просто не мога да разбера защо му беше точно на мен да праща покана и да пише, когато има сериозна приятелка, и защо ми беше на мен да му отговарям, да го харесам, да му споделя, че го харесвам, когато имам приятел.
Хем знам решението, че не трябва да се занимаваме повече един с друг, но наистина ми е изключително трудно. Аз към друг човек не съм изпитвала чак толкова силни чувства, че чак и първа да тръгна да се обяснявам, че го харесвам.
Наистина в момента ми е много трудно, не знам дали си заслужава всичко това, не знам дали да боря или да се отказвам.

Коментари

1.   Замисляла ли си се някога, как би се доверила на човек, който емоционално изневерява на момичето, което уж обича. Не, че и ти си много по-различна. Аз в такива случаи винаги давам един съвет - остави приятеля си, дай шанс на момчето да намери някоя, която ще го оцени. Остави и този, с когото си пишете и започни на чисто, без гузна съвест. Щом изневерява, значи ще изневери и на теб. Доста често срещан сценарии сред новото поколение е това, което е наистина притеснилно. Все още си млада и имаш много уроци да научаваш за живота и не само.

2.   Може да ти пишат сто мъже, ако ти си сериозна и искаш да си с приятеля си няма да им отговаряш. Явно вече не се чувстваш свързана с него и ако си достоен и честен човек ще му го кажеш и ще го оставиш да си търси щастието с друга. А пък ти прави с новия каквото искаш след това, по-точно каквото иска той. То е ясно, че вече си захапала въдицата. Най-вероятно не си единствената, на която е писал, пробва човекът, пък където мине номерът. И няма да остави приятелката си заради теб, просто ще се позабавлява с поредната бройка, докато му върже друга.

3.   "малко детинска връзка, която не вярвам да има особено бъдеще" - но първо прекрати предишната връзка, знам че маймуната не пуска клона, докато не се хване за друг, но имай достойнство

4.   Затова хора, не водете връзка от разстояние. Кой каквото ще да ми говори, за да е успешна една връзка от разстояние и 3мата/4мата трябва да си имате доверие! (:

5.   Много ми е интересно - хем я обича, хем се занимава с друго момиче, а може и да не си само ти, нали се сещаш. Но поне ти е казал, че няма да се раздели с нея, тоест ако очакваш сериозна връзка от него, явно няма да го бъде, така че не знам защо си губиш времето.