Имам чувството, че ме лъже
Здравейте,
Никога до сега не съм ревнувал приятелката си, но сега не знам от ревност ли, от какво започнах много да се съмнявам! От 8-9 г сме заедно и никога до сега когато не е с мен не съм я питал къде ходи, с кой и т.н. Преди 1 год без да искам я хванах че праща смс-и на един с 10 г по-малък от нея /и двамата с нея сме на 36г/ като му казваше "зайче'!

Обяснението и беше че така си викали, нямало нищо м/у тях, как можело да си помисля че имала нещо общо с "това лапе", били само приятелчета. Хванах го за ушите тоя и ми каза: "Батка тя ме търси, аз кво да направя? Наистина сме нямали нищо с нея." Може и от страх да го е казал, но май му повярвах ама от тогава нещо започнах да се съмнявам в нея, но не и го показвам!

От известно време почти не се виждаме, все си измисля причини, понякога даже смешни и се получава че в седмицата сме заедно около 5-6 часа и то за 2-3 дни! 3-4 дена въобще не се и виждаме даже! Иначе "много ме обича, липсвам и ..."! Съмнявам се че се вижда с това лапе, и не само се виждат но не знам какво да направя! Мога да и извадя разпечатка на разговорите без да разбере, мога и да пусна хора да я следят и ако има нещо да я хванат, но...

Честно да ви кажа май ме е страх че ще я хвана и .... Обичам я! Дайте някакъв съвет че ще полудея вече!

Коментари

1.   Съветвам те да не пращаш никой да я следи, защото ще стане още по-лошо, наистина. Опитай се сам да разбереш какво става и дали изобщо имаш повод за съмнения, но не стигай до такива крайности, за да не стане по-лошо. Все пак трябра да й имаш поне малко доверие, отдавна сте заедно.

2.   Липсата на доверие е зараза. Щом започнете да проявявате недоверие, ще се появят конфликти, напрежението ще нарасне и след това ще дойде раздялата. Ако обичате приятелката си, опитайте се да се забавлявате заедно, предразположете я към откровеност, покажете й, че се радвате на нейните приятели. Не ревнувайте. Ревността е убийството на любовта.

3.   "Все пак трябва да й имаш поне малко доверие, отдавна сте заедно".

Точно на тази основа могат да се крепят съмненията ти, че сте от много време заедно. Ами ако е решила да потърси малко по различни ласки при друг. Ти я познаваш най-добре и знаеш дали е способна на това, но един съвет: Напълно изключи варсиянта за следенето, защото ако м/у тях няма нищо и тя случайно научи, че я шпионираш, зтава мн лошо.
За разписката с телефонните разговори е по-добре ако тогава вече научиш нещо "по-така", седнете и си поговорете очи в очи разяснете всичко и започнете на чисто, но да се надяваме, че тревогите са ти безпричинни :)

4.   Ако питаш мен, след 8-9 годишна връзка, страстта е изчезнала. Тя има нужда от свежи емоции, нещо ново, а и щом нямате деца, не виждам какво ще я задържи при теб... може би пари:))) Но иначе си го търси, повярвай ми... ако не е този малкия, друг ще се появи на хоризонта...

5.   Ако питаш мен,аз ще ти кажа само, че трябва да си имаш едно на ум. Не пращай хора, просто един ден се окажете на едно и също място по едно и също време без да имате среща... и прецени. Може и да се получи?

6.   E, не е толкова малък съперникът ти, възрастовата разлика изобщо тук не я брой! Според мен, жена съм, малко охлаждане на отношенията и отдръпване от твоя страна ще свърши работа, ако те цени, ще усети накъде духа вятърът и ще се лепне за тебе. Ако не те цени и отношенията са охладнели отдавна, преди ти да си го забелязал, ще използва момента и най-вероятно ще се разделите. Но по-добре сам, отколкото зле придружен.

7.   Я си измисли причини и ти за да не се виждате, колкото и да я обичаш направи го за да я заболи от нейните постъпки и после напиши къв ефект има. И да ти е гадно, че няма да я виждаш не се страхувай, че ще я загубиш, в момента угаждайки и и седяйки със скръстени ръце ти гарантирам, че до няколко ще те зареже.

8.   От автора: Благодаря Ви на всички! Перфектни сте! Наистина ми помогнахте страшно много!

9.   Набараи тоя малкия и го спраскаи и след това виж неините реакциии какви са!

10.   Дали чувствата след 8-9 години може да са пак същите?
До колкото виучдам твоите още ги има!
Дали при нея още е тъка можеш да разбереш само от нея и от неините постъпки!
Бъди директен с нея не заобикаляи нещата и фактите!

11.   Ами то стара история е тва,но нека напиша моя скромен опит до момент,може пък на някой да съм полезна с нещо. Аз съм на 20 скоро ще правя 21 имам зад гърба си две сериозни връзки едната беше 1г другата 4г.Гледайки историята мога само да кажа,че според мен на мацката и е писанло вече аз бях по същия начин просто това си е доста време и някак си как да кажа писва ти искап нещо друго,нещо различно в такива моменти е добре да се говори и да се казват чувставата хубаво е и да има и раздяла така ще се разберат много неща дали ще се усеща липса от нейна страна,дали ще тръгне с някоий друг незнам,но е хубаво да я има за известно време.Аз исках от бившия това време,но той не ми го даде сега съм с друг и ми е много гот скоро не го бях изпитвала това чувство.Такаче просто ясно е че с когото и да сме има любов първите няколко месеца после всичко е навик вече ,но в крайна сметка не е лошо да цениш това което имаш до себе си.Според мен на мацката и е писнало и определено има игра с тоя младичкия и това съответно я е нахъсало малко или много чувства се сигурна а не прави сметка че по младия сами си трупа бройката с нея по някога жените постъпваме много глупаво и оценяваме дадение човек едва когато го загубим незнам за сега съвет раздяла ... пък времето ще покаже нали знаеш поговорката "Ако обичаш някого, пусни го на свобода. Ако той се върне, е завина.ги твой. Ако не се върне, значи никога не е бил."

12.   8-9 години са много време. Не сте преминали на друго ниво (да живеете заедно и ала бала), така че ако срещне някой, който да я заплени в свободното време което си И оставил, ще те зареже. Може и да не стане де, но май е въпрос на късмет. Освен това жените около 36 имат много голяма нужда да се чувстват харесвани, защото цифрата 40 е изключително близка и плашеща. Платоническата (евентуално) връзка с по-малкия е абсолютно доказателство за това какво се случва в мозъка И.

Бамби

13.   Ами ти досега къде беше?За девет години нито брак си предложил ,нито живеете заедно нито дете имате?Аз мисля че това ,че нямате развитие на връзката я кара да търси друг .Малък,голям ...Някой ,който да и направи бебе.Нищо не си и дал ,защо искаш да сте заедно?Или направи стъпка или прекратявайте,въпреки че според мен е твърде късно

14.   Дай сигурност на момичето първо със себе си,после търси причините навън.Купи един пръстен-може и сребърен,жените умират за такива неща,падни на колене и и го дай.Това ще бъде нейния обет към теб,че е твоя и тя ще има сигурност,че намеренията ти към нея след 9 години са сериозни.Да знаеш,че зайченца и други пикльовци ще отпаднат на момента.Жените обожават да бъдат ухажвани,а ти явно си позанемерил това занимание и тя търси флирт другаде.Eдва ли ти изневерява,просто търси романтика.Покажи и,че я обичаш,вместо да я следиш.