Той не ме подкрепя за кариерата ми
Интиуцията ми подсказва, че това е сериозно и не бива да го пренебрегвам като сигнал. Отдавна имам опасения, че с приятеля ми имаме сериозно разминаване по отношение на образование и кариерно развитие. Аз съм вишистка, говоря няколко езика, имам престижна професия, направила съм кариера и изкарвам малко повече пари от него. Той е със средно образование, работи като общ работник, изкарва достатъчно пари, за да може да се издържа сам.
Основното, което ме притеснява, е че няма никакви амбиции в работата. Все му е тая какво работи и колко изкарва. Аз за разлика от него съм изключително амбициозна и не ми харесва да бъда в ролята на мъжа. Затварям си очите от доста време за това и ето какво се случи наскоро:
Аз бях в командировка и му предложих да дойде с мен за 2 дни. Всичко беше платено служебно, хотелът беше 4 звезди, комфортно и удобно. Помолих го да ми помогне с шофирането, защото не съм добър шофьор, така че на отиване и връщане, караше той. Почувствах се адски зле след неадекватните му реакции. Първият ден приключих ангажиментите си към 9 вечерта, беше нацупен, че не съм приключила по-рано, но не сме се карали. Правихме много романтичен секс, спах само 4 часа и на следващия ден отново бях на работа. Наложи се да работя целия ден, прикчючих късно през нощта и бях тотално изтощена, гърлото почна да ме боли, дойде ми и бях умряла за сън. В същото време той остана да си почива в хотела цял ден, цял ден е пил, пушил, излежавал се е и не е излизал, защото каза, че било студено. Когато се върнах, ме посрещна видимо бесен, в отвратително настроение, мълчеше и гледаше сърдито. В крайна сметка се скарахме и почна да ме обвинява, че съм се върнала късно от работа и че му било скучно цял ден. Аз казах, че не сме на екскурзия и е наясно, че съм тука по работа. Почна да ми набива комплекси, че съм зле в леглото и да се оплаква, че не съм му правила свирки достатъчно често, само съм била разправяла колко обичам секса, ма тва било само на думи, а иначе нищо. Това изобщо не отговаря на реалността, защото правим секс поне по 2 часа на ден, когато се видим. Почнах да се чувствам все едно съм с някоя мутреса, а аз съм мъжа, който плаща всичко, а мутресата цял ден нищо не прави, скучае и само мрънка. Аз не съм го карала да седи в хотела цял ден, напротив, мислех, че цял ден ще е с приятели навън. Той сам е решил да не излиза на студа. Накрая излязох виновна за всичко. Тотално ми стана обидно, след като му се обади един приятел и той почна да обяснява, че е в хотел с мен и каза за хотела: Ми нищо особено не е. Не стига, че всичко му е поднесено на тепсия, ми само мрънка, претенции и даже и на 4звезден хотел ще намери кусури. Бил виждал и по-хубави. Ами и аз. И дворци съм виждала. Започна с директни и глупави обвинения към мен. Била съм го използвала за шофьор. Чувствал се като играчка. Чудя се наистина ли го мисли това или просто се чуди за какво да ме изкара виновна. Най - обидно ми е, че не ме подкрепя за работата. Иска всичко наготово и пак не е доволен. Повече никога няма да го взимам на командирвки с мен. Мислех, че ще имам повече свободно време, но бях ангажирана и не успях. Накрая излязох и виновна. За какво? Че съм пребита от работа, а на него му е скучно? Предложих просто да отидем на екскурзия някъде. Тогава ще имам свободно време. Само че като се наложи да плаща нещо, няма много желание. В Дубай било скъпо, в Европа имало карантина, не става. Накрая ми писна и му казах: Ами като не ти харесва така, плащай ти хотелите, работи по 20 часа, а аз ще си почивам цял ден на лукса, да видиш как е от другата страна. Той не може да се постави на мое място и мисли само за себе си. Сдобрихме се и всичко поутихна. Ама мисля, че не задълго. Мисля, че това не е толкова безобидно, колкото изглежда.
Дайте ми съвет какво да правя...

Коментари

1.   Интелигентният и простият човек винаги говорят на различни езици. Според мен нямате бъдеще заедно. Намери си мъж, който ти отговаря на нивото. Иначе ще имаш само мъжка държанка.

2.   "Той не може да се постави на мое място и мисли само за себе си"
Напротив, точно това се е случило по време на командировката и са му гръмнали комплекси. И той се е почувствал както ти, Ти- мъжът, а той ...и те така.
За това те е нападнал с обиди, опитал е да ти снижи, да ти набие комплекси за да избие своите. Слагай огромна червена удивителна и дай някакъв кратък период за наблюдение. Режи до корен при първия случай в който се повтори случката или въобще усетиш, че вече си прекалено голяма лъжица за неговата уста в неговата глава. Не си го причинявай и не се унижавам да го убеждаваш в нищо и без това очевидно, комплексите замъглят ли му съзнанието...

П.п за мен само случката в хотела би била достатъчна да си тръгне на мига без право на връщане! Вместо да си стегне задника и направи нещо за себе си той ще обижда да те смъкне теб до неговото ниво...

3.   И всичките тези капризи от мъж. То, не че за жена е приемливо де, ама е по-често срещано.
" Дайте ми съвет какво да правя " - Ами с риск и да Ви обидя - намерете си някой на вашето ниво. Този, така както го описвате е ниска топка.

Ронин

4.   Здравй,
Бъди себе си,следвай своя кариерен път.Разделете се,не е за теб.
Трябва повече да се усмихваш.
Успех!

5.   Не знам ако продължават така нещата всеки по пътя си и това е. Отдели се от него за уикенда, за премислиш нещата и да вземеш най - правилното за теб решение. Аз мисля, че вече знам какво си решила.

6.   Странно е жените с какви отрепки се хващат и после много ги обичали. Та този човек не е на нивото ти! Ама изобщо! Общак, който не си е напънал гънките да направи нещо с живота си. Ти си класи над него.
Ще мрънка за хотела, за работата ти, ще мрънка като някоя бабичка постоянно. Това ли е любовта за теб?! Някакъв неблагодарен мрънкалник, който нищо не е постигнал?
Животът ти с такъв в бъдеще ще е ад. Не очаквай чудеса от него. Той знае ,че никоя свястна няма да го вземе, знае се що за стока е. Комплексираните мъжленца не стават за добри съпрузи и бащи. Просто го е яд, че си повече от него.
За какво изобщо се сдобряваш с тоя?!Един шут отзад и айде!

7.   Нямам съвет да ти дам, защото такива неща на приятелката си не бих причинил.

Бил съм в подобна ситуация, но на мен са ми мрънкали и са ме сривали.

Авторке, такова ли поведение привлича и задържа жените?

Защо си с този човек още? Искам да направя изводи за себе си.

М32

8.   Колкото и пари да изкарваш, докато няма нищо женствено в отношението ти и характера ти няма да имаш мъжкия мъж.
Първо ти трябва да се държиш мило, да си закачлива, да умееш да се възхищаваш, да си грижовна..
Ако си по принцип критикуваща и изискваща само мъже неспособни да правят пари и мрънкащо ще са покрай теб. Просто сте си разменили ролите.
Може само и единствено ако това в момента не ти изнася да прекратиш връзката, да излизаш в приятелки и да се научиш да бъдеш подкрепяща жена. Не напускай работата, но не казвай на мъжете с които ще излизаш в бъдеще доходите си.

10.   Не кариерата и работата е проблемът. Ти явно искаш той да е над теб, да има пари нещо да ти плати. Той има други очаквания. Аз от мъжа ми нищо не съм искала и нищо не съм получила, никога не е плащал хотел или нещо друго.
Може би не сте един за друг. Не всички изкарване много и висшето не гарантира висока заплата. Нормално е и да се карате, просто той е мислел, че повече време ще сте заедно и се е поузнервил.

11.   "Аз съм вишистка"... Мъко моя, земеделска...

12.   Ти си си избрала такъв мъж! Да си гледала по-добре, да си избрала образован на твоето ниво. Сега ще въртиш свирки по 2 часа и няма да се оплакваш.

13.   Каква е този престижна професия и кариера, с която изкарваш малко повече от общ работник? Не знам на какво ниво владееш чуждите езици, но "виСшист", идва от "виСше", а не от "више".
Защо си с мъж, който ти е под нивото, не те уважава и подкрепя и се опитва да ти вменява вина? Страх те е, че няма да намериш друг, който да те обича и цени повече или какво? Абсурдна е ситуацията.

14.   Разкарай тоя комплексар веднъж завинаги. Мъже колкото искаш.

15.   Грешката е в теб, а не в него. Презорваш го и щом изкарваш повече пари трябва ти да поема повече. В крайна сметка ти работиш повече, а той ще помага в други неща.
Не си права. Приеми, че трябва да не го насилваш толкова много.

17.   Правилно си се усетила. Преди 15 години имах приятел, който много харесвах. Аз учих езици, следвах, после магистратура, изобщо учих и се трудих. Той лежеше на дивана, играеше видео игри, не работеше, само лятото продаваше сладолед на морето и после цяла зима караше с изкараните пари. Дори отказваше да излизаме, защото нямал пари. Отказваше да си намери и работа. Абсолютен лентяй. Такъв си е и до днес. Сам, без половинка, мислещ си че е голям плейбой. Интересува се само от алъж-вериж. Радвам се, че не останах с него. Дори комуникацията ни беше трудна. После срещнах съпруга си, който е образован също като мен и е много начетен и разумен. Е, имаме спречкваия, нормални, имаме и дете, понякога е натоварено, но винаги се нагаждаме и проблемите отшумяват бързо.
Помисли си. Решението си е твое.

18.   Не разбирам защо изобщо си във връзка с този човек. Носи ли ти нещо положително в живота? По описанието ти изглежда комплексиран заради по-ниските си доходи и работа и си го изкарва на теб. Не пишеш за сексуалния ви живот, но коментарите му звучат егоистично, мисли за себе си и едва ли се интересува дали си удовлетворена. Изобщо с гадното отношение към теб избива комплекси и се чувства "по-мъжествен" мачкайки те по всякакъв начин. Не разбирам жени като теб, които търпят такова отношение, прецени дали искаш да живееш по този начин.

19.   ".. съм изключително амбициозна и не ми харесва да бъда в ролята на мъжа"
Как така хем си амбициозна, хем не ти харесва да си в ролята на мъжа? То да си амбициран си е чисто мъжко качество. Ти какво изобщо искаш?
Виждаш ли парадокса, в който живеете днес жените?

За твое сведение, когато не позволяваш на мъжа си да бъде мъж той се комплексира.

Ако толкова много държиш да си с някой който е по-амбициозен от теб, тогава си намери някой натурален комплексар, с по добра от твоята кариера и повече пари. Дано това те накара да се почувстваш жена поне малко.

20.   Различни харектери сте. Според това, което си написала той е човек без амбиции в живота. Доволен е от това, което има. Винаги ти ще си виновна, че работиш много и т. н.

33М

21.   Не трябваше да те кара той, а трябваше да си вземеш влака-нито ще има кой да те ядосва и да ти мрънка, нито пък ще те посреща с упреци! Един живот живееш, а този пиел и пушил, вместо да гледа телевизия и да слуша музика! Че и не те оставя да си гледаш работата! Един вид егоист! После сте се сдобрили, но ми прилича на затишие пред буря! Не харесал хотела! Ами като не му харесва, да си беше останал у тях или да отиде на нощувка! То така и баба знае! Другите те съветват, че трябва да се разделите! Както виждам, вече натам е тръгнало, но ти си решаваш!