Роднините му целят да ни разделят
Здравейте, с човека до мен сме пет години заедно, имаме и дете. Всичко беше цветя и рози до появата на детето. С него отношенията ни бяха чудесни, с изключение на това, че явно бях неприета от семейството му. Твърде ярко ми направи впечатление, че прекарва празниците с тях, когато забременях и рожденият си ден той изкара по следния начин: няколко часа с мен и после заяви, че са му приготвили вечеря и отиде сам. Това беше явна демонстрация, но си замълчах. След раждането майка ми беше човекът, който изключително много ми помогна с детето. За година детето не е оставяно при родителите му дори за часове. Детето гледаме добре, дори хрема не е имало за толкова време. Случиха се и няколко срещи между мен и роднините му, 20 дни, 40 дни на детето и този път рождения му ден. Привидно всичко беше нормално, но негов роднина явно беше заявил нежеланието си да общува с мен, на което приятелят ми не реагира под никаква форма, даже оправда човека и това мина и замина. Не ми стана приятно, това отстъпление от негова страна, не държа никой да ме харесва, но човекът до мен да реагира адекватно в такива моменти. Родителите му непрекъснато му намират работа в почивните дни, дори бащинския си отпуск прекара между двете къщи. Преди нещата не са стояли по този начин, точно и затова всичко ми прави впечатление. Стана един много грозен скандал между майка ми и приятелят ми, в който той изля грубости по неин адрес, след които обикновено никой не би се занимавал повече с този човек. Майка му също беше дошла преди това и в нейните думи открих много от тези на човека до мен, което хич не ми харесва, говоря за открити нападки към мен и майка ми. Усилията ми на майка не се зачитат от човека до мен, усилията на майка ми за това дете са едва ли не подиграни. В същото време ние гледаме детето в дните, които те са преценили, че той трябва да им помага, без право на мнение от наша страна кога и на нас би ни било удобно, а и без да знаем колко време ще се забави той. Единственото желание на тези хора е да им се помага когато и колкото преценят и ако човек възрази той бива обявен за скандалджия. Не ме разбирайте погрешно, но когато се гради семейство, всеки си поставя приоритети. Имало е много моменти, в които не е било времето той да отиде, имали сме лична работа, но никога и за нищо не им се отказва. Защо пиша, че целят да ни разделят: първо, никога преди не са заемали по този начин свободното му време, все пак ние не ходим от 1-2 години и тук разликата е осезателна. Второ: човекът, който отказа да общува с мен му е близък и може да му повлияе, последният път когато бях у тях подмяташе това и онова, но си мълчах. Мълчеше и той. Трето, думите на майка му бяха дусловно тези на приятеля ми: че има скандали и прочие, което не е вярно. Напълно съм на мнение, че мъжът е този, който в такива моменти да застане в защита на човека до себе си и да постави ясните граници занапред, а какви са те според мен: да помага и в удобно и за нас време, например. Отделна тема за разговор са нападките и от него по мой адрес, на които по някога съм толкова удивена, че чак не мога да повярвам.

Коментари

1.   Абсолютно си права - той не е на мама и тате детенцето, родено, за да им прислугва, а баща и съпруг. Абсолютно съм съгласна, че умишлено се опитват да ви разделят. Поговори сериозно с него и му кажи или да приключва с тези изпълнения, или се разделяте. Нито ти, нито детето ще бъдете добре с такъв съпруг/баща. Ти в момента така или иначе го отглеждаш заедно с майка си. Как не ги е срам и колко са злобни дъртите да не оставят един баща да отгледа детето си, думи нямам. После родителите искали най-доброто... Мръсни егоисти. Не ги толерирай.

2.   Когато вкараш майка си в новото си семейство е напълно нормално мъжът ти да се отдалечи. Той това и прави. Погледни колко пъти си повторила той да помагал "когато на нас ни е удобно". Кои вас, личи си, че визираш себе си и майка ти.
Моля да разясниш какво за теб е да бъдеш приета, какво очакваш от роднините му и се постави на тяхно място защо не те приемат. КОтделно каква е причината за година детето да не е оставало при другите си баба и дядо, защо не си им го дала да си го погледат, кой ти попречи? И още нещо нима очакваш той да прекрати връзка с неговите родители, а ти да си поддържаш връзка с майка си? Казваш той не те защитил пред негов близък роднина, а ти защити ли го пред майка си, когато се скараха? Преди да търсиш треската в чуждото око виж гредата в своето.

3.   Ами готви се за развод. Тръгни на работа, за да имаш пари. щом майка ти помага е добре. Той очевидно е мамино синче. А родителите му виждат в теб съперница , с която да делят сина си. Не се тормози с тях, ами си подготви неата постепенно да се разделите. Не е добре и за детето да расте в такава среда. Успех, ще се справиш.

5.   2, как да не визирам себе си и майка си при положение, че ние отглеждаме това дете? Изобщо не държа да бъда приета, но позицията на мъжа до мен да бъде адекватна спрямо нападките. Причината детето за годинка да не е оставало при баба си и дядо си е, че никой не го е предложил. Ако някой от тях беше пожелал, нямаше да им бъде отказано. Изобщо не държа да прекрати връзка с роднините си, а да постави границите на заемане на свободното време на нашето семейство. И има тук една основна разлика: майка ми помага на общото ни дете, в дните които той може да помогне, а помага на роднините си т.е. сравненията какво прави тя и какво правят те в нашето семейство са ясни. Да, защитих го пред майка си, когато се скараха, което беше грешка. Той ръсеше обиди по неин адрес, жената просто отговори, че не може да го гледа. Защитих го и това беше грешка.

6.   До номер 2-Като не знаеш как точно стоят нещата недей много да пишеш!Личи си,че неговите родители са злобни!Авторката никъде не е написала,че иска той да прекратява връзка с родителите си!

7.   Здравей, аз те разбирам до някъде, понеже и моят човек се влияе от роднините си и то доста. Карали сме се за тези неща, но аз едно не разбирам майка ти с вас ли живее? Нормално е да да ти помага понякога, но ако отговорът е да, значи и мъжът ти си има право. Може би така иска да избяга, кой би искал да живее с тъщата нон стоп. Това, че не те защитава не е добре, но мъжете са Такива, и мен баща ми навремето не защитаваше майка ми от баба ми, но такова е. Просто говори с него и кажи какво мислиш, и ако майка ти живее с вас, помисли си дали не е по-добре да сте си отделно.

8.   Игнорирай техните и вашите родители. Разговорите трабва да са общи теми, без кой, какво как. Не му говори, не го дразни, бъди силна жена и той сам ще се усети, че в крайна сметка има семейство и няма работа при мама. Никой на никого не е длъжен, не очаквай от него признание, как вайка ти глида детето. Недей да си мислиш, че майка ти не вреди, не идеализирай. Нека ти помага,. На гради отношения и семейство без намесата на родата. Майка ти няма място за разговори с мъжа ти, кой, как защо. Гле7ай да сте си повече тримата. Празници, като иска да ходи там. Не можеш да накараш някой насила да контактува с теб.

10.   Родители да пречат на собствения си син да бъде баща и съпруг, да прекрава време с детето си... Нямам думи просто до къде стигат човешките злоба, завист и егоизъм.
Човек не избира родителите си, но избира до къде ще им позволи да стигнат. Седнете и поговорете. Обясни му как се чувстваш и как би искала да изгшеждат нещата за в бъдеще. Съвсем нормално е човек да отказва на всеки, включотелно и на родителите си, когато не иска нещо или има други планове. Нормално е и да искаш да прекарваш време с жена си и детето си вместо с родителите си. Работата родителите ще намерят начин или да я свършат сами, или някой друг да помогне. Ясно е, че го правят нарочно. Важното в и той да го вижда и разбира, вие двамата да искате едно и също. Подкрепяй го. Не е лесна тази битка. Но ако смята, че всичко е точно и трябва да търпиш, събирай багажа и да те няма - такива мъже не са никакви партньори и опора в живота, само мъка, стрес и нерви ще ти донесе.

11.   Приятелят ти смята за свое семейство родителите си, а не теб и детето. Иначе щеше да ти е съпруг, а не мъжът до теб. Явно не те смята достатъчно добра за съпруга, и иска да си живее постарому. И утре може да застане до друга. Родителите му също не гледат на вас като семейство.

12.   11, авторката ако не е добра съпруга той какъв съпруг е като търчи при мама и тате и зарязва всичките си задължения в собствения си дом? Женени или не, семейството си е семейство, а децата са по-сериозно обвързване от подписа (аз самата съм омъжена, но не си позволявам да говоря подобни глупости като теб). Родителите виждат огромна “заплаха”, че работите стават сериозни и синчето ще се отдели и именно затова се месят и разиграват циркове и ти много добре го знаеш.
Моята свекърва първо се молеше да не се сгодим, после да не се женим, после да нямаме деца... Уви, нейното мнение нямаше никакво значение и най-големите й кошмари се случиха, въпреки всички мръсотии, които се опита да ни натвори. Да е жива и здрава, и да си я гледа мъжът й, който е решил да я търпи такава. Ние отдавна не си комуникираме с тях и сме много щастливи.