Не съм вече "добро момиче"
Здравейте, жена на 23 години съм. След драматичния край на четири доста емоционално изтощителни връзки (една от които няколкогодишна), съм необвързана вече в продължение на три години. След такъв период откривам голяма промяна в себе си - по-улегнала съм, успяла съм да осмисля грешките си и да си стана някак самодостатъчна. За разлика от преди, когато почти изцяло се отдавах на връзките си, полагах неимоверни усилия да ощастливя човека до себе си и гледах надалеч, към съвместното ни бъдеще, сега съм се фокусирала върху себе си - образование, кариера, хобита, семейство, социален кръг. Обичам да тренирам, да чета и да се образовам на различни теми, да пробвам нови неща. Харесвам се и съм наясно със себе си и към какво се стремя. Готова съм да направя място в живота си за връзка, но не и да я превърна в единствения си източник на щастие, да се променям или да правя огромни компромиси със себе си. Вече подхождам към нови запознанства някак "полека", предпазливо и без затруднения да пусна някого, за когото се чувствам несигурна, да си отиде. Излизала съм с много мъже, повечето от които са ме разочаровали с прибързаността си или с липсата на инициатива. Не съм отгледната в семейство с много любов и романтика, затова се чувствам някак неловко и не на място в случаи, когато съм засипвана с цветя, изненади и обаждания. За мен взаимоотношенията между двама души започват бавно, опознавателно и прогресират постепено, с флирт и "безобидна" игра. Чувствам се сякаш съм предала себе си, когато съм с някого или дори да си легна с някого, към когото нямам "тръпка", или с други думи, усещане, че мога да "заобичам". От емоционално зависимо и отдадено на връзката си "добро момиче", намирам в себе си промяна към по-обрана и балансирана жена. Въпросът ми е, дали не трябва да си търся и такава връзка - балансирана, спокойна? Много от приятелките ми са във връзка и споделят, че с времето са се привързали към партньорите си, с които в началото са се събрали без огромен ентусиазъм. Мен не ме мъчи самота, а по-скоро празнота - липсата на чувството да си влюбен, да кипиш от енергия и ентусиазъм. Знам, че любовта в началото не е гаранция за дългогодишно семейно щастие, но в такъв случай, какво остава да градиш отношения с човек, който още от самото начало не обичаш? Или моите виждания са погрешни и очакванията ми към живота нереалистични? Дали рецептата за пълноценни и дълготрайни отношения е просто да дадеш шанс на някой, който е "добър" за теб и да изчакаш чувството на привързаност, а може би дори любовта да се появи впоследствие?

Коментари

1.   Четири дълги и изтощителни връзки за 23-годишна жена?! Миче, нормално е да си загубила ентусиазъм. Така лесно раздаваш любовта, че нищо не е останало в склада. Прекалила си и съответно има психически последствия. Време ти е за семейство, а не за "връзка".

2.   Ако наистина е така както си го написала, мога само да те поздравя. Права си, не трябва да правиш друг човек център на своя живот, нито пък да бързаш в една връзка. Балансирани хора като теб създават стабилни семейства . Ти като си била във връзки, си била все още тийн и много добри уроци си научила, за което те поздравявам. Това, че мислиш за себе си, не те прави лошо момиче.

3.   Разсъжденията ти вече са на зряла жена. Безметежно пропадащо влюбване е едно, в него обич може и да не дойде. Да се доизграждаш с идеята да развиваш себе си и да си си самодостатъчен това е оформяне на целостта в човека. Връзка просъществува там където хората са доизградени личности могат и сами със себе си, и заедно с това могат и са склонни да споделят живота и дните си с друг. Не ги слушай за коментарите до 23 ти година. Всички правим грешки, растем, помъдряваме и се променяме, някой по-рано, други по-късно. Не толкова влюбването, колкото вътрешното усещане, че истински започваш да обичаш някого е индикация, че нещата могат да потръгнат истински с него.

5.   Номер 1, авторката казва че е необвързана от 3 години. Имала е четири изтощителни връзки преди да е навършила 20 години, а в едната е била няколко години. Излиза че тя е започнала връзки с мъже на 14, 15 годишна и вече се е отракала доста много от връзките си с толкова мъже. Тя сама казва че е имала връзки с много мъже освен тези четири , но е била разочарована от тях. Аз мисля че тя трудно ще намери мъж да и хареса защото тя е претръпнала вече към тях. Така е когато една жена сменя мъжете толкова често тя прегаря от към чувства. Сама се усеща докъде е стигнала и затова казва: Не съм вече добро момиче. Разбрахме.

6.   До 20-годишна възраст си имала 4-ри връзки! Аха!

Излизала си с много мъже! Подаръци, прибързаност, обиди.

Чудиш се дали да не се отдадеш на някого, когото е "добър" за тебе? Отговор: Не!

Ако си внимателна и търпелива към избора си на мъж, би следвало да намериш твоя човек.

Излизането ти с много мъже не е никак добро начинание. Трябва да отсяваш. Даваш грешни сигнали на мъжете. Обидите към теб са естествена реакция.

7.   Ай честито! Поредната, дето е станала саможива и в един момент вече се чуди "а сега какво? ". И какво? Май не е чак толкова яко да си сам, да живееш без емоция, без живец.... ще ви дойде акъла, ама късно.

8.   Не е ли вид лъжа да държиш някого до себе си и връзката ви да става сериозна, след като към него изпитваш само привързаност? Едно е чувствата ви да улегнат с времето, съвсем друго да започнеш отношения без емоция от твоя страна.

9.   Ти си на 23 и си необвързана от 3 години. Значи до 20 вече си успяла да преживееш дълги и изтощителни връзки. Според мен доста преувеличаваш и си преживяла само типичните тийн драми. Аз на 20 за пръв път имах гадже. Ти си започнала прекалено рано, занимавала си се с някакви пубери и сега представата ти е изкривена. Тепърва ще има да срещаш истински мъже, защото се съмнявам досега да си била дори с подобие на такъв.

10.   "По-обрана и балансирана жена" един ден се превръща в " мъжете за нищо не стават ".
Колкото по-самодостатъчна си-толкова повече ще се затваряш в черупката си и социалните ти взаимоотношения ще са все по-повърхностни.

М. В.

11.   4 връзки, едната, от които дългогодишна до 20 годишна!?? Че ти кога си почнала!?? И какви "връзки" са едни тийнейджръски истории!??

12.   Не, мила! Ще откриеш любовта си, когато се хвърлиш в прегръдките на някого без мисъл за последствията, без идея какво ще се случи оттук нататък, без грижа за себе си, без план и посока, камо ли пък аритметика. Ще я намериш, когато не можеш да живееш и ден без усещането за устните му и допира до кожата му. Когато един негов поглед ти дава повече щастие, отколкото всички диаманти на света и разделената на две вафла ти се услажда повече и от най-луксозната вечеря; когато говорите по цели нощи или пък мълчите, защото всичко, което бихте си казали, вече сте го прочели в очите на другия. Ще разпознаеш тази любов, която ще те направи истински щастлива, с интуицията си. Довери се на инстинкта си. Ако всичко в теб те тегли в тази посока, значи това е пътят. Предпазливостта, плановете и разсъжденията в случая са лош съветник, те са бариери, които слагаш пред вътрешното си знание, пред вътрешната си потребност, а това блокира възможността ти да откриеш стойностния мъж. В любовта нищо не е "балансирано и спокойно". Напротив, всичко е огън, страст, лудост и отдаденост до смърт. И тя не се появява "впоследствие", просто защото някой е "добър", а избухва като пожар, който изпепелява целия ти досегашен живот и твоето "аз" се превръща в "ние". А от тук насетне градите двамата не "отношения", а нов свят - за себе си и за децата си.

14.   Номер едно, Тя е още млада време И е да живее. За 23 години четири връзки дори за малко. Към авторката не се притеснявай има време за семейство има време за деца Сега ти е времето да живееш

15.   Това трябва да е за рубрика: "Истории от детската градина"! :)
Едва 23 и от 3 години "необвързана", а преди това... 4 връзки (преди 20-тата ѝ година). Значи не детската градина, ами направо яслата...

А пък да видиш на 32 колко ще си улегнала вече!
Ще четеш тука и ще се смееш на глас за скърцането на биберони, което скърцаш в момента...

16.   Енергия и ентусиазъм = хормони, страст и похот, не любов. Пеперудките в стомаха са по-скоро продукт на либидо, рядко имат общо с любов. Спокойните връзки са тези които са всъщност стабилни, докато страстните обикновено се изчерпват бързо и приключват или прерастват в токсични отношения, каквито си изпитала преди.

17.   Карай го спокойно. Намери човек, с когото имате какво да си кажете. Не е задължително веднага да е ефекта "Уау! " Случвало ми се е, а после се оказва, че сме тотално различни. Имай търпение и правилния ще се появи.