Въпрос към мъжете
Често пъти се питам дали мъжете се влюбвате в '' милото '' излъчване.. В детския смях на жената, в начина по който гледа, в милотата и нежността на погледа й.. В смеха й.. В начина по който отмята косата си, въобще правят ли ви такива неща впечатление.. Или просто това, което ви хваща окото често е на токове с голям бюст, с нахакано държание.. прическа, грим.. Да, тези неща привличат.. Но се питам аз ли нещо не съм в ред.. Влюбен ли съм кво съм.. Работя в Еконт и там се срещам на ден с много клиенти, идва вече близо година едно момиче да си изпраща някви неща.. Хора, какво да ви кажа.. Тя е толкова нежна, говори бързо и се притеснява, някой път е мълчалива.. Личи си че е срамежлива, обаче ми е просто кеф само да я съзерцавам... Веднъж се стресна от човвкът, който чакаше да влезе след нея.. Чак мен ме заболя.. Тя е много интересна и красива, има много хубаво лице и по скоро не отговаря на годините си.. Тъпата ми работа.. С сигурност едва ли ше се запознаем.. Някой път пуша отвън и тя идва.. И ми казва здравей и аз настръхвам.. Побърква м се.. Веднъж чакаше отвън и беше мн студено.. Чак на мен ми стана хах.. Немога да опиша това чувство.. Като я видя и забравям граматика.. За мен жените до сега са били.. Просто жени, а не любими.. Никога не съм изпитвал такава тръпка.. Когато й беше студено отвън и после тя влезе, косата й беше мокра от дъжда и водата се стичаше по лицето й, сякаш плачеше, и е толкова чувствена и нежна, специална, че ме е страх дори да си помисля да я докосна.. Тя се гримира, но много леко, не е нещо, което се среща днес масово сред жените там с джуките и циците.. Дните, в които не я виждам са сякаш безкрайни.. Когато веднъж си срещнахме погледите ми се подкосиха краката, нзм, но веднъж ми се стори, че и тя ме гледаше. Толкова неща ми правят впечатления у нея, явно не съм в ред.. Гледам погледа й, начина по който се движи, някой път прави някакви сладки гримаси от сорта като прозяване, върти си един кичур мнпго сладко, косата й като се роши от вятъра ми става една сладка.. Иска ми се да я пипна, но немога. Луд ли съм? Чат пат минава с приятели през местоработата без да влиза, просто си минава и аз гледайки я просто се измъчвам. Веднъж я усетих, беше някак тъжна, все едно щеше да ревне, очите й се бяхя напълнили, но се съдържаше и на излизане се затича направо.. Останах да гледам след нея като покосен.. Незнам, болен ли съм, луд ли съм, но я искам ей така да бъде до мен и просто да я съзерцавам, дори да не правим нищо по така.. Как сегя да обърна внимание на тези жени, които се срещат всеки ден, като не са ми интересни, а тя изглежда толкова недостижима? Очите са й кафяви, но толкова чувствени и дълбоки, влажни като на сърна, гледа те, а сякаш иска нещо да ти каже, супер чувствени, а всъщност си гледа просто нормално.. Представям си ако тръгне наистина да ми каже нещо по така, със сигурност ще си глътна речника. Влюбен ли загубен ли, но просто тя излъчва нещо необикновено, което не знам дали си давате сметка изобщо дали сте срещали такава жена, ама жена - момиче.. Толкова непринудена, сладка като ягодка, нежна Мислете ме за женчо или гей или тъпак, смотаняк, ама аз такова момиче не бях срещал
М, 31

Коментари

1.   Лошото на такива моменти брат е, че може всичко това да е само в твойта глава. Да, може мацката да е всичко това, което описваш, но може и да не е въобше толкова свенлива, колкото предполагаш. Общо взето, ако се държиш с жените като техен фен, те ще се държат, като звезди и като създания от друга галактика. Има много варианти. Понеже аз лично не вярвам на жените. Тя може много добре да знае, че ти и се кефиш и да се държи точно така пред теб. Щото, колкото и налудничево да ти звучи съм имал такива моменти.
Има един лаф: Тихите води са най-курви :D
Лошото е, че колкото повече се самонавиваш, толкова по-прекрасна ти се струва, а може да няма нищо общо. Така че моя съвет е или директно действай или сваляй розовите очила, защото това си е мъчение и не си заслужава.
Представи си хипотетично, че вечер я чукат, като най-долната курва и ще забравиш набързо за тоя твой обрз.
Имаше една мацка, в която бях много влюбен едно време. Беше много мистична, потайна и много обрана във всичко. Всички останали бяха едни устати и отворени, а тя беше супер красива и едва ли не ще кажеш, че е била срамежлива. Аз поне се пробвах тогава и ме отреза директно. Но батенце, докато тайно всеки ден си мислех за нея, тя смени 5 гаджета за това време и разбрах, че е счупила още доста курове. Така че заеби ги тея работи

2.   "Като я видя и забравям граматика". Да, личи си.
Ако това писание не е някакъв опит за есе и аз ще кажа като № 1. Ти не описваш жената, а представата си за нея, твоите сантименти и се филмираш. Обикновено жените го правят това, харесат някой , който не ги отразява изобщо и започват да се навиват, колкото той по не им обръща внимание, толкова повече налапват стръвта и съчиняват сценарии за турски сериали. Накрая стигат до абсурдния извод, че той е влюбен в тях, но го било срам да им признае. Докато реално човекът си праска някоя друга. Стига си се халосвал , изглупявал като влюбен пубер и я издигал на пиедестал и тя е човек като всяка друга. Поизтрезней малко, събери кураж и се запознай, представи се, покани я някъде, пък каквото стане.

3.   При мен влюбването в конкретна жена става неусетно, толкова постепенно и неосъзнато, че дори и аз не усещам, че нещо се случва. То е като две струни трептейки постепенно да влязат в резонанс...

Така като се замисля съзнателно за предисторията и историята на моите влюбвания, обикновено нещата започват с едно достатъчно дълго познанство (от половин година до година-две, в зависимост от интензитета на общуването). Първото и най-важно условие е съответната жена да не ме дразни по никакъв начин. Да е приятна, сговорчива, отзивчива. Симпатичният външен вид е добър бонус в случая. Да не е критикарка, да не съди и да не говори зад гърба на хората (включително и зад моя). Да не е комплексарка или с някакви болни амбиции да командари (за разни феминистки и еманципатки и дума не може да става... ). Обикновено постепенно откриваме, че имаме много общи възгледи за живота, интереси, мнения по определени важни въпроси и т. н. Прекарваме все повече време заедно, сещаме се и споделяме различни интересни епизоди от миналото си (не непременно любовни, но и такива не са изключени напълно). В един момент вече имаме усещането, че се познаваме от много отдавна. Въобще, развитието на отношенията ни може да се оприличи като едно постепенно закопчаване на цип - ако някъде заяде, край! Следва отдалечаване и кой от къде е. Ако пък всичко върви добре и без пречки, влюбването става неусетно и от самосебе си, без никой да го форсира, или планира, или съзнателно да мисли за него. От тази гледна точка са ми много смешни т. нар. "сватовници", които ходят и запознават един с друг разни свои самотни приятели, с идеята "да стане заварката". Е, не става така!
Следва естествена близост - докосване на ръце, прегръдка за "здравей/довиждане", в един момент целувка и... когато констатацията на нещата стигне вече до съзнателното ниво, се оказва, че и двамата сме вече безнадеждно влюбени, без изобщо да се усетим! :)

Така протичат нещата при мен - спойката е първо приятелска, после духовна, неосъзната, в един момент става и физическа, осъзната, сексуална и така нататък.

И понеже всичко се случва по този начин - бавно, постепенно, непринудено, без да се прескачат или форсират етапи и да се бърза, нещата много добре се подреждат, напасват, върви двустранно опознаване и на несъзнателно и на съзнателно ниво, накрая нещата се получават много стабилни, хубави, пълнокръвни, без неприятни изненади, без подлости и умишлени наранявания... Не мога да разбера хората, които направо скачат в дълбокото (примерно в леглото, без да познават човека срещу себе си), или пък тези, които се опитват "да оплетат някого в мрежите си", или се форсират те самите да се влюбят, защото еди-кой-си бил много богат или много умен... Това са глупости, изгубено време и много ненужно понесена/причинена болка, според мен.

Като резултат - нямам връзка по-кратка (става въпрос за активната ѝ, пълнокръвна фаза) от две години. Няма неприятни изненади, скандали, трагедии, да мислиш, че другият е такъв, пък той да се окаже онкъв...

Препоръчвам на всички!

4.   Уау, това звучи много красиво, мъж да опише момиче/жена по такъв красив и мил начин :) Аз съм от женски пол и не мога да ти дам съвет, но ти пожелавам всичко най-хубаво и да стане така, както е най-добре за теб!

5.   Добре де, след като ти харесва толкова много това момиче, покажи и че я харесваш, покани я на среща, свали я. Бъди мил, любезен, възпитан. Със стоене до никъде няма да стигнеш, трябва да действащ и то бързо, че утре някой по-нахакан може да те изпревари.

6.   Това наистина ли е писано от мъж?

7.   Доста си хлътнал по нея, но това е най лошата позиция в която може да бъдеш, така че действай по бързо. Единственото което правиш в момента е да се измъчваш, или ще бъде твоя или ще те отреже, но и в двата случая в бъдеще ще си по-добре отколкото сега.

8.   Пробвай се, нищо не губиш ако пък ли не квото такова. Щото така само да се дървиш отстрани е тъпо.

9.   Запиши и номера, много добре си го написал, кажи и го това. Не я изпуска. Не ги слушай другите.

10.   Изглежда като реакция на неясен, но красив любовен спомен... може би от друг живот...

11.   Не знам, баце, аз вече не мога да се влюбя така, като ученик, в едно хубаво лице, щото хубави жени бол.

По-скоро гледам горния етаж (не ония с балконите де :Д) и добрата душа, това ме печели. Но това да си способен да прозреш отвъд хубава външност като мъж е много трудно и винаги може да сбъркаш.

Иначе жените усещат, че ги зяпаш, винаги, и ако я зяпаш втренчено от 1 месец и още не си казал нищо, се сещаш че те има за психопат, сори. Отново, слез на земята, и тя е човек, ходи до тоалета, не е някакво извънземно, вземи се в ръце.

Направо ме върна в 8-ми клас и аз ги правех такива хахах. Може да се пробваш да завържеш разговор, амааа... 100 процента си я зяпал като абсолютен маниак :Д:Д:Д

12.   Също номер 3 е много мъдър човек, послушай го. И аз достигнах до подобен извод, след доста перипетии стил "от главата за краката" и после "ма що така стана".