Фалшиво приятелство ( можеби )
Здравейте всички. Имал съм много приятелства преди, но те всички са били фалшиви. През периода на основното ми образование, съочениците ми ме бяха тормозели и имах само един приятел от класа. Те тормозеха и него. Този “ приятел “ , всъщност беше много лицемерен и голям пендел. Когато едни по – голями момчета се заяждаха с мене, той беше почнал да ме имитира пред тях вместо да ме защити. Друго момче като го видя как ме имитира го попита “ Защо го имитираш, а не го защити пред другите “. А мишкарския женчо му отговорил, че не бил ме защитил, за да не го тормозят него. Аз ги бях чул тогава и от тогава онзи мишкарник ми падна в очите. Но съм седял с него на чина до края на основното ми образование просто, защото няма с кой друг да седя. Другите от класа ми ме мразеха и не искаха да общуват с мен. След края на основното ми образование не сме се виждали нито чували с този фалшив приятел. През гимназялният ми период историята с гадните съоченици се повтори. Всички ме мразеха, обиждаха, подиграваха, накратко и те ме тормозиха. И този път се сприятелих с един бивш съоченик от основното с, когото преди не бяхме приятели и не общувахме много. Този се оказа по – добър от предишния, защото беше по – мъжествен. Не слушаше чалга. Не беше пропаднал, но не беше и зубър. Но и той не ме защитаваше, когато другите ме тормозеха. Само тайно ги хранеше какви тъпи чалгарски селяни и курви са. След завършването на средното ми образование за разлика от предишния пендел мишкар, този ме търсеше и сме излизали. Останахме си приятели дори след завършеното ни на средно образование. Но има едно НО и тук. След няколко години почнах да го подозирам, че и той е фалшив. По едно време не ми беше звънял с месеци. После се се оправдаваше, че имал работа. Иначе знам, че наистина работеше много като общ работник. Казвах си окей можеби наистина е така. Докато в едит момент нещата наистина станаха още по – подозрителни. Когато измислиха социалната мрежа фейсбук. Аз не исках да си правя, но все пак си направих. И това което видях ме втрещи. Видях постове със снимки на моя приятел как се е снимал с други и се забавлява без мен. И да стана ми гадно. И си казах, че все пак има право и той да има други приятели. Не мога да му забранявам. Но просто той доста по – често почна да качва постове как е с други. А аз горкичкия си седя сам в нас и няма с кой да излезна дори да изпия едно кафе. И аз съм нормален човек искам да живея. Да ходя на дискотека и на други места да се забавлявам. Да имам преживяваня , за които да разказвам. Той ако ме викне да излизаме някъде ми се струва като чели че ме вика само, защото другите са заети и аз съм като третото колело. По месинджър като си пишеме винаги аз пръв пиша. А и той ми дава някакви кратки отгори от типа на “ axa ”, “ да ”, “ добре”. Той не се сеща да ми пише пръв. Като се видиме на живо понякога ми е друдно да разговарям с него. Трябва да му вадя думите с чингел от устата. Иначе съм забелязъл като говори с друг негов приятел не млъква и ги базика дори. Сега дори почна да ме вика просто е така за работа. Понеже е общ работник и си търси някой сигорно да му върши мръсната работа. Иначе все пак като имам рожден ден ми го честити във фб, но е просто едно сухо Ч.Р.Д и това е, без да е дълго чувствено пожелание. Както на други хора във фб, които даже са със обща снимка заедно. Е понякога ми звъни и ми пожелава по телефона. Понякога като гледам на други хора във фб и се депресирам като ги видя как си имат приятели и се забавляват. Живот си живеят...

Добре че беше фейсбук , за да разбера тези неща. Той дори постовете ми не харесва нито един. Нито една снимка не ми е харесал. Вярно е че фейсбук е вреден са психаката, но поне можеш да разбереш кой за какъв те има донякъде и , дали те харесва или не. Ако не бях видял тези постове не знам как щях да разбера, че си излиза без мен. Донякъде и аз имам вина, че не живея. Трябваше да си търся други приятели щом кат тоя не е стока. Ето така годинките си минаха, а аз никъде не излизах преди корона вируса. Но наистина е трудно за мен да си намеря приятели или компания. Изках да споделя с вас да видя какво мислите вие. Все още не съм сигорен дали е фалшив, той много хитро се оправдава. Според вас фалшив ли е бил този приятел ? Благодаря на всички за вниманието :).

Коментари

1.   Какво ти пука за такъв човек. Ставаш и се записваш някъде на някакво хоби например и търсиш нови хора,запознанства. Хората вече не са такива-не се подиграват толкова. Ако успееш да си намериш приятелка или приятел (гадже имам предвид) няма да са ти нужни всички тези хора
Все ще работиш или учиш все имаш някакъв контакт с хората просто говори с тях
Има шанс и проблемът да е в теб, знам ли

2.   "Той дори постовете ми не харесва нито един. Нито една снимка не ми е харесал" абе ти жена ли си??? Какво ти пука кой ти харесва снимките, и кой ти звъни или не.

3.   Трябва да се замислиш как си изглеждал в очите на другите и защо си бил жертва. Всъщност и сега се изживяваш за такъв. Хората не харесват депресанти, просто защото самите те си имат предостатъчно проблеми. Не очаквай, че другите са длъжни да ти бъдат майки и да ти пишат прочувствено. Смешно е. Целият ти пост е оплакване от другите, а не казваш ти с какво се занимават, каква ти е средата, образование, квалификация, работа, интереси, хобита. Ако си активен в собствения си живот, ще изградиш отношения с други хора, ще си имаш среда и занимания. И няма ден и нощ да мислиш защо някой не иска да те дундурка, защото много лесно ще го замениш с някой друг.
Втрещена съм, как всеки реве по форумите, вместо да си свърши неговата работа. Никой няма да дойде да живее твоя живот, стягай се.

4.   От Автора: №3 Късно отговарям съжалявам... Сега като се замисля съм бил жертва, защото бях добър тих малко скучен можеби. Кротък не се заяждах с никой от съочениците ми без причина. И до ден днешен не знам защо мойто поколение е така злобно настроено към добрите. Аз не съм искал тук във форума коментиращите да се държат като майки с мен и да ми пишат прочуствено. Не си длъжна естетвено ти не ме познаваш. Средата в семейството ми е ужасна. Баща ми ме тъпчеше като е пиян и тормозеше майка ми. Хобитата са ми много музика, pc игри, четене на книги, пътуване сред природата и т.н. Аз не че не съм бил 100 % неактивен в търсенето на нови приятелства просто защото първо имах социална фобия и страх от отхвърляне. И затова чаках приятела ми от гимназията ми да ме покани някъде да излизам за да видя поне малко какво е да се живее. Но уви той предпочита друга компаия пред мен а аз просто си седя сам. Да благодаря за съвета трябва да се стегна макар и адски трудно да търся нови приятели. Или просто да си намеря гадже както каза №1. Хем приятелка хем гадже защо пък не. Ще си я водя на всякъде. Кино дискотека почивка, кафе и т.н.
№2 Нямах предвид това..... Нямах предвид да ме харесва като сексуален обект....Ужас, ако лайк от друг мъж означава това не искам да ми лайкват изобщо...Исках да кажа че като не ми лайква симките и постовете. Не ме харесва като личност...Че все едно не ме уважава..Не ме зачита за човек.Че все едно не ме понася и не ме харесва за компания.
Благодаря на всички коментиращи за вашето внимание и че отделихте от времето си да ми дадете съвети. Но не разбрах от вас смятате ли че този приятел е бил фалшив. Всъщност от ачиът по , който сте аписали коментарите си явно се подразбира, че той е бил фалшив.