Има ли смисъл?
Има ли смисъл изобщо една жена да е женена, освен като исключим желанието за деца.
С мъжа ми имаме вече, издържам се сама, все едно и живея сама, всеки в неговата си стая. Секса е рядко.
Та, то и да не съм женена пак щях да съм така.
Какви са вашите ползи от брака, и изобщо имаме ли полза от него?

Коментари

1.   От брака няма полза, то е усещане. Ако ти не можеш да го усетиш и си задаваш въпроси за ползи, то това не е никакъв брак. Примерно имаш ли полза от имането на дете? Не, ама го искаш и го чувстваш, нали? Същото е. Не е казано, че от всичко трябва да има полза. Брака не е като да купуваш кило картофи на пазара и да мислиш дали си струва ползата от 1 лв?

2.   Този капитален въпрос да беше си го задала преди да се омъжиш, не след това. Аз мога да ти отговоря само за себе си - да, моят брак има смисъл за мен, защото и сега обичам съпруга си и се чувствам обичана от него. Материална полза не съм търсила, той беше беден, когато се оженихме, каквото имаме, постигнахме след това.

3.   Пак така щеше да е, споко :)

4.   Това с и без брак щеше да се случи. Бракът е само върхът на айсберга, така да се каже, важното е какво е по-надолу. Уви, масово хората подхождат с някакви безумни очаквания към сключването на брак - той ще си е само мой; сега сме женени вече и няма къде да ходи; ще ме уважава и цени и прочее. Няма такова нещо. Чувствата и отношенията не са подвластни на подпис в гражданското. Здравото семейство зависи от други работи, бракът е допълнителна екстра, но изобщо не е решаващ за нещо. Клетвите и вричанията останаха само за идеалистите, уви.

5.   Има полза, ако си в брак с правилния човек. А от правна гледна точка бракът носи финансова сигурност на партньорите, ако се случи нещо с единия. И не на последно място смятам, че за децата също има морална полза - да знаят, че мама и татко са семейство.

7.   Няма ползи за самата връзка, но бракът ти дава законни права и задължения. От една страна е хубаво, примерно всеки може да свърши работата на другия по институциите или пък, ако той получи запор на заплатата, ти имаш право на информация. От друга страна, неговите издънки ще влияят и на теб, ти тогава ще си му съпруга, а не просто гадже. В някои страни, ако един от двама съпрузи има застраховка или осигуровки, автоматично другият има право да ги използва при нужда.
Ако нямате брак, нямаш право на наследство и се води, че детето ти не живее в напълно здравословна семейна обстановка.

Бракът си има плюсове и минуси, в крайна сметка всеки взима решение за себе си и не може да бъде съден от околните. Може да се каже, че е просто договор, узаконяващ връзката. Ако не се разбирате, подписът няма да ви спаси. Ако не правите секс, венчилото няма да ви повиши либидото. В някои семейства бракът е само и единствено разход по бракоразводни адвокати.

9.   Регулярен секс и да сте добър пример за децата си. Дори и много влюбени да са 2-ма души, то това чувство все някога се ще свърши. Дали ще трае 2, 5, 10 години не се знае. Точно тогава 2-ма души трябва да преценят заедно или край, а не да изневеряват и да се крият. Уважението и разбирателството трябва да са на първо място, любовтта е нещо, което идва и си отива.