Станах мъжемразка!
От малка съм мъжемразка, не знам защо така. Не ми харесваха момчетата, нито сега мъжете. Нямам травма от мъж, дори напротив. Просто не съм видяла нищо добро от тях, и се боя. Струват ми се толкова груби, гадни, страшни, жестоки, имат купища претенции, карат се, подиграват се, никаква добрина. Сякаш са от друга планета - толкова различни и необясними за мен. Как да се справя с това усещане и да си хвана нормално гадже? Да посетя ли психолог? Вие какво бихте направили на мое място?

Коментари

1.   Ами първо се опитай да си подбереш някой, да се хванете за ръце, после първата целувка..., така-онака и след това ще си попромениш мнението за мъжете. Просто не си имала никакъв реален опит и близост с нормален мъж, оттам ти идват опасенията.

3.   "Нямам травма от мъж, дори напротив. "

"не съм видяла нищо добро от тях, и се боя. Струват ми се толкова груби, гадни, страшни, жестоки, имат купища претенции, карат се, подиграват се, никаква добрина"

Демек или лъжеш, че не си виждала добрина ("дори напротив"), или ти си тази, която е травмирала ("напротив"). Трябва ти терапевт.

4.   Абе това което описваш е по-скоро поведение, има доста от нас които са точно противоположност на това което описваш ти, но за жалост доста имаме ниска самооценка и вероятно доста често дори не можем да за говорим момичето което харесваме.

5.   Трябва някой мъж да ти дръпне един хубав бой, и ще станеш на момента мъжелюбка! Тази терапия действа безотказно при такова женско заболяване, дето хората му казват феминизъм!

6.   Скъпа, противоречиш си! Уж мразиш мъжете, но в някои моменти се държиш така сякаш по-скоро не ги разбираш или дори те е страх от тях /все чувства, различни от омраза/. Да разбираш някого не е да го мразиш. Аз не разбирам хората, които прекарват всяка свободна минута в планината да речем, но не ги мразя. Не разбирам и вегетарианците, но не ги мразя. Схвана, нали? Не мразя и всеки, който ме плаши.

А колкото до това, че са груби, гадни и т. н. - бих предположил, че си виждала мъжка бруталност, но не по свой адрес. Майка, баба, някой друг. Вероятно наистина не са те травмирали лично, а индиректно. Съветвам те да отидеш на психолог и да видиш откъде идва това! Защото вероятно има някакво вредно влияние макар и не лично върху теб - този образ, който изграждаш на мъжете, описва конкретен типаж, който е останал в съзнанието ти и когото свързваш с всеки един мъж, защото той е бил или е мъж. Все едно кой е оригинала, когото описа /този симпатяга си има име и фамилия/ по-горе - той НЕ Е всеки мъж! Именно това ще ти помогне да заровиш томахавката в отношенията си с мъжете, а психолозите са добри в тази задача! Или поне се очаква да бъдат, ако са учили качествено за такива, а не са поредните калинки. Просто подбери добър психолог и си гледай кефа!

7.   Много сте ми интересни наистина такива като теб, в какво гето си израснала и къде е то, че да не ходя там?

Хора всякакви, жените са също толкова злобни, а някой път и повече. Със свестни и добри мъже... Не е чак пълно, но ги има доста и мога да ти изброя много само от моето обкръжение. Това, че ти си се занимавала досега само с престъпници, мухльовци и тузарчета си е твой проблем.

9.   Мисля щом търсиш добър.. защо не си хванеш жена, а търсиш мъж!?